Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki a covid oltás ellen van,...

Aki a covid oltás ellen van, pontosan miért?

Figyelt kérdés
Mivel az oltottak nem ugyanolyan arányban kapják el a betegséget mint azok akik még nem találkoztak a vírussal.. és jóval nagyobb esély van arra, hogy a mutánsok ellen is véd az oltás mint arra, hogy nem.

2021. máj. 16. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
UNCSI!!!
2021. máj. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
na törölve is lett az első 2 válasz XD sírás
2021. máj. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Mert nem érdekel ez az egész téma. Hagyjanak vele békén végre. Ha meghalok a covidtól, akkor így jártam. Tökre nem érdekel. Úgyis mind meghalunk, ki előbb, ki utóbb. Képtelenség mindenkit mindentől megmenteni. Rosszul vagyok a píszí szlogenektől is. Szóval konkrétan k.rvára elegem van ebből az egész felhajtásból. Hazudoznak, titkolóznak, felelősséget hárítanak stb. Egyék meg az oltásukat, kell a fenének!
2021. máj. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%

Mert buták, tanulatlanok és manipulálhatók. Így könnyen bedőlnek azoknak, akik a saját hasznuk érdekében hülyeségeket terjesztenek.

Sajnos itt üt vissza az, hogy az oktatási rendszer termeli a hülyéket...

2021. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Az én tájékozottsági szintem kb. egy bölcsödés szintjén van, de én azért sem oltatom be magam, mert ódzkodok egy olyan vakcinától, amit 1-2 év leforgása alatt 'rittyentettek' össze. Tudomásom szerint általánosságban évtizedeket igényel ez a procedúra. Egészségügyben dolgozó ismerősöm azt mondta, súlyos hosszú távú következményei lehetnek annak, ha a vakcinával valami nem stimmel - és nem egyszerűen csak arról van szó, hogy nem lesz hatásos az oltás és majd akkor mégis elkapod... Ismerősöktől egyébként pedig azt hallom, hogy a beoltottak nagy százaléka újra elkapja. Azt is hallom, hogy egyre több variáns van, és nem mindegyik ellen hatásosak a vakcinák. Egy fickótól - aki a témában pedig könyvet írt - pár hónappal ezelőtt azt hallottam, hogy általánosságban a Covid a fiatalabbak szervezetét kevésbé terheli meg, míg az idősebbekét jobban, a vakcina esetében pedig ez fordítva van - hozzá kell tegyem, nem tudom, melyik vakcináról beszélt. Azt is hallottam egyébként, hogy a beoltottak kis százalékát súlyosan megterheli a vakcina, és orvosi beavatkozás nélkül bele is halhatnak egyesek. És azt is hallottam, hogy a vírus szövődményeket is okozhat, és sokan számítanak veszélyeztetettnek, akiket meg is ölhet... Továbbá, és megint csak hallottam, hogy nagy fejetlenség van akörül is, hogy ki az, aki 'Covidtól halt', ki az, aki 'Coviddal halt', ahogy általánosságban mindenféle vonatkozó adatokat illetően...


