Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Huszonévesek! Mennyi szabadidő...

Huszonévesek! Mennyi szabadidőtök van általában?

Figyelt kérdés
Nem kéne, de egyre inkább zavar, hogy a körülöttem lévő embereken azt látom, hogy mindig van valami szabadidős elfoglaltságuk, kirándulnak, összejönnek buliznak stb, de akár minden nap. Ehhez képest én 22 éves vagyok de kiváltságnak érzem ha a hétvégéből egy napot nem tanulok+dolgozok végig, akkor is olyan fáradt vagyok hogy csak fekszem egész nap, hogy legyen erőm folytatni egy egész héten keresztül ugyanezt a procedúrát. Hülyeség lenne részemről hogy mérnöki szak mellett még dolgozom is? Nem látom más módját, hogy érjen is valamit a diplomám, mert munkatapasztalat nélkül nem fog semmit sem. Vagy hogy van másoknak ilyen rengeteg ideje mindenre? Valamