Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik embert tartod a legross...

Melyik embert tartod a legrosszabbnak?

Figyelt kérdés

Igazából először a politika részlegbe gondoltam, hogy kéne kerüljön, de talán ide mégis jobban illik, és mellé talán a kategóriát látogatók is komolyabbak.


Szóval a lényege egy kis társadalmi felmérés volna, felsorolok pár fiktív személyt és aki csak röviden szeretné szavazással válassza ki, hogy szerinte melyik a legrosszabb vagy legveszélyesebb, aki szeretné ki is fejtheti a véleményét, vagy még sorrendet is állíthat fel.


1. Egy hétköznapi kétkezi munkás, megbízható, becsületesen végzi a munkáját, viszont erősen rasszista ami akár abban is megnyilvánul, hogy véleményének nyilvánosan hangot ad, és ha az általa nem kedvelt rasszba / vallásba / nemi identitású ember jön vele szembe akár ennek hangot is ad, de tettlegességig nem megy.


2. Szegénységben élő fiatal, hátrányos helyzetű családból, aki alkalomadtán apróbb dolgokat lop el boltokból, csokit, cukrot és hasonló termékeket, viszont ezeket két iskolás korú testvérének ajándékozza, magánszemélytől nem tulajdonít el semmit.


3. Gazdag családapa, igyekszik mindent megadni a családjának, emellett segít több hátrányos helyzetű családnak étellel, ruhával, akár anyagilag, ahol több kisgyerek is van, viszont a férfi pedofil, a gyerekeket nem zaklatja semmilyen módon, de szívesen nézegeti őket.


4. Egy fiatal nő, egyedül neveli két gyermekét, nehéz anyagi helyzetben van. Emiatt internetes hirdetéseket ad fel, és ver át embereket. A pénzből magára nem költ semmit, hanem a gyermeke számára nélkülözhetetlen dolgokra fordítja a pénz.


5. Egyetemista lány, aki kollégista, emellett tandíjat is kell fizetnie. Ezért alkalmanként szexuális szolgáltatásokat nyújt férfiaknak, de mindezt a párja és a szülei előtt titokban tartja, a pénzből néha hajléktalanoknak is ad, mivel tudja milyen nélkülözni.


2021. máj. 18. 02:12
A kérdező szavazást indított:
1
2
3
4
5
47 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
A rossz relatív fogalom. Pl. lehet, hogy te az életben vagy a munkahelyen rosszat tapasztalsz, de attól neked még neked természetes marad. Pár festék kell, hogy színesebben lásd a dolgokat. ;)
2021. máj. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Semmi sem csak fekete vagy csak feher.
2021. máj. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Jesszusom, aki ilyen kérdéseket kiagyal annak alami kattanása van, legyen ez a 6.
2021. máj. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Egyértelműen a 6-os, vagyis a pedofil befolyásos apuka. A szexuális megrontás borzalmas dolog az áldozat számára, ami az egész életüket megpecsételi.

Idő kérdée, hogy egy ilyen vágy mikor fajul tettlegességig, nem hiszeke ebben, hogy "csak nézegeti őket".

Nehezítő körülmény, hogy itt pénzes apukáról van szó, aki a közösség megbecsült tagja, tehát még nehezebb lenne az áldozatnak kiállni vele szemben.

Szerintem ez a tett visszafordíthatatlan következményeket okoz egy gyereknél, emiatt ez a legrosszabb.

2021. máj. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves hármas. Estig még hadd érkezzenek szavazatok és válaszok akkor majd megírom miért a kérdés de addig nem akarok senkit semmilyen téren befolyásolni. De akkor gondolatban addig biggyessz engem is a listára mint egy társadalomtudományi kérdést kutató vérszomjas egyetemista. Nálunk aztán tényleg nincs rosszabb. 😈
2021. máj. 18. 07:40
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Nehéz dönteni...mindegyik azért csinál valami rosszat hogy masokon segítsen

Talán a pedofilt tudnám kivalasztani még akkor is ha semmit se csinál

2021. máj. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

4. Minek kell leelleni ha nem bírja őket eltartani?

Facebookos csoportokban napi szinten látok ilyen átveréseket amúgy.

