Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted süketként, vakként,...

Szerinted süketként, vakként, némaként, félkarúként, vagy féllábúként könnyebb élni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 6. 22:53
A kérdező szavazást indított:
süket
vak
néma
félkarú
féllábú
68 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
ha nem a domináns kar hiányzik, akkor félkarúként a legegyszerűbb szerintem
2021. máj. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tepfal ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy a lábból mennyi hiányzik. Ha a térd még megvan, elég jó protézisek vannak ma már, az én életemen semennyit nem változtatna szerintem (nem vagyok egy sportember, ezt hozzá kell tennem). Utána jön a néma, süket, majd a félkarú, végül a vak.
2021. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fel labbal kb. barmit lehet csinalni, dolgozni, autot vezetni, protezissel akar futni is. Fel karral meg a szamitogepet is nehezebb kezelni, cipot fuzni/kotni,

kb. mindenben akadalyoz.


Az erzekszervek barmelyikenek elvesztese is eleg sz*r, bar talan siketkent tobb eselyed van egy normalisabb eletre, mint vakkent.

2021. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hozzá tenném a némaság önmagában elég ritka, és leginkább a süketséggel jár együtt érthető módon.
2021. máj. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőség protézisre, akkor féllábúként.

És hiába mondják legtöbben a vakot a legrosszabbnak, vakként mondom, szerintem siket-némának legrosszabb lenni.

Mégpedig mert bár vakon van amihez segítség kell (de korántsem annyi mindenhez mint gondolnák az emberek) legalább lehet kommunikálni másokkal, meg egyszerre több dolgot lehet csinálni.

Bárhova elmegyek, akár egyedül, akár segítséggel, nem okoz gondot a kommunikáció. A siket-némáknál pedig nincs rájuk írva, így biztos már ebből sok konfliktusuk van.

Ha elmegyek egy társaságba, be tudok csatlakozni a társalgásba, poénkodásba.

Most, hogy gyakorizgatok, közben figyelem a tv-t, beszélgetek párommal...

Egy siket-néma meg vagy ezt csinálja vagy azt. Ahova épp néz.

Társaságban beszélgetést lehet megérti, de becsatlakozni nem igen tud.

2021. máj. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Ez nem egy verseny és ezt senki nem fogja tudni megmondani, pláne nem egy teljesen egészséges ember....
2021. máj. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondjuk olyan szinten is relatív, hogy ismerek embert akinek az élete a futás, terepfutás. De ilyen 150+ km távokon. Na most ő lehet előbb adná oda a hallását vagy a fél karját, mint a lábát.


Mondjuk egyszer láttam siket-néma családot, társaságot akik kézjelekkel úgy kommunikáltak hogy én csak pislogtam. Azt sem feltétlenül úgy kell elképzelni, hogy egyszerre csak 1 felé figyelnek. Aki ebbe született bele az kézjelekkel úgy kommunikál mint ahogy más szájjal.


Nyilván a lehetőségei sajnos le vannak korlátozva, hiszen a legtöbben nem ismerik ezeket. Viszont még akkor is ott marad az írás és egyéb kommunikációs eszközök.


Ja és ismerek vak embert is aki túrázik. Segítővel megy, mikor kivel, de olyan tempót diktál hogy alig tudom követni látó emberként.

2021. máj. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Egy láb elvesztése kibírható, bár vannak kihívások. Nekem 4 éve vágták, térd felett, de akár protézissel, akár anélkül is sokmindent meg tudok csinálni.
2021. júl. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!