Másrészről pedig, én már túl vagyok a dolgon, kb. 1-2 hónapja hogy benyeltem családtagjaimmal együtt. Nekem egy sima influenza tünetei jelentkeztek, de nem veszítettem el az ízérzékelésemet és nem volt velem semmi extra. Ugyanakkor, általában, ha influenzás vagyok, nem törődök a dologgal, és ha testedzést olyankor nem is végzek, rendszerint 'kicsapongó' életmódot folytatok, nem szedek gyógyszereket se, vitaminokat se, de ez alkalommal különösen figyeltem a pihenésre, ráadásul mostanában amúgy is 'visszafogottabb' az életvitelem, illetve szedtem napi szinten az aszpirint, a C-vitamint is nagy mennyiségben, vitaminokat is, illetve szedtem még más gyogyit is - talán még könnyebben is átvészeltem így a Covidot, mint általában az influenzát szoktam. Egyébként aránylag egészségesen élek - egészségesebben, szerintem, mint az átlag; odafigyelek az étkezésre, testmozgásra, egy ideje már vitaminokat is napi szinten szedek, alkoholt ritkán fogyasztok, keveset dohányzok, ugyanakkor az a típus vagyok, akit ha kicsit is megfúj a légkondi másnapra kijön rajta a megfázás... 30 éves nagyfiú vagyok. Édesanyám, aki 50+, párja, aki 60+, kifejezetten egészségesen élnek - minden 'káros' szokástól mentesen -, azonban ők nem figyeltek oda a pihenésre; anyukám a betegsége időtartama alatt különösen nem, nála hosszabb lefolyású volt a dolog (nálam kb. 1-2 hét) és sokáig csúnyán köhögött, az ízeket sem érezte egy jódarabig (és a főztje is romlott... :P). Poszt-covidos tünetekre nem panaszkodik, ahogy én sem érzékelek ilyet. Párja, amint egy picit jobban érezte magát, rendszeres és megerőltető testedzést végzett, de a betegség időtartama alatt ő odafigyelt a pihenésre, vitaminokat azonban nem nagyon szedett. Ő azt mondja, a betegség után érezhetően csökkent a fizikai teljesítőképessége. Ismerőseim között akad olyan, (50+) akit durván levert a lábáról, és feledékenységre panaszkodik a vírus után, erőnléte drasztikusan csökkent - elmondása szerint a házát is nehezére esik körülsétálnia. Tudomásom szerint ő is egészségesen él. Akad több olyan ismerősöm is, aki minden különösebb nélkül átvészelte. Akad olyan is, aki meg nem...


Amíg csak tehetem, én nem szeretném magam beoltatni - és ezen a ponton hozzáteszem, nem vagyok oltásellenes. Döntse el mindenki maga, hogy viszonyul a dologhoz, én nem szeretnék senkit semmilyen irányba befolyásolni. Ha mégis álláspontot kéne foglalnom azt mondanám, hogy akinek nincsenek komoly ellenérzései, oltassa be magát, nagy valószínűséggel jobban jár. Egyébként meg az a benyomásom, hogy óriási fejetlenség van az ügyet illetően, a 'vezető réteg' teljes inkompetenciával reagál az eseményekre, mind az intézkedéseket, mind a kommunikációt illetően, mind mindent, és úgy érzem, nagyjából fogalmuk sincs semmiről. Ahogy az emberek többségének sem. Bonyolult, összetett dolognak látom ezt az egész szituációt. Általánosságban pedig az a véleményem az 'oltás-pártiakról', illetve az 'oltás-ellenesekről', hogy rosszul tájékoztottak és igazán fogalmuk sincs a tényeket, meg bizonyos összefüggéseket illetően; lényegében mind birkák...

2021. máj. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%

Nézd, azt elfogadom, hogy az erőltetett tempóban kifejlesztett vakcinának lehetnek mellékhatásai, ezt egyelőre nem tudjuk. Azt viszont tudjuk, hogy mit művel a COVID egyes esetekben.

Nekem van olyan ismerősöm (30-as korosztály), aki tavasszal kapta el, felépült, de az óta is háromféle gyógyszert szed, refluxa van, attól elfárad és zihál, hogy a másodikra felsétál a lépcsőn, pedig előtte elég fitt volt. Az egyik kollégám (szintén egészséges, 30-40 közötti pasas) konkrétan kórházba került, oxigénmaszkot kapott, már felépült ugyan, de az íz- és szagérzékelése nem jött teljesen rendbe, plusz a tüdeje ráment, maradt a fáradékonyság és a levegő kapkodás a legkisebb megterhelésre is, a sporttól mint olyantól gyakorlatilag elbúcsúzhat. Unokahúgom 12 éves, átment rajta enyhe tünetekkel, de azóta is vissza-visszatérő fejfájással küzd és a szagérzékelése nem jött vissza teljesen.

