Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nemrég diagnosztizált...

A nemrég diagnosztizált cukorbetegésgem miatt ideiglenesen alkalmatlanná nyilvánított az üzemorvos. Minden következmény nélkül kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Egy gyárban dolgozom,egy számítógéppel vezérelt munkafolyamatot irányítok. A betegség nemrég derült ki, legalább fél évig alkalamatlan vagyok, azt mondta az üzemdoki, mert részletes vizsgálatokra és pontos gyógyszerbeállításra van szükség, majd néhány hónapig figyelni kell, hogy minden rendben lesz-e.

Ilyen esetben kirúghatnak, és ha igen, tehetek jogi lépéseket?


2014. márc. 2. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy kirúgnak, gondolom van más is rajtad kívül aki ért a kezeléshez, amíg nem tisztázódik a bet3egséged, addig értelemszerűen nem ajánlott téged dolgoztatni hogy elájulj és tegyük fel az erőmű túlmelegedjen.
2014. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha a felmondásban részletesen megindokolják, hogy az egészségi állapotod miatt bontják a munkaszerződést, és ha normálisan fizetnek végkielégítést (amennyiben jár), akkor nem érdemes jogi útra terelni, mert szerintem te jönnél ki belőle rosszabbul.

Az előző munkahelyemen volt egy hasonló eset, egy kollégát a súlyos allergiája miatt tiltotta el az üzemorvos a munkakörétől, de ott jó fejek voltak a főnökök, átrakták egy olyan részlegre, ahol nem volt olyan szigorú az eü. előírás, igaz ott kevesebb volt a fizu.

Ha még nem tetted meg, beszélj a főnököddel négyszemközt, hogy mire számíthatsz. Beszélj a háziorvossoddal (vagy ha van, eü.-ben dolgozó ismerőssel, rokonnal) a vizsgálatok idejére a táppénzről, hátha tud minél gyorsabb vizsgálatokat intézni

2014. márc. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
nem kell mindjár az orvosra hallgatni, ez a legnagyobb hiba!!! válts gondolkodásmódot. a legtöbb cukorbetegnél az előzmény: a makacsság, -nekem ne dirigáljon senki, nekem ne mondja meg senki, hogy mit és hogy csináljak--ezektől alakul ki. le kell nyugodni, le kell építeni , meg kell szüntetni ezeket az okozó konfliktusokat, és nem leszel cukorbetegnek nyilvántartva.
2016. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!