Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha csalódottnak...

Mit tegyek ha csalódottnak érzem magam az érettségi után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon csalódott vagyok, ma volt a negyedik napom az érettségin és úgy érzem nem tudtam úgy teljesíteni, ahogy szerettem volna. Legszívesebben nem is léteznék...annyit készültem

Töriből videókat néztem, lapozgattam az atlaszt a tételekkel együtt, matekból kitöltöttem 5 vagy 6 érettségi feladatot, a függvénytáblát már megtanultam használni, a 6 leggyakoribb témakört kiírtam több lapra is, minden fontos információval együtt, angolból külön tanárhoz jártam és úgy érzem mindegyik pár ponton múlik a négyestől. Szeretnék továbbtanulni, lehet egyetemen, lehet szakmunkáskénz, a lényeg az, hogy bárhová is megyek, a becsületem miatt is szerettem volna, ha legalább mindegyik egy négyesre sikerül. Egyszerűen nem tudnám elfogadni ha nem így lenne, maximalista vagyok, így nagyok az elvárásaim magammal szemben. Úgy érzem minden tőlem telhetőt megtettem, a nap 24 órája is kevés volt nekem az elmúlt időszakban, de jelenleg semmi sem motivál, szóbelivel nem tudok javítani és ennyi "sikertelenség" után elment a kedvem a javító érettségitől is.

Nehezen dolgozom fel a kudarcokat, nincs ehhez jó képességem, s sajnos lehet elég önbizalmam se. Pedig ha lenne, lett volna esély a jobb eredményekre is...



#érettségi #csalódás #sikertelenségek
2021. máj. 6. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják megkérdezni az érettségid ha szakmára mész. Megvan? Megvan. Akkor 2 éves képzés.

Továbbtanulásra meg ezzel biztos felvesznek attól sem félnék.

2021. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne szúrd le magad. Te mindent megtették amit lehet. Biztos meglesz az érettségi, ugyanis ez nem az élet próbája, lesznek rosszabb próbák is.
2021. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Lehet nagyképűen hangzik, de biztos vagyok benne, hogy meglesz, csak kérdés hogy hányasra...

Én már akkor csalódott leszek, ha bármelyik is hármas lesz:( Tudom kicsit buta felfogás, de egyszerűen ez egy kényszer bennem, hogy maximalista legyek, illetve a négyes még jó jegynek számít, ez így lett elkönyvelve

2021. máj. 6. 19:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az online oktatás nagyon rosszul lett megszervezve, nagyon sokan teljesítettek rosszabbul az (általuk) elvártnál. Ne keseredj el.


Ahogy #1 is mondta, nem fog számítani, a lényeg hogy megvan. Ismerek olyat, aki szintén sokat készült, és ő sajnos megbukott. Te sokkal jobb helyzetben vagy.


A legfontosabb: mindig van B terv. Ha zavar, megírhatod újra.

2021. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3as. Mindenképpen drukkolunk!
2021. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig éjt nappallá téve az érettségire készültél, és most hirtelen vége, akkor nem csoda, ha teljesen el vagy kenődve. Hirtelen nem vagy akkora nyomás alatt, és erre sokan rosszul reagálnak. Pár nap múlva remélhetőleg szebbnek fogod látni a világot azért. (Amúgy ha lány vagy esetleg, náluk gyakori, hogy sokkal rosszabbul ítélik meg a saját teljesítményüket, nem reálisan. Szóval ezesetben várd meg azért az eredményt.)
2021. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Hasonloan erzek :/ csak en ha negyes lesz barmelyik fogok kikeszulni😅 es ez sajnos eselyes :/ 70-85 kozott mozog az osszes
2021. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%

Még meg se tudtátok az eredményeket, ne idegeld magad addig.

Amúgy ha 1-2 ponton múlik a jobb osztályzat a tanár oda fogja javítani, nyugi, bevált szokás.


Amúgy nem hiszem hogy maximalista vagy, hiszen akkor a 4 évet is végig tanultad volna durván, és most nem görcsölnél ezen, és konkrét céljaid lennének, nem csak majd lesz valami :) (amivel nincs baj amúgy)


Neked alapjáraton vannak mentális problémáid, ezen dolgozz a jövőben, mert az életben nem minden fenékig tejfel, mindig van nálad egy jobb, okosabb stb és nem lesz minden úgy ahogy te akarod...


Most mit csinálj ? Szerintem kezdj el lassan pihenni :D

2021. máj. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Annyit nem ér ez a sz*ros érettségi.
2021. máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én tavaly érettségiztem. Én is azt hittem hogy 3-as lesz minden. Ehelyett 4-es 5-ös lett minden, és fel is vettek egyetemre.
2021. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!