Egyszer az én arcképemet is felhasználta valaki, új profilt csinált vele és előreutalással hirdetett cuccokat. Át is vert pár embert. Egy ismerősöm küldte át nekem a képernyőképet a dologról..azóta nem is teszek fel magamról nyilvánosan képet.

2021. máj. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

A pedofilt pont azért nem kell, mert nem csinál semmit, ha beteg, arról meg nem tehet. Mint a homoszexuálisok. Ha az ablakból figyel pár gyereket, abban nincsen semmi. Dicséretes, ha még tenni is akar ellene pszichológussal.

Már az első is rosszabb, mert személyesen címezve megbánthat vele másokat. Lehet egy kínai is, aki utálja a fehéreket, és ha szembe mész vele az utcán, azt kívánja, hogy minél hamarabb meghalj. És ezzel példát is adhat másoknak.

A kettes egy meseszereplő. Jótevő. Viszont a lopás akkor is gond, valakin számonkérik majd és az issza meg a levét. A cukorka nem is életmentő dolog.

A négyes elvileg életmentő dolgokat vesz, viszont ugyanúgy ha átver valakit, akár rosszabb helyzetbe juttathatja, mint amiben ő van.

Az ötöst nem ítélem el ugyancsak, mivel ez az ő döntése. Főleg, mivel hajlektalanokra is marad pénz, biztos nem egy kellemetlen szükségállapot ez neki. Az egyetemeken a helyek fele állami ösztöndíjas, a kolik is olcsóbbak, és ha nagyon kevés a kereseted, a tanulmányi ösztöndíj mellett szociális juttatásokat is kapsz, plusz van diákhitel is. Tehát meg lehet oldani másképpen, ha az ember úgy akarja. Ez a lány az, aki én sose leszek, viszont nem mondom "rossznak", a saját életét rontja csak el. A szexipar akkor rossz véleményem szerint, amikor a nőket elrabolják, fogságban tartják, mint egy rabszolga. Olyan nőket, akiknek mások az álmai, és elvesztik ezáltal a jövőjüket, egészségüket, épelmejüket. És egyébként a szexipar fő mozgatója, aki tehet róla, hogy fennmarad, az a néző/vásárló.


Én az egyest választottam.

2021. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Fero89 ***** válasza:
75%

Kedves 4-es, bár távol álljon tőlem hogy védjem a pedofíliát, de ha belemegyünk abba hogy eltérjünk a kérdésben megadott paraméterektől, mondván hogy X viselkedés úgyis Y-ba fog fajulni, az egész gondolatkísérlet értelmét veszíti. Ugyanezen gondolat mentén mondhatnánk azt is hogy az 1-es személy rasszizmusa csak idő kérdése mikor fajul tettlegességig, a 2-es apró lopásai mikor fajulnak rablógyilkosságig.

Mindazonáltal azon a véleményen is vagyok, hogy egy ember vágyjon bármilyen szörnyű, vagy gusztustalan dologra is, amíg ezen vágyait nem próbálja beteljesíteni, az én szememben nem okoz kárt senki másnak, és semmivel sem rosszabb mint azok akik nem is vágynak ilyesmire.

2021. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9-es én a 4-es vagyok és a leírásban szereplő bűnök súlya alapján értékeltem. Pont a pedofilos példa amúgy egyetlen, ahol nem történt meg a bűn elkövetése, viszont az összes másikban igen. Így nem értelmezhető az az ellenérved, hogy mi van akkor, ha rablógyilkosságig stb. fajul. Van egy olyan érzésem, hogy azért ennél a pontnál hagyta ki a bűn elkövetésének tényét, mert akkor a nagytöbbség ezt választotta volna, bár ezt ő tudja megmondani. Valaki az előbb a pedofíliával egy szinten említette a homoszexualitást. Nos a homoszexualitás nem betegség és köze nincs a pedogiliahoz, mert két azonosnemű felnőtt ember beleegyezéses kapcsolatát jelenti. A pedofilok viszon felnőttként gyerekekhez vonzódnak és rontanak meg.
2021. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!