Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha csináltatattam egy Covid...

Ha csináltatattam egy Covid antitest-vizsgálatot, ahol sok az ellenanyag, de csak annyit tudnak, hogy 3 hónapon belül volt, de pontosan nem meghatározhazó, mikor estem át, akkor nem vagyok jogosult oltásra?

Figyelt kérdés

2021. febr. 4. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ha magánúton csináltattad, akkor nem befolyásolja az olthatóságodat. Viszont abszolút nem lenne indokolt most téged oltani, mert nagy valószínűséggel már így is védett vagy. Az csak paráztatás, hogy ilyen-olyan gyorsan elmúlik a védettség - ha ez gyakori lenne, akkor sokkal több lenne az újrafertőződés.
2021. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor nem. De mire sorra kerülsz, már lehet, hogy igen.
2021. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nincs rairva, hogy kellene PCR tesztet is csinaltatnod?

Ugyanis ha 3 honapnal nem.regebbi a fertozes, akkor akar lehet 3 hettel ezelotti vagy 1 hettel ezelotti is es akkor meg lehetsz aktivan fertozomeg ha tunetmentes is vagy. Ha tudod mikor voltal szerinted beteg es igy utolag mar azt is tudod akkor covidos,akkor meg azert azt illene mondanod majd a dokinak.

De a maganuton csinaltatott teszt eredmenye is bekerul a rendszerbe, azt barmelyik orvos lathatja, ha van hozza afrinitasa hogy az eszt-ben megnezze a teljes eloeleted.


A PCR teszt azert kellene, mert ha pozitiv akkor nem olthatnak es ne is nagyon kiserletezz ezzel. Ha negativ, akkor siman beoltanak, ha nem voltal sulyos covid beteg duggetlenul attol hogy 3 vagy 2 honapja estel at a fertozesen. Csaladtag 2 honapja volt covidos, mondta az oltodokinak, es beadtak neki az oltast. Azt allitottak csak ha korhazi kezelesre szorult volna akkor halasztjak az oltast, de kb tunetmentesen atveszelt covidost, mivel mar negativ a pcr tesztje lehet oltani.

2021. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Aki volt COVID-os, pláne, ha ellenanyaga is van, sőt, ha még sok is, azt teljesen felesleges oltani, anélkül is védett. Jelenleg a betegség átvészelése után 3 hónapon belül nem is oltanak elvileg.

Az pedig nem valószínű, hogy éppen most vagy fertőző beteg, PCR tehát nem kell. Általában, mire az ellenanyag megjelenik, már negatív a PCR.

És gondolkozz el, mikor lehettél beteg. Azok, akik TÉNYLEG TELJESEN TÜNETMENTESEN vészelik át, nagyon kevesen vannak és általában nagyon fiatalok. Valami enyhe tünet mindig van, amire akkor azt gondoltad, á, ez semmi, de visszatekintve valószínűleg az volt a COVID.

2021. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az antitestek mennyiségéből nem lehet következtetni arra, hogy mikor voltál beteg! Esetleg csak akkor, ha néhány héten keresztül rendszeresen megmérnék, ugyanabban a laborban, ugyanazzal a metodikával, akkor az antitest szintek változásának dinamikájából talán valószínűsíteni lehetne a hozzávetőleges időpontot.
2021. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy barátnőm intenzíven dolgozik,karácsonykor lett covid poz és nemrég beoltottak. Akkor hogy van ez?
2021. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem igazán kellett volna...
2021. febr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Jasmine92 válasza:

Mennyi az a sok? Beszéld meg a kezelőorvosoddal az oltást.

Nekem fertőzés után 2 honappal alig volt antitestem. Ez egy gyakori jelenség. Kaptam oltást, ajánlott főleg azoknak, akik enyhe tűnetesek voltak, 28 nap kell elteljen a karantén utolsó napjától és mehet az oltás.

2021. febr. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
1,4-től számít pozitívnak és nekem 3,05 vagy mennyi van. Rájöttem mikor voltam beteg, 3 hónapja.
2021. febr. 7. 09:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Jasmine92-től kérdezem: hány oltást kell kapnod? Mert a második elvileg egy emlékeztető oltás, de a volt betegek esetében valójában már az első is az.
2021. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!