Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az, hogy ha valakin...

Hogy lehet az, hogy ha valakinek van egy igazán jó ötlete amivel nem magát hanem mindenkit szeretne segíteni akkor sokan direkt gúnyosan leszólják és megpróbálják lehúzni?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció: Létre szeretnék hozni egy olyan weboldalt ahol érdekes tartalmak mint nyelvek, receptek, optimita hírek és egyebek jelennek meg és a weboldalon levő hirdetéseket jótékony célokra szeretném fordítani.

Namármost észrevettem, hogy vannak olyan emberek akiknek az első kérdése az volt elég gúnyos hangvétellel, hogy "Na persze és miből tartod majd fenn?" meg olyanok mint "Najó szállj vissza a Földre." és "Na és hogy fogod mindezt egyetem mellett csinálni?" (Csakmert ugye most szeptemberben kezdem az egyetemet és ezt tudja a személy nagyon jól.)

A jótékonyság része egyébként a klímaválság leküzdése lenne merthogy azt gondolom, hogy jelenleg ez a legnagyobb kihívásunk.


Szerintem ez egy nagyon jó dolog, hogy egy ilyet tervezek és egyébként már el is kezdtem a weboldal elkészítését. Az alap részéből már nem sok van hátra.


Feladni nem fogom de az biztos, hogy nagyon le tudják amortizálni az ilyen emberek a hangulatomat épp ezért arra is szeretnék tanácsot kérni, hogy mindezt hogyan lehet elviselni hosszú távon?

Mármint sokszor hallom ezt az általános kijelentést, hogy: "Ne foglalkozz vele, majd megunja..." viszont amikor elmondom másnak, csak az adott személy(ekk)el egy társaságban de egy teljesen másik embernek ímezve a mondandómat akkor is beszól pedig nem is hozzá szólok.


Mit csináljak, hogy ez ne így legyen? Úgy értem az adott beszólogatóval is jót teszek a projekt kapcsán viszont nem tudom megérteni, hogy miért jó neki ha lehúz.



Remélem tudtok tanácsot adni. Nagyon jól esne egy-két jó szó.



#nehéz ember #naysayers #lehúzó emberek #jó célért beszólogatás
2019. aug. 22. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem is olvastam el, ha van egy jó otleted, csináld.

Nekem volt egy, nem voltam benne biztos, erről beszélgettem mindenkivel, mindenki gúnyolódott, nem lesz elég pénzed, belebuksz, stb stb..

Mindenkitől megkérdeztem a miértet, ő miért nem jönne, támogatná...

Az összes érvet felírtam, amiktől féltem azt kiküszöböltem, ami belefért a stílusomba azt hagytam kockázatnak (jó ha olyan dolgon fognak meg amire van válaszod).

Megnyitóra 83embert hívtam meg, 57 jött el. Mindenki előtt egyesével köszöntem meg mindenkinek a segítséget, ebből az 57emberből 8törzsvendég.

2019. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt, vannak, akik szeretnek lehúzni másokat. Ha nekik nem jött össze az élet, másnak se jöjjön össze.

Másrészt és ami szerintem fontosabb: Van, aki egyszerűen reális kérdéseket tesz fel.

Benne vagyok egy társaságban, akik óriásit akarnak kaszálni, ezért mindig kitalálnak pár ötletet. Ilyenkor nekem beugranak, hogy ez miért nem működhet és ha elmondom vagy rákérdezek, akkor én leszek a csúnya, gonosz emberke, aki nem örül semminek... Pedig csak szimplán használom a fejem.

A te esetedben is szerintem elgondolkodhatnál azokon a kérdéseken, amiket feltettek neked.

2019. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember nincs tisztában azzal, mivel jár egy ilyen oldalt üzemeltetni. A honlap a legkevesebb, azt egy Wordpres-szel, egy egy random ingyenes témával össze lehet dobni pár ezerből. Én tudom, mivel jár, épp ezért nem csinálom.

Elérni egy olyan szintre, hogy legalább a Google Adwords komolyan vegyen és engedje a hirdetéselhelyezést, napi munkában cikkeket írni (a lehető legtöbbet, jó esetben legalább 4-et 5-öt) úgy, hogy legyen köztük valami értelmes tartalom is, nem csak innen-onnan összelopkodott szemét, a hozzászólásokat moderálni, kezelni a social media oldalakat, stbstb.

Én is megkérdezném, hogy fogod mindezt egyetem mellett csinálni?

Abba belegondoltál, az általad teremtett ökológiai lábnyomot tudja-e ellensúlyozni a klímaválság elleni fellépésed? Azzal, hogy a számítógépet és az internetet használod, nem csinálsz-e nagyobb kárt, mint amennyi hasznot hozol a klímaváltozás elleni harcban azzal a havi pár ezer forint adománnyal?

2019. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!