Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Előbb találják munka helyett...

Előbb találják munka helyett aztán menjek albérletbe? Pedig 4 hónapig kitudom fizetni addig meg csak találok munkát, de anyam az ellenkezőjéről akar meggyőzni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok lány, Rossz itthon lenni, rossz a hangulat csak stresszelek, veszekedés van, cselédnek vagyok tartva. Nem fogjak fel hof, hogy elakarok menni, miért erősködnek hogy előbb találják munkahelyet? Január előtt nem akarok dolgozni, mert nem lenne szabadnapom, de elakarok költözni minel előbb de ezt nem fogják fel , van elég pénzem fizetni, miért erőltetik a munkát, hogy vagytok ezzel, mit tegyek?

2019. nov. 29. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Öszintén szólva miért kérsz erre engedélyt, illetve mindek beszéled meg velük???

Szervezd meg a lakhatásodat, és utána ott helyben keress munkát.

Ha emgvan, hol fogsz lakni, akkor összeszeded a cuccaidat, elköszönsz tölük és mégy!

2019. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon tudnak befolyásolni, és ha haraggal valok el tőlük az sem a legjobb, ha szükségem lesz rájuk akkor nem fogja őket érdekelni.

Őszintén szólva nem tudom hogy nekik van ebben igazuk h előbb munka es albérlet, nem vagyok ebben jártas.

2019. nov. 29. 11:42
 3/19 A kérdező kommentje:
De az is érdekes hogy még azt kívánták pár hónapja hogy menjek el végre, amikor meg elmennék akkor nem akarják.
2019. nov. 29. 11:46
 4/19 anonim ***** válasza:
37%
Ha januárban már dolgozni akarsz, már el is késtél a munkahelykereséssel. Szerintem most már csak februári-márciusi kezdéssel keresnek embereket, a kiválasztás hosszú folyamat.
2019. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%

Nem akarok senki magánéletében és pénztárcájában vájkálni, de nekem furcsa hogy 19 évesen rendelkezel ennyi önerővel.

4 hónap bérleti díj rezsivel alaphangon is 400 ezer, 2 hónap kaució legyen 180, és akkor még sehol nincsen a kaja meg egyéb ami szintén havonta 30-40.

Ez közel 800 ezer forint.

Csak találgatni tudok, honnan van pénzed rá (örököltél, vagy gazdag családból származol ahol valakik pénzeltek) Azt sem tudom, hogy van e egyáltalán munkatapasztalatod ilyen fiatalon.

Viszont nekem a kérdésből az jön le, hogy ez ilyen tini hiszti akar lenni, mert aki 19 éves lány létére ennyi pénzzel rendelkezik, az nem hiszem hogy olyan szar körülmények között élhet.

2019. nov. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

5: Nálunk mindenkinek gyík közalkalmazotti fizetése volt, nagymamámnak minimálnyugdíja, mégis kaptam minden szülinapomra, névnapomra, karácsonyra, húsvétra annyi ezer Ft-ot, ahány éves voltam. 25 évvel ezelőtt voltam 19 éves. Ezekből még tandíjra, tanfolyamokra, nyelvvizsgadíjra, jogsira is futotta, ha el akartam volna költözni, akkor arra tettem volna félre.

Mai áron ez nyugodtan + 1 nulla az összegek végén, tehát 19 évesen közel 800 000 Ft egy vagy két év alatt.

Nem tudom, mért hiszed, hogy gazdag családnak kell ehhez lenni, ez kb. 5-15000 Ft fejenként havonta 3-4 felnőtt családtagtól. Más napi, heti zsebpénzben ad ennyit a gyerekének, én azt nem kaptam semmit.

2019. nov. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Anyukám, apukám meghalt örököltem igen, és gyüjtottem, fesztiválokra jártam dolgozni minden évben, nevelőszülöknel vagyok, Egy szobaba mennek utána összeköltöznék a páromhoz, nem vagyok gazdag, de van elég pénzem arra hogy elköltözzek.
2019. nov. 29. 12:17
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
És ha csak a nem jó nevelőszülők a baj, akkor állami gondozásba nem költözhetsz? 25 éves korodig is ott lehet lenni, ha nappalis vagy. Szerintem ne tapsold el a kis pénzedet emiatt.
2019. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
milyen állami gondozás? Otthon? Inkább kihagynám.
2019. nov. 29. 12:26
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#6 25 évvel ezelőtt teljesen más értéke volt a pénznek, és teljesen más értékrendje volt a fiataloknak.

Szóval a példálózásod jelenleg egyáltalán nem állja meg a helyét, nem is értem hogy jön ez ide.

De lényegtelen is, mert közben kiderült honnan van pénze a kérdezőnek elköltözni.

Így viszont azt tudom javasolni, hogy mindenképp keress munkát mielőtt elköltöznél. Ugyanis a pénz nagyon hamar el tud fogyni. Nem árt ha mindig van tartalék amihez lehet nyúlni, nem pedig csak felélni azt ami van.

2019. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!