Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg nagyon furcsa, ha...

Tényleg nagyon furcsa, ha valaki azért akar külföldre költözni, hogy jobb időjárási körülmények között élhessen?

Figyelt kérdés

Párommal fontolgatjuk, hogy elköltöznénk majd pár éven belül külföldre. Eddig nem sok embernek mondtuk el ezt a tervet, de azok kivétel nélkül mind meglepődtek a motivációnkon, ami az időjárás.

Sose szerettük Magyarország klímáját, az utóbbi pár évben pedig végképp elegünk lett.

Erre a legtöbben azt mondják, hogy "nem igaz, hogy nem bírjátok ki" - nyilván kibírjuk, már ~30 éve, de ha el tudjuk érni hogy számunkra jobb legyen, akkor miért ne?

Ez tényleg ennyire furcsa?

Miért "rosszabb", elfogadhatatlanabb ez a motiváció, mint bármi más? (kereset, politika, akármi)


2021. máj. 13. 12:26
A kérdező szavazást indított:
nagyon furcsa
normális
furcsább a többi motivációnál, de érthető/elfogadható
48 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Azzal egyet tudok érteni, hogy az évi 9 hónap ősz és 3 hónap perzselő nyár nem éppen kellemes klíma. Viszont én nem költöznék be valami afrikai kőkorszakba emiatt. Mert akkor meg a malária miatt szenvedsz, meg hogy vödörbe kell szarni, és nem feltétlen jobb, mint az eső, meg hogy májusban is kesztyűt kell hordani.
2021. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy gondoltam, hogy az időjárás a legkevesebb, kit érdekel, nem szempont. 10 év UK-Írország után viszont már érzem, mennyire befolyásolja a hangulatom és életminőségem és nekem is szempont lett, én is tovább fogok állni pár éven belül melegebb, naposabb klímájú országba. Előtte még teljesíteni akarom a szakmai céljaim, ennyit kibírok, mert tényleg nem a legfontosabb dolog, de sokkal fontosabb, mint valaha gondoltam volna.
2021. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is éltem 20-25 fokban, állandó zöldben és be kell valljam hiányoztak az évszakok.
2021. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A legtobb embernek az, de en pont ugyam igy vagyok Vele, pareven belul a Portugaliaba es vagy, Spanyol honba disszidalok! 🤭
2021. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
C-t írtam. Kíváncsiságból leírnád, hogy mi lenne nektek az ideális?
2021. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
F *sz*m az elutesekbe!👆 😬🖕
2021. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem.

Pl. egy volt kollégám a párjával kint élt Dél-Angliában. A nőnek ez túl hűvös és esős volt, ezért elköltöztek - Ausztráliába.


Nyilván ez is egy szempont. Nyilván nem mennél el egy háborús övezetbe, rossz közbiztonságú országba csak azért, mert ott számodra kellemes az időjárás. De azt megértem, ha valaki mondjuk EU-n belül azért költözik máshova, mert ott kellemesebb számára a klíma.

2021. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesebben költöznék hűvösebb klímájú országba, már csak az időjárás miatt is.
2021. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#4

Mi is valami Spanyolország-kaliberű helyet szeretnénk klíma tekintetében. Minél több napsütés, kellemes meleg. :)

De őszintén szólva azokat is megértem, akik meg északabbra mennének, ezért nem akartam a kérdésemben pontosítani, hogy melegebbet vagy hidegebbet szeretnénk, mert mindkettő érthető szerintem.

Itt van például a mostani hét is. Akik a hűvösebb klímát kedvelik, azoknak borzalmas lehetett a hét eleje, nyári meleggel... aki meg szereti a meleg időjárást, az meg most csalódott, mert hideg és eső van. Párom ráadásul frontérzékeny, kezdi nagyon unni az állandó fejfájást.

2021. máj. 13. 12:56
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Úgy tűnik itt senkinek nem fordul meg a fejében, hogy nem csak Magyarországon borult fel szinte teljesen a klíma meg az időjárási tényezők, hanem kb. az összes többi Európai országban ugyanúgy. Szóval cseberből vederbe kerülnél.
2021. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!