Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan megterhelő sok...

Miért olyan megterhelő sok embernek ékezettel írni telefonon?

Figyelt kérdés
2021. febr. 5. 17:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Miert zavar ez teged?
2021. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Mert úgy lassabb, ez van. Miért zavar? Nyilván annak, akinek évente egyszer ha írok, ékezettel teszem, de pl. akivel naponta órákat írunk, majd pont szórakozzak ezzel?

Szerintem nem kéne ezen fennakadni, ha nem tetszik ne chatelj.

2021. febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
En pl. foleg angolul irok, ahol ekezeteket ugye nem hasznalnak. Egyebkent meg tenyleg nagyon idoigenyes, nem olyan, mint billentyuzeten.
2021. febr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Néha én is úgy írok, gyorsabb
2021. febr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%
Mert gyorsabb nélküle és az emberek 99,9% érti ékezet nélkül is.
2021. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Mert gyorsan akarok irni, ennyi. Akkor hasznalok csak ekezetet, ha valami hivatalosabb uzenetet irok.
2021. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Mert valahogy nem tudom beállítani a telón, hogy automatikusan javítsa a szavakat, vagy felajánlja legalább őket. Pontosabban de, de csak németül, mert az a fő nyelve. A magyarnál meg nem szórakozok ékezetes betűk beírásával.
2021. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk aki gyorsan akar írni, az éppen hívhataná is a címzettet, nem?
2021. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%
Sose értettem a "gyorsan akarok írni" kifogást. Ha már veszed a fáradtságot akkor nem mindegy az a +-0,5 másodperc, amíg felugrik az ékezetes betű? A legtöbb billentyűzeten be lehet állítani, hogy mennyi idő alatt ugorjon fel...
2021. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

Nekem ez azt jelentené, hogy minden egyes ékezetes betünél duplán, kétszer kell jelet írni, ami egyrészt igen erösen lassítja az írás sebességét, másrészt meg mindig megakaszt a gondolatmenetemben. Normál esetben ugyanis kb olyan sebességgel írok/írnék, mint ahogy beszélek vagy gondolkodom, az oda-vissza írogatás egyes betüknél meg mindig kizökkent ebböl.

Mivel nem MO-on élek és a telefonomon nem csak a magyar betükészlet van, ezért elég nehézkes az ékezetekkel írás.


Azt meg végképp nem értem, amit a 8-as ír: egyrészt ha itt - vagy más online helyen írok, akkor kit kellene hívni? Másrészt sokszor írok hosszabb szöveget valakinek, gyorsan írok, de nem tudom vagy akarom felhívni, mert nem éppen akkor van esetleg ideje rá, amikor nekem az írásra.

2021. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!