Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem kommunikál valaki...

Ha nem kommunikál valaki asszertíven egy munkahelyen akkor miért beszélnek vele gúnyosan, lekezelően?

Figyelt kérdés
Jogos ez a megnyilvánulás?
2019. jún. 11. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jogos nem mindenkinek megy de fejleszthető képesség , mondjuk ha orvos vagy ,vagy nővér stb akkor kicsit hátrány ha ez nem megy.
2019. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vannak tanfolyaok a fejlesztésére, Erőszakmentes kommunikáció stb.
2019. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1, 2


Igen, de a kérdésem az volt, hogy ha nem megy ez akkor miért nem veszik komolyan az embert, miért lekezelőbbek?

2019. jún. 11. 11:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert nincs meg az adott emberben, hogy ki tudjon állni magáért, mert "érzik, hogy megtehetik vele". Bonyolult dolog ez, én is ezzel küzdök, sokmindent meg mernek tenni velem, amit senki mással nem.
2019. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4


Oké de ez olyan állati, visszaélni a gyengébbnek vélttel.


Én például ha látom hogy valaki gyengébb, elesettebb jó szívvel támogatom, segítem, szépen beszélek vele, mert átérzem, hogy szar lehet ha valaki goromba vagy megaláz.


Ez amúgy amit én érzek ritka? Kevesen tudják magukat más helyébe képzelni? Hiányzik az empátia?

2019. jún. 11. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Ritka, sajnos. Sok ember ha megérzi a gyengeséget, ki is használja, elég sokan vannak ilyenek. Az áldozathibáztatás is megy.
2019. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6


Csoda hogy nem szeretek társaságba járni, ismerkedni

2019. jún. 11. 16:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg kell erősödni, ki kell állni magadért, vagy a bántó megjegyzéseket humorral elütni. Érdemes megtanulni kezelni az ilyen embereket, miattuk elkerülni társaságot, társas szituációkat rossz ötlet.
2019. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8


Ez lehetetlen, mivel már próbáltam.


Ha kiállok magamért akkor általában úgy is engem fognak hibáztatni akár igazam van akár nem.

Sőt, ha látják, hogy kezdenék felülkerekedni azon akivel szemben kiálltam magamért, rögtön, kéretlenül mások is beszállnak az ő oldalán, és máris egy mindenki ellen felállás van.


Valahogy mindig az agresszort támogatják. Gyávák.


Viszont nekem sincs értelme kiállnom magamért mert nem győzhetek.


Társaságba járni viszont azért nem érdemes mert a legtöbb társaság ilyen.

2019. jún. 12. 16:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan jártam az életben mindig.
2019. jún. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!