Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen szabolcs megyében élni?

Milyen szabolcs megyében élni?

Figyelt kérdés

Tényleg nehéz munkát találni?

A fizetések nagyon alacsonyak?



2021. máj. 14. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem túl jó, sivár...


Igen.


Igen.

2021. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
20 éve élek Nyíregyházán, hát elég nehéz, jó munkához ismeretség kell, de főleg gyárakba könnyű bejutni. Átlagos fizetések olyan 200-300.000ft. Az oktatás sem túl jó elég kevés a választék pláne nőknek.
2021. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Születésemtől kezdve itt élek (26 éve). Nekem a várossal nincs bajom. Bár programokban nem bővelkedik szerintem. Igen, nehéz munkát találni. A fizetések is alacsonyak sajnos. De ami van, azt el kell fogadni. Oktatással nekem nem volt gondom.

Viszont ha lemegy a covid és sikerül még gyűjtögetnem, lehet költözni fogok. Párom már az ország másik végében kamionozik, mert nem talàlt munkát itt. (Ő fehérgyarmati)

2021. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem túl jó. Egy kis faluban születtem. Ott maximum a közmunka van. A mellette lévő városban van egy baromfitelep meg egy műanyag feldolgozó üzem és kb ennyi. Nyíregyházán meg a környező kistelepüléseken annyira nem rossz, de a megyeszékhelytől távolodva egyre kilátástalanabb a helyzet. Apukám karbantartóként 150 ezerért dolgozta kia belét minden másnap tizenkét órában. Nyíregyházán egyébként az oktatás amúgy nem rossz, van pár jó gimnázium és onnan már nincs messze Debrecen, ha esetleg valaki továbbtanuláson gondolkodik és nem maradna Nyíregyházán.
2021. máj. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Munkahely annyi van itt, hogy mehetsz egyik gyárból a másikba 4 műszakba, vagy a mekibe, kfc-be. Akinek esze és lehetősége van, az vállalkozik vagy "ügyeskedik" ezen a vidéken. "Normális" munkát napi 8-9 órával, szabad hétvégékkel, műszakok nélkül, csak kihalással vagy protekcióval találni, a normális bér hozzá viszont még így se garantált.
2021. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Nyíregyházán élek már 20+ éve, a közeli kisvárosban születtem.


Valóban nem egyszerű az élet, de hol az? Viszont rengeteg a nagyon gazdag ember. A legújabb, legdrágább lakóparkban, a Báthory lakóparkban 10 millió egy telek. Az elmúlt 4 évben legalább 20 vadonatúj ház épült fel itt.


A Csongor utcán kastélyok vannak, az ország első Bentley tulajdonosa nyíregyházi.

Hogy miből? Az már egy másik kérdés.

2021. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Lemaradt. Én nagyon szeretek itt élni, komolyan. A vidék gyönyörű, és szerencsére nem túl felkapott, mert a többség azt hiszi, Szabolcs valamiféle Mordor. Így a látnivalók körül nincs hatalmas tömeg.

A Tiszát egyszerűen imádom, a Túron rendszeresen vízitúrázunk, a várakat folyamatosan újítják fel, a Bátorligeti ősláp pedig egész egyszerűen fantasztikus, mostanság virágzik benne az orchideamező. De van ebben a megyében panoptikum is a Báthory család kastélyában, a nyíregyházi vadaspark Európai színvonalú, a gazdag termálvíz készletnek köszönhetően minden városban van gyógyvizes strand.

A határmenti települések még számunkra is felfedezésre várnak, idén sor is kerül rá szerintem.


A jófajta termőföldnek köszönhetően pedig elsőosztályú zöldség termeszthető, a szabolcsi alma és besztercei szilva méltán híres. Akár frissen, akár lekvárként, akár pálinkaként. Szatmári szilva, Panyolai elixír, stb...

A töltött káposzta nálunk csak szabolcsi lehet, de a zúzos lé is egyedülállóan Tiszavasvári étel.


Egy csomó híresség innen származik: Farkas Bertalan, Szabó Győző, Béres József, Eszenyi Enikő, Hegedűs D. Géza, Dzsudzsák Balázs, Kótai Mihály, Mészáros Árpád Zsolt....

2021. máj. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
#7: De jó ezt nyíregyiként olvasni!! Végre nem egy lehúzó vélemény! Ment a zöld!
2021. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!