Na most jelen tudásunk szerint a védőoltás ezektől 100%-ban megvéd. Igen, elkaphatod, ismerősi körben is kapták el többen, de kb. olyan lefolyású volt, mint egy mezei nátha, egy hét alatt felgyógyult az illető és semmi szövődmény.

Azt hiszem, ha mérlegre tesszük a kockázatokat, akkor erősen az oltás felé billen.

2021. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

A 30-as "nagyfiúnak" üzenem (#5-ösnek), hogy lehet, hogy most szerencséd volt, de legközelebb nem biztos, hogy ennyivel megúsznád.


Az én ismeretségi körömből huszonéves hölgy került lélegeztetőre a második adag vírus benyelése után, pedig előtte fitt volt.


A #6-os válaszolónak teljesen igaza van a témával kapcsolatban.

Mellesleg nem 1-2 év alatt "rittyentették" össze,hanem azért voltak előzményei.

Ez nem úgy működik,hogy Juliska néni délutánonként a nyári konyhájában rotyogtatja az alapanyagokat, hátha jó lesz. Elvégre csak valami tudós emberek állították össze...

2021. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Mert erőltetik! Nem kötelező de ha nem veszed fel, megfosztanak a jogaidtól! Mindezt szép fokozatosan.


Miért csak a vakcina az egyetlen megoldás a covidra? Az orvosok is mondják, hogy megfelelő mennyiségű D, C vitaminok szedésével megelőzhető lenne a megbetegedések 90%-a! Vagy tuti vannak más megoldások is. De akkor is csak az oltást kampányolják.

2021. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%

"Nem kötelező de ha nem veszed fel, megfosztanak a jogaidtól!"


Hadd világítsam meg ezt kicsit másképp! Az Alaptörvény szerint mindenkinek joga van az egészséges élethez. Szögezzük le, hogy az intenzív osztályon lélegeztetőre kötve vegetálni, az nem egészséges élet.

Ha Te nem oltatod be magad (tök mindegy miért, félsz a gyíkemberré válástól, nem érdekel, csakazértse stb.), azzal MÁSOKAT veszélyeztetsz, mások alapvető alkotmányos jogát csorbítod! Ha oltás nélkül elmész egy moziba, ahol átadot a vírust három másik embernek, és mondjuk a háromból egyet leterít, talán bele is hal, akkor Te őt megfosztottad az élethez való jogától.

Ezért van az, hogy aki nem oltat, az maradjon távol a közösségtől. Ha elkapod és megförmedsz a COVID-osztályon, az a te magánügyed (mondjuk ez esetben nem ártana, ha kifizetnéd a teljes ellátásod költségét, mielőtt behúznak a zsákba), de ha másokat is veszélybe sodorsz, az már közügy. Nem tudom, hogy lehet ezt ennél érthetőbben elmagyarázni.

2021. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen a média hatása alatt vagy. Miért nem gondolkodsz logikusan? Egyértelműen a covid-tól való félelem vezérel. Ami nem is csoda, hiszen minden nap ezzel a hülye coviddal tömik a fejünket, hogy féljünk, hogy már ennyi meg annyi beteg van, meg hú hát mennyien lélegeztető gépen vannak..stb.

Egy kicsi része igaz is de a megfélemlítés a cél, és hogy mindenki elhiggye, hogy csak is az oltás lehet rá a megoldás. De miért csak az? Simán megelőzhető vitaminokkal, immunrendszer erősítéssel vagy akármi. Nem igaz, hogy csak ez az egy megoldás létezik.


Sokan már ha érzik hogy egy kicsit nem jól vannak, netalán megtudják, hogy pozitív lett a tesztjük, egyből megijednek, hogy "húú nehogy én is a lélegeztető gépre kerüljek". Britálisan bepánikolnak, és nagyon sokaknak ettől van a nehézlégzésük, ami miatt tényleg lélegeztető gépre kerülnek.


Ez egyértelműen pszichológia. Ne értsd félre, tudom és látom, hogy van covid de fele annyira sem veszélyes, mint ahogy a média beállítja!

2021. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!