Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg nagyon furcsa, ha...

Tényleg nagyon furcsa, ha valaki azért akar külföldre költözni, hogy jobb időjárási körülmények között élhessen?

Figyelt kérdés

Párommal fontolgatjuk, hogy elköltöznénk majd pár éven belül külföldre. Eddig nem sok embernek mondtuk el ezt a tervet, de azok kivétel nélkül mind meglepődtek a motivációnkon, ami az időjárás.

Sose szerettük Magyarország klímáját, az utóbbi pár évben pedig végképp elegünk lett.

Erre a legtöbben azt mondják, hogy "nem igaz, hogy nem bírjátok ki" - nyilván kibírjuk, már ~30 éve, de ha el tudjuk érni hogy számunkra jobb legyen, akkor miért ne?

Ez tényleg ennyire furcsa?

Miért "rosszabb", elfogadhatatlanabb ez a motiváció, mint bármi más? (kereset, politika, akármi)


2021. máj. 13. 12:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
29%

Én CSAK az időjárás miatt nem költöznék sehova.

Ha nem bírom a hazai perzselő nyarakat, akkor kisebb befektetés az otthonomat klímássá tenni, az autóban klímát használni, mint szedni a sátorfát és csak emiatt elköltözni idegenbe.

Ha meg az itthoni "hideget" nem bírom, akkor felöltözöm.

És ez persze zömében Európán kívül értendő, ahol meg ki vagyok téve az otthonomat elsöprő időjárási kataklizmáknak, kezdve a tájfuntól, hurrikántól, szökőártól a brutális földrengések sorozatáig.

Eleve változik mindenütt minden, megszűntek az évszakok, megkezdődött az átrendeződés, az elsivatagosodás, amire hazánk is eklatáns példa, így sok értelme nincs emiatt költözni.

Ha más egyéb szempontjaid lennének, azokat el tudom fogadni.

2021. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy ez összetettebb.


Nyilván amúgy az egész világon fel van borulva a klíma és ez egyre rosszabb lesz!


Nekem meleget nem bíróként amúgy nemcsak a nyár rossz, hanem a fűtési időszakban 25-27 fokra fűtött helyeket is nehezen viselem. Egy hűvösebb klímához szokott országban lehet, hogy csak mondjuk 22 fokra szokás fűteni, ami nekem kellemes és még bírok gondolkozni, koncentrálni.

2021. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban pár évig Dél-Amerikában éltünk az Egyenlítő közelében. Szívesen visszaköltöznék most is, szerettem azt a hőséget meg párát, mert állandó volt és nem változott mínuszokból +30-40 fokká a hőmérséklet pár hónap alatt. Egyébként utálok fázni és imádom a napsütést.
2021. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem. Bizonyos emberek lelki jólétére egyszerűen nagy hatással van az időjárás és az évszakok változása, és elég nehéz pótolni.

Egyébként sokan írták itt a klímaváltozást, de annyira sokat még nem változott az egyes országok klímája. Még viszonylag közeli országok éghajlata között is jóval nagyobb a különbség, mint egyazon ország 100 évvel ezelőtti illetve jelenlegi éghajlata között. Emellett nem jár törvényszerűen mindenfajta szélsőség gyakoribbá válásával, bizonyos helyek pedig emberi élhetőség szempontjából kifejezetten a kellemes irányba tolódnak (hidegebb éghajlatok lakói valószínűleg nem hullajtanak krokodilkönnyeket, hogy hat hónap helyett csak négy hónapon keresztül van hó és fagy).

2021. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek. :)

Ezek szerint nem is vagyunk (annyira) furák. :))

2021. máj. 13. 15:02
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez az egyik legfőbb indok, amiért külföldre szeretnék költözni valamikor a jövőben. Én valahová északra akarok menni, valamelyik hidegebb klímájú országba, az itteni dögmelegből már most qrvára elegen van, pedig még csak kb. egy hete van meleg 😫
2021. máj. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
16-ost csak ismételni tudom, nekem is nagyon fontos szempont, hogy kb. olyan idő legyen az év legmelegebb napjain, mint ma.
2021. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!