Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire megterhelő lelkileg...

Mennyire megterhelő lelkileg krematóriumban vagy hullaházban dolgozni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 17. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet egy leányom
2021. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Leány álom
2021. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Annak aki ott van semennyire...Szerintem tök természetesnek veszi, na meg nem mondenkit ráz meg egy fejetlen ember látványa(engem se). Szóval ja...ilyen ez.
2021. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Annak, aki ott dolgozik, nem megterhelő. Mindenhez hozzá lehet szokni, ehhez is.
2021. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fordítva kellene nézni a dolgot. Az dolgozik ilyen helyen, akit az ilyen dolgok nem viselnek meg.
2021. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Darab-darab. -Egy idő után minden halott egy "munkadarabbá" válik, amellyel t időn belül el kell végezni valamilyen műveletet. Elvégzed, jöhet a következő!
2021. máj. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Hullasminkelo szivesebben lennek.


De a krematoriumba is pakolnek szerintem siman szamomra ismeretleneket.

2021. máj. 18. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Patológián tervezek dolgozni, én úgy gondolom, hogy akit lelkileg rosszul érint pl. egy holttest vagy egy boncolás látványa, az eleve nem vállal munkát ilyen helyen. Aki ilyen munkahelyet választ, az pedig el tud vonatkoztatni attól, hogy az adott holttest valaki rokona volt, szerették, gyászolják, stb. Más érzés egy emberrel csak holtában "találkozni" és más, ha egy már élőben is ismert személy holttestét látja az ember. Egy ismeretlen halottat nem gyászolunk, legfeljebb sajnálja az ember.

Számomra leendő orvosként lelkileg sokkal megterhelőbb lenne élő, de rossz állapotban lévő, akár haldokló betegekkel dolgozni és az ő hozzátartozóikban tartani a lelket. Ugyanígy a halottakkal való munkáknak is vannak megrázóbb és "nyugodtabb" fajtái, én személy szerint nem tudnék olyan munkát vállalni, ahol nap, mint nap (vagy legalábbis rendszeresen) látok balesetben elhunytakat, bűncselekmények áldozatait és/vagy gyerekeket/csecsemőket. A betegségekben, "természetes úton" elhunytakkal viszont nincs semmi bajom.

2021. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!