Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én nem hiszek abban, hogy...

Én nem hiszek abban, hogy minden lehetséges csak akarni kell. Hogyan tudtok meggyőzni az ellenkezőjéről?

Figyelt kérdés

Nekem nem sok sikerem volt az életben, sokszor ha nem sikerült valami elsőre, akkor feladtam.


Nem hiszek benne, hogy csak akarni kell. Nagy részt a körülményeken múlik és a szerencsén is.


2021. máj. 14. 12:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ miről van szó. Nyilván repülni nem fogok tudni akármit csinálok,de nagyon sok minden rajtad múlik.
2021. máj. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudlak meggyőzni, egyet értek veled. Kifejezetten káros, ha abban hiszek, hogy az akarat majd segít. Borzasztó rosszul vagyok a celebektől meg az influenszer lánykáktól is, akik ezt hirdetik. Minden sikerül, csak akarni kell? Tehát, ha rákos vagyok és nem gyógyulok meg, az azért van, mert nem akartam eléggé? Ha el akarok utazni nyaralgatni a Maldívra, hiába dolgozok napi 12 órát, azért nem jön össze a pénz, mert nem akartam eléggé? Hülyeség. A körülményeken és a szerencsén nagyon sok dolog múlik, ahogy te is írtad. Az akarat jó dolog, ahogy a kitartás is, segíthetnek neked, de nem ezek fognak téged végső soron elrepíteni a célba. Főleg itt Magyarországon, ebben az uram-bátyám típusú földesúri rendszerben, ahol akarhatsz te bármit megfelelő ismeretségi kör és indulótőke nélkül.
2021. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ebben is van igazság ,de sok mindent el lehet érni.Én például asztmás voltam egész gyerekkoromban.Soha nem tudtam futni. Se általánosban ,sem középiskolában.Mindig utolsó voltam,még a lányok is megelőztek,mindenki az osztályban. Addig futottam saját szabadidőmben,hogy ma 30 km-t simán lefutok. Az orvosi vizsgálat szerint a tüdőkapacitásom jóval nagyobb mint egy átlagembernek. Szóval igaz,hogy ami nem öl meg az megerősít.
2021. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Sokkal kisebb dolgokra gondolok, amihez főleg képességek kellenek pl. csinálni egy komplex szoftvert, állást találni(be is hívjanak interjúra), elvégezni egy képzést vagy egy egyetemet, barátnőt szerezni, erősödni ilyenek.


Iskolában tizenévesen már olyan kevés sikerem volt(bár elég céltalan is voltam) egyszerűen ki alakult bennem, hogy ha például jó jegyet akarok a tesztre, arra nem elég készülni, tanulni meg akarni, valami más is kell hozzá. (lehet hogy ez hülyeség de tényleg ezt gondoltam).

2021. máj. 14. 12:20
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, nem is akarlak meggyőzni.


"Aki nem akar felmászni a létrán, azt nem lehet feltolni."

2021. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse is kell,ez kétségtelen.Viszont már régen is mondták a római korban,hogy bátraké a szerencse.Pontosabban a szerencse a bátrakat segíti. "Fortes fortuna adiuvat." Nem véletlenül találták ki ezt a mondást. Egyébként biztos tudod,de a filmben John Wicknek is ez van a hátára tetoválva.És ő sem arról híres ,hogy egykönnyen feladja.
2021. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Minden fejben dől el. De aki annyira pesszimista és negatív hozzáállással rendelkezik, mint te, neki soha nem is fog semmi sikerülni és ez garantált! Csak azt tudod elérni, amiben hiszel és teszel is érte napi szinten.


Természetesen nem lehet mindenki agysebész és Forma 1-es sikeres pilóta. Viszont a képességeidhez mérten ki kell tudnod magadból hozni a maximumot. Ha ezt nem teszed, akkor nem is vár semmilyen jutalom.

2021. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hiszel magadban, akkor sehogy nem lehet meggyőzni.

Ha elsőre feladod akkor ne csodálkozz.

"Nagy részt a körülményeken múlik"

Amin változtatni lehet.

2021. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ezekhez a dolgokhoz amiket felsoroltál többségéhez jó ha csinálsz egy kutatói tervet. Pl. képzés, első körben milyen képzés, hol vannak ugyanolyan képzések, melyik a legjobb, melyik a legdrágább, melyik a legolcsóbb, melyik a pénztársádhoz illeszkedő, pro és kontra, megnézni milyen tantárgyak vannak, tantárgyakon belül érdemes tanmenetet csekkolni, tantárgyak tartalom jegyzékét, véleményeket olvasni, és pénztervezetet készíteni, hogy számodra releváns vagy sem, és mikor már elkészítetted a tanulmányi tervet bőven merítettél motívációt arra hogy tanuld is. Mert nem csak úgy elkezded, hogy fogalmad sincs róla, hanem tudod, hogy mit fogsz tanulni és tudod, hogy mit akarsz, tudod a lépéseket is, sőt ha nagyon motívált voltál, akkor mire eljutottál a képzés tanulásáig van amit már megtanultál magadtól is önerőből. Mivel a tanmenet alapján utána kerestél könyveknek stb. és elolvastad.


Ezeket szépen logikusan felépítve tudod megvalósítani.


A barátnő találáshoz is használható a terv, de ezt önismereti tervnek nevezném inkább.


Mi kell a barátnő találáshoz? Elsősorban önismeret, kommunikáció gyakorlása különböző helyzetekben, megértés, EQ fejlesztése, IQ fejlesztése, konfliktus kezelés és tudnám sorolni, ezekből készítesz egy önfejlesztő tervet, és aztán elkezded, és majd közbe megtalálod a barátnőt is.

2021. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

*pénztácádhoz illeszkedő


Bocsánat tipo

2021. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!