Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az oltás...

Mi a véleményetek az oltás fanatikusokról, az oltás ellenesekről és a "védettségi kártyám van, de MÁRTÍRKÉNT feláldozva magam nem használom azt" - emberekről?

Figyelt kérdés

Van az a tábor, aki nem oltatja be magát, mert retteg attól, hogy valamilyen összeesküvés áldozata lesz (kedvenceim azok, akik a chiptől rettegnek), és azt hangoztatják, hogy őket jogsértő módon diszkriminálják.


Vannak azok, akik beoltatják magukat mindenkiért IS, és személyes sértésnek veszik, a társadalom elleni támadásnak, hogyha valaki másképp dönt.


S mint nem rég megtudtam, vannak azok is, akik beoltatják magukat, aztán arra verik a mellüket, hogy MÉGSEM ülnek be sehová, mert kiállnak azok mellett, akiket jogsértő módon diszkriminálnak.


(Nem tudom, vannak-e még egyéb csoportok, én ezeken kívül a többieket a "és vannak a normálisok" kategóriába raknám.)


Érdekelne, hogy mi a véleményetek?

Miért kell a vendéglátós embereken leverni egy törvényt, amit be kell tartaniuk? Ha nem oltatom be magam, akkor tiszteletben tartva ezt, nem veszem igénybe azokat a szolgáltatásokat amiket nem lehet, azt csókolom.

Ha beoltatom magam, attól nem leszek az emberiség megmentője, és csak a saját szegénységi bizonyítványom, ha lenézően beszélek azokról, akik máshogy gondolkodnak (még akkor is, ha nem olyan intelligensek, mint én). Amit pedig végképp nem értek, az a mártírkodás, amit egyesek művelnek. Mire jó, ha azért nem fogyasztok valahol, mert a hely betartja a törvényt?


Komolyan csak én nem tarto(tta)m ezt meghatározó témának?



2021. máj. 13. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Mindegyiket támogatom és meg tudom érteni, hiszen a dologból politikai kérdés lett egészségügyi helyett. Nemcsak nálunk, hanem világszerte.


Az egész dolog arról szól, hogy a Pfitzer (sic) vagy a Tencent bevétele lesz nagyobb, illetve hogy a következő választásokon a szélsőbal vagy szélsőjobb nyer akármelyik országban. És persze ott vannak az "újságírók" akik csak azt nézik, hogy lehetne az egész témából a legtöbb reklámbevételt kierőszakolni.


Magával az oltás témával meg úgy vagyok, hogy évtizedekkel a Covid előtt megtanították nekünk, hogy terroristákkal soha nem szabad tárgyalni. Ha a kormány zsarol, akkor én is, és azt mondom, hogy addig nem oltatom be magam, amíg MINDEN korlátozást fel nem oldanak, kivétel nélkül. Utána lehet velem tárgyalni, addig nem. Ha nem tetszik, le lehet mondani, és átengedni a terepet másnak.

2021. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Egyáltalán nem érdekel ki oltatja be magát és ki nem...de tényleg magasról leszarom. Én nem oltattam be magam és nem is tervezem (nem azért mert azt gondolom,hogy chip van benne vagy valami),hanem mert k..ra hidegen hagy az egész.


Mindenki azt csinál amit akar.

2021. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Én az a kategória vagyok, aki nem használja a kártyát, de nem mártírkodásból hanem mert eleve nem járok sehova, ahova most az kellene. :D

Amúgy jókat röhögök az ilyeneken.... :D

2021. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Sokáig úgy gondoltam, hogy nem oltatom be magam. Viszont a munkám miatt beoltattam magam. Persze nem volt kötelező, de így talán kisebb az esély, hogy engem küldenek el. Nem vagyok mártír. Szimplán csak egy gazdasági döntés miatt oltakoztam.
2021. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
A fél ország be van oltva. Szerintem 1-2 millió embert még simán rávesznek hogy kérje az oltást. Aztán csak végetér ez az ellenségeskedés ezzel kapcsolatban.
2021. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Újabb ok a gyülölködésre.
2021. máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

Azt gondolom, hogy nem értem azokat, akik tudósok, immunológusok, virulógusok stb tízezreinek szavát megkérdőjelezve tagadják a vírus veszélyességét, a járvány súlyosságát. Ezzel mindent elmondtam.


A kormány helyében még semmit se nyitnék és semmit se lazítanék. DE amikor nyitnék, egyértelmű, hogy előbb a védetteket engedném. Ez nem diszkrimináció, egyáltalán nem értem, hogy erről miért jut bárkinek is eszébe az a szó, hogy diszkrimináció...

2021. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem gáz ez az egész helyzet. Gáz az, hogy ez mindennapi téma a tv-ben, a rádióban, a piacon, az utcasarkon, a baráti társaságokban, mindenhol. Jóbarátok képesek egymás torkának ugrani a saját, különböző meggyőződéseik miatt. Szomorú.
2021. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Az én típusomat nem soroltad fel.

Sokféle szempont miatt oltatta magam (kösz, jül vagyok, a mező közepén is jó a vételem a Sat1-ra.) Hasonló okok miatt úgy gondolom, hogy a gyerekeimet még nem vinném vegyes közösségbe, én kivárnám, hogy pontosan mi lesz a vége a történetnek, és én nem kísérleteznék a gyerekeimen, hogy vajon mi lesz velük, ha megfertőződnek.

Szóval érvényes a védettségi igazolványom, de mivel a család nélkül max munkába mennék, ezért nem ülünk be sehova. Amúgy sem szoktunk, bár mondjuk strandra elmennénk évente 2x, de most ezt kihagyjuk.

Szóval én sem érzem magam mártírnak, hogy nem megyünk sehova. Én úgy döntöttem, hogy megvárom, hová alakulnak a dolgok. Nem egy világkatasztrófa, ha egy évig nem megyünk strandra, ha utána egész életünkben minden nyáron mehetünk. Ha most megpurcanunk, akkor nincs több nyár. Szóval mi várunk, és egy tapasztalatnak fogjuk fel ezt az évet.

2021. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!