Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy falu útjainak rossz...

Egy falu útjainak rossz minősége miatt mire lehetne hivatkozni egy feljelentésnél?

Figyelt kérdés

Próbálok én is gondolkodni,mert suliban tanultam egy kis jogot is meg stb.-t,azért elég sok mindent be lehet jelenteni,de ennél konkrétan nem tudom mit lehetne. Volt akinek már kitört a kereke,ennek ellenere sem tett az önkormányzat semmit,az utak egyre rosszabbak. Tőlünk 3 irányból lehet kijutni a faluból,mind 3 veszélyes így,és itt vagyok én 19 éves,ha esetleg lenne valami a kocsival,ami a főúton jön ki,akkor szerintem akár még velem is lehet gond,mivel rutinos vezető sem vagyok,és kisgyermekkorú személyt szállítok. Az anyagi károkról nem beszélve,nekem meg már elegem lett,hogy szólva volt jó párszor és semmi.


Valaki ilyen helyzetben volt már? Tudnátok tanácsot adni?


2021. máj. 23. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Önkormányzat felé kell jelezni, hogy szar az út és javíttassák meg.


Miért van mindenki ennyire belebuzulva a feljelentgetésbe?

Tanultál egy kis jogot. Oké, de az semmire se jó. ;)


Nekem múltkor a kerékcsapágyam tört ki a város közepén. Ahol elvileg jó minőségű, aszfaltos útburkolatnak kéne lennie. Üdv itthon.

2021. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2022ben kell jelezni, hogy nem a fideszre menjen az x

Nagyon mást nem lehet tenni. Nincs pénz már semmire, ahonnan lehet lopnak. Most a helyi önkormányzatokat is kivéreztetik.

2022ben kell leadni az észrevételeidet a szavazáson.

2021. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Micimacko67 ***** válasza:
47%

Kérdező, ha már tanultál jogot(?)..akkor tudhatnád,..hogy az autót mindig az útviszonyoknak megfelelő sebességgel kell vezetni!

Másrészt egyszer sem biztos, hogy annak az útnak az önkormányzat a kezelője! Ennek nézz először utána...

2021. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most akkor milyen úttal van bajod?

Mert a faluba bevezető út a közútkezelőhöz tartozik (és a falun áthaladó ezen utak meghosszabbítása is általában), régebben ezeken az utakon, ha az út hibájából szenvedtél anyagi kárt, be lehetett jelenteni és megtérítették, nem tudom még működik-e ez.

Falun belül az önkormányzat felel az utakért. Náluk lehet bejelenteni. Viszont irgalmatlan ára van az útépítésnek, szóval nem megy az csak úgy. Meg jóval olcsóbb évente 1-1 felnit kifizetni, mint utat építeni. Az önkormányzati kasszákat éppen most söprik ki amúgy is.

2021. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tulajdonképpen miért is fizetjük a súlyadót?!
2021. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Hogy Mészaros gazdagodjon és általa az Orbán familia.

Minden egyes felújítás vagy építés nagyon drága, mert rendszeres a túlszámlázás. Olyan dolgokra mennek el milliárdok, hogy az valami hihetetlen.

Legegyszerűbb és átláthatóbb példa a digitális jóléti szoftvercsomag.

2milliárd forintos fejlesztés. Tudod mi az?? Egy linux mint. Egy teljesen ingyenes operációs rendszer, a teljesen ingyenes szoftvereivel. Free licenszes az egész. Bárki letöltheti a gyártó oldaláról, teljesen ingyen, szabadon felhasználhatja. Nem esik semmilyen korlátozás alá, mint pl a windows, hogy le lehet tölteni, de kell termék kulcs vagy valami és ugye ha aktivátorozol az már úgy illegális. Nem...

A linux mint az teljesen ingyenes és legális.

A magyar kormány viszont 2 milliárd forintért adott ki egy ingyenes linux mint rendszert.

Legyerélte a hátteret, meg a start menü ikonját, többi maradt. Vissza rakta .iso kiterjesztésbe és ki adta, hogy ez a több mint 2milliárd forintért fejlesztett nagyszerű rendszer.

(Akit esetleg érdekel rakja fel és nézze meg virtual box alatt, mind a kettőt fel lehet rakni, egy az egyben ugyan az. Még a digitális átverésnél szól is a rendszer, hogy újabb verziójú linux mint elérhető)



Szóval tényleg ennyi a túlszámlázás. Ami 0ft az is 2milliárd ft. Ha már van tényleges tétel azon még többet lehet csalni.

2021. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!