Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Regebben hittem a mennyországb...

Regebben hittem a mennyországba, vagy valami olyasmibe hogy a halottaink látnak segitenek minket. Szerelmem halála után elvesztettem minden hitemet, nincs jel még álmomban se hogy él valahol. Volt aki igy élte meg az elvesztést?

Figyelt kérdés
2021. máj. 14. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Van mennyország.
2021. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Én régebben sem hittem konkrétan a mennyországban, de szerettem volna hinni, hogy van valami felsőbb hatalom ami vigyáz az emberre vagy valami ilyesmi.


Mamám halt meg 2 éve és annyit szenvedett az utolsó 1 évében(ő vallásos, jó ember volt), hogy akkor fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogy ha létezik is ilyesmi, magasról szarik mindenkire.

2021. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Bárhogy nevezheted. Mennyország, túlvilág, tranzit, másik dimenzió, másik létsík. Mindegyik igaz és egyik sem. Az igazság odaát van.

A szerelmed biztonságban van és tudja mennyire szeretted. Lépj tovább és élj. Ő is azt akarná.

2021. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Engem gyerekként többször kirúgott a pap hittanról, mert logikai keresztkérdéseket tettem fel és ezzel "zavartam" az órát, fogalmamsincs miért engedtek végül elsőáldozni. Vallásosnak neveltek, de igazából sose győztek meg, egy percig se hittem semmiféle istenben meg a jó öreg katolikus bűntudatkeltésben.

A mai napig nem értem miért van az embereknek szüksége hitre, a mai napig nem értem, miért lenne jó bárkinek ha lenne túlvilág, hiszen akkor azzal az egész életünk értelmét vesztené.

2021. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
4. Emberi értelemmel hiába gondolkodsz rajta,nem tudod megérteni a miérteket.
2021. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az úgy nevezett menyország a keresztény vallásban létezik, ahová az ember lelke azután kerül, hogy Jézus feltámaszt minket. Gondolom Istenben nem hiszel és a vallás nem úgy működik, hogy a nekem tetsző részleteket elhiszem belőle a többit meg nem.

Nagyon sajnálom bárkinek a hozzá tartozóját, ennél rosszabb dolog a világon nincs. De, ha azt akarod hinni, hogy egy jobb helyre került, akkor keresd fel Istent.

2021. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!