Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Középiskolás korodban te hány...

Középiskolás korodban te hány kötelező háziolvasmányt olvastál el?

Figyelt kérdés
Ami nem vers és novella, hanem hosszabb 100 oldalnál. Regényeket.

2021. máj. 10. 20:03
A kérdező szavazást indított:
Sokat
Párat
Egyet
Egyet se
65 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Az összeset, de ezeken kívül rengeteget olvastam nem kötelezőkből is. Kiskorom óta imádok olvasni, regényeket főleg.
2021. máj. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Egyet sem..ha meg volt filmesítve akkor inkább megnéztem.
2021. máj. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Egyet se
2021. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
A Szigeti veszedelmen kívül az összeset. És a legtöbbjét szerettem is. :)
2021. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem mi a Szigeti veszedelmet órán olvastuk együtt a tanárral. Én csak az Arany embert olvastam ki otthon magamtól. Azt se tudom miért, de megtetszett.
2021. máj. 10. 20:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ötödik osztályban "A Pál utcai fiúk" volt az, hangulatos, értékes kis regény volt. Szerettem. A baj az volt, hogy határidőre kérték. Nagyon szerettem, örömmel olvastam, de ahogy közeledett a kijelölt határidő, nehézkesebbé tette a "kötelező" mivolta miatt. Amikor már 3-4 fejezet után nem bírtam többet, olyankor a Nagymamám olvasott fel nekem néhányat. Utána megint én... Szerettem, értettem, átéreztem, jó volt.


Szintén ötödikben "Robinson Crusoe", ezt is szerettem, érdekesnek tartottam. Tetszett a természetközelisége. Ez is értékes olvasnány volt, ezt is nagyon szerettem, és meg tudtam érteni, jó volt.


Később "Egri csillagok", ezt is szerettem, ez is fontos, értékes olvasmány, viszont sokszor nehezen érthető volt számomra. A hangulatvilága és történetisége kimagasló, viszont nem egy könnyű olvasmány, el lehet benne veszni.


"A Kőszívű ember fiai"... Az én megítélésem szerint ez nem általános iskolás gyerekeknek való. Nagyon összetett, nehezen érthető, bonyolult. Ezt nem szerettem, nagyon üresnek, sivárnak hatott számomra.


Volt "A repülő osztály" is, ez valami irdatlan f@szság volt - már bocsánat a kifejezésért. Értelmetlen hülyeség, nem következett belőle semmi. Ezt bánom, hogy elolvastam, mert ez tényleg csak időt vett el tőlem, az égvilágon semmilyen haszna n volt.


...


Majd végül, középiskolában: Totth Benedek: "Holtverseny". Ez egy KÖTELEZŐ olvasmány - de nem iskolai értelemben. Mindenkinek szívből ajánlom, sokkoló ráébresztést nyújt a lelkiismeretünkre. Sírtam is a végén (fiúként) ...

2021. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én elolvastam a Pál utcai fiúkat. És a Kincskereső kisködmönt. De azok még általánosban voltak azt hiszem. 9. osztályban meg utána már nem igazán volt kedvem.
2021. máj. 10. 20:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os, mi a Robinsont asszem 10.-ben olvastuk.
2021. máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #8! (#6 vagyok...)


Azt kicsit sokallom :D Nagyon kellemes, izgalmas, élménydús regény. Könnyen érthető. Én két darab csillagos ötöst kaptam az olvasónaplómra annak idején, ez is lett a legjobban megtanult azok közül, amit számon is kértek.

2021. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet se, mert 6. osztályos koromban az Egri csillagok elolvasása után kaptam egy kettest a dolgozatra a könyvből, mert a történelmi háttér ismerete nélkül érthetetlen volt a könyv számomra. Ez egy elég nagy törést okozott a kötelező olvasmányokkal szemben, azóta csak olvasónapló jellegű dolgokat olvastam el és mindig jól mentek a beszámolók. Érettségin is kihúztam az egyik kötelező olvasmányt szóbelin, 92% lett végül a magyarom, úgyhogy nem panaszkodok emiatt a szokásom miatt. A kötelezőkön kívül viszont sok könyvet olvastam középiskolás koromban és jelenleg is.
2021. máj. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!