Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem veszik fel a cukorbe...

Miért nem veszik fel a cukorbetegeket fizikai munkára?

Figyelt kérdés

Csak mert akárhova jelentkezek legyen az árufeltöltés, összekészítés, segédmunka, megtudják a cukorbetegséget, köszönik szépen. Szellemi munkát meg nem kap az ember mert nincs 10 év tapasztalata. Akkor mi értelme élni?


28/f Szeged


2021. máj. 12. 09:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja sehonnan az üzemorvos. Odáig még soha nem jutott el, hogy az üzemorvos egyáltalán megnézze őt.

Nem vették még fel sehova, és nagy valószínűséggel nem azért, mert cukorbeteg, hanem mással van probléma. Csak saját magának sem ismeri be a kérdező ezt, jobb ha azt mondja, hogy azért nem veszik fel mert cukorbeteg, mint ha beismerné, hogy vele van a probléma.

2021. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Ajánlanátok gyárakat az országban, ahol van esély arra, hogy felvegyenek?
2021. máj. 12. 10:35
 23/25 anonim ***** válasza:
Keress valami kisebb webáruházban ilyen jellegű munkát. Azok lehet, hogy jobban tisztán tartják a raktárukat és az üzlethelyiséget, mint a nagyobb gyárak, kisebb a csapat, és jobban le lehet ülni pihenni, elvonulni mosdóba, rugalmasabban kezelik a szüneteket. Én voltam nagy raktárban ideiglenesen, pár hetet, mert épp nem volt más, vastagon állt a por, soha többé nem mennék olyan helyre.
2021. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem tudom, Szegeden konkrétan milyen nagyobb cégek vannak, mert az ország túlsó végén lakom. De ez egészen egyszerűen kizárt, hogy így lenne. Egyrészt erre egy átlagos munkahelyen nem kérdeznek rá interjún, akkor tudják meg, ha te bejelented, hogy ja, amúgy cukorbeteg vagyok. Csak ez az, ami senkit, de senkit nem érdekel, amíg el tudod végzeni a munkát rendesen. Üzemorvosnál pedig egy átlagos munkánál szintén nem derül ki. Vérvétel jellemzően nincs, vizeletből tesztcsíkkal, ami egy átlag üzemorvosin előfordulhat, csak akkor látszik, ha annyira súlyos a cukorbetegség, vagy el van hanyagolva, nincs rendesen beállítva a cukorszinted gyógyszerrel vagy inzulinnal.

Felénk gyári munkára gyakorlatilag oylanokat is felvesznek, akinek semmi releváns szakmája nincs, írni-olvasni alig tud. Szóval én azt gyanítom, ha ennyi ideje nem találsz semmit, a hozzáállásod a baj, nem a cukorbetegség.

(Igen, van olyan munkakör, ahol valóban kizáró ok, például közlekedés biztonságával összefüggő munakkörök, de nem ez a jellemző.)

2021. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
32%
Vasutasnak felvesznek.
2021. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!