Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tegyek helyre egy embert...

Hogy tegyek helyre egy embert aki folyton gúnyosan beszél velem?

Figyelt kérdés

A párom egyik közeli családtagjáról van szó, akit konkrétan nem is tudunk kizárni az életünkből. Valahányszor én is jelen vagyok gúnyosan köszön és gúnyos hangnemmel megkérdezi, hogy vagyok. Már lassan 10 éve ismerem, de eddig egyetlen egyszer beszélt velem normálisan. Amint hozzám szól fel megy bennem a pumpa, természetesen válaszolok és udvariasan vissza kérdezek mintha minden ok lenne. Már szóvá tettem egyszer van e valami problémája velem illetve mire véljem ezt a hangnemet. Persze azt mondta semmi gondja velem. Párom annyit mond ne törődjek vele ő ilyen. De engem ez nagyon irritál.

Annyit tudni kell a "kapcsolatunkról" hogy érezhetően nem kedvel, mert nem állok sorba a család néha eszeveszetten irracionális gondolkodásában, sokszor nem vagyunk egy véleményen és ha úgy van jelzem is és el mondom mit miért. Persze ő ezt okoskodásnak veszi, mert ugye csak és kizárólag neki lehet igaza, másoknak pedig kuss van. Nagyon sértőnek érzem ezt a hangnemet, de fogalmam sincs hogy tudnám leszoktatni róla. Főleg akkor megalázó mikor össze ül a család és ő meg hozza a formáját velem szemben.



2021. máj. 18. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan kérdezd meg tőle mi baja van, egyenesen és tisztán. Ha nem mondja meg és burkolózik, akkor sz@rd le, hülye az ilyen:)
2021. máj. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tegnap is megkérdeztem, csak el nevette magát és azt mondta hogy semmi, miért kérdezem
2021. máj. 18. 10:11
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha konkrét helyzeteket írnál le, akkor lehetne tanácsot adni, hogy mit reagálj.
2021. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Elöször is lényeg lenne, ki az a "családtag" és miért nem lehet elkerülni.

Màsodszor a "gúnyos hangnem" konkrétan mit jelent? Lehet, hogy csak te érzed bele ugyanis!

Ha eddig nem zavart, akkor most mi változott?


De a legegyszerübb megoldás, ha nem foglalkozol vele, nem állsz vele szóba, nem válaszolsz, átnézel rajta.

2021. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Én nem is köszönnék neki, egyszerűen üdvözlésnél kikerülön, megyek a következőhöz.


Nagyon kimérten beszélnék vele, az igen, nem vagy pár szavas válasz mindenre.


A baj, hogy nagyon nyeregben érzi magát. 10 éve tűröd??? Cccc.... Már ne is haragudj, de amikor visszakérdezett, hogy "miért gondolod, hogy baj lenne", nálam már ott borult volna a bili. Gyakorlatilag sírva ment volna haza.

2021. máj. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tűröm, el kerülöm mint a 💩 -t és tömören próbálok válaszolni igen-nel vagy nem-el. Nem akartam vele konfliktusba keveredni, mert beteges. Most ez azért jött elő mert nemsokára haza utazunk és gyakran fogunk találkozni és le szeretném ültetni a seggére
2021. máj. 18. 10:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Magadnak kell felltalálnod a helyzetet, erre nincs bevált technika.
2021. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én megmondanám neki, hogy egyezzünk meg abban, hogy a továbbiakban nem szólunk egymáshoz, ez lesz mindenkinek a legjobb.
2021. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha gúnyos hangnemben köszön, vagy mond semleges dolgokat, azzal nem tudsz mit kezdeni, max. utánzod. Ha tesz valamilyen megjegyzést, mondjuk a hajadra, ruhádra, vagy valamilyen választásodra, ami kétértelmű, akkor rákérdezhetsz, hogy: "Kedves Jani, mi volt pontosan a szándékod ezzel a megjegyzéssel? Mi célból mondtad? Mit akarsz ezzel pontosan mondani?" Erre vagy zavarba jön és visszakozik, vagy próbál valami hülyeséget mondani, viszont ezzel te egyértelművé tetted, hogy a szándékai nem jóindulatúak voltak, és ezzel beégeted. Egy másik technika, ha ő elkezd kritizálni, akkor teljesen nyugodtan mondd, hogy "ez a te véleményed, én nem értek vele egyet." Ezzel azt teszed világossá, hogy amit ő mond, az nem egy isteni kinyilatkoztatás, nem egy objektív tény, csak az ő véleménye, amihez joga van, de attól még nem szentírás. Fontos, hogy mindig nyugodt és derűs maradj, az ilyen azt várja, hogy kijöjj a sodrodból, a mérgedből táplálkozik.
2021. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Én az "ózmózis effektet" vetném be: ha normálisan szól hozzám, átengedi a szűrő - és kommunikálok vele, - ha nem sikerül normálisan szólnia hozzám, átnéznék rajta. -Csinál, amit akar, letojom.
2021. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!