Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Feljelentett a volt albérletem...

Feljelentett a volt albérletem tulajdonosa. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Kiköltöztem egy albérletből nemrég. Most kaptam egy üzenetet a tulajdonostól, hogy a lakásban ki volt nyitva az erkélyajtó és fel voltak kapcsolva a lámpák és ezért fel fog jelenteni. Semmi közöm ehhez, tekintve, hogy a kiköltözésnél odaadtam tanúk előtt a kulcsomat.

Ha ebből tényleg feljelentés lesz akkor rengeteg időmet, netalán pénzemet felemészti ez az agymenés. Kaphatok valamilyen kártérítést az ügy lezárásakor, vagy tényleg ilyen egyszerűen keresztbe lehet tenni a másiknak?



#albérlet #feljelentés #Rossz a karmám
2020. nov. 3. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kamuzik ne parázz , ha csak ennyi ,


''ki volt nyitva az erkélyajtó és fel voltak kapcsolva a lámpák ''


akkor ki fogják nevetni.


ha meg ez így van akkor meg pláne :

''tekintve, hogy a kiköltözésnél odaadtam tanúk előtt a kulcsomat.''


bosszúállóskodik mert nem talál bérlőt.

2020. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szerintem se parázz.

Eleve hol jelentene fel és mivel?

Max ügyvédhez mehet és kártérítést követelhet, de az neki is pénzébe kerül.

Ráadásul te bizonyítani tudod az ellenkezőjét.

Csak stresszeltet.

2020. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem feljelent, mert bűncselekmény nem történt, hanem polgári peres eljárást indíthat az őt ért vélelmezett kár miatt. A bíróság előtt bizonyítania kell forintra pontosan mekkora kárt érte (az égve maradt villamos energia-fogyasztás kb. 100 Ft + a fűtés újabb kb. 100 Ft). Persze előtte le kell rónia az illetéket (ami több mint az ért vélelmezett kár). Ja és persze bizonyítania is kell, hogy te vétkes magatartásod miatt érte kár.

Szóval a bíróság kb. kiröhögi, de ha nagyon ragaszkodik hozzá pert indíthat. Amit ha elveszít akkor kifizeti a perköltséget, meg te is követelheted a saját költségeid megtérítését (pl. ügyvédi költség) a vesztes féltől. Nem fog "feljelentést" tenni, egy szimpla idióta aki fenyegetőzik, sz.jál rá.

2020. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Én is így gondoltam, de bizonytalan voltam. Megnyugtatott, hogy ti is ezt írjátok.
2020. nov. 9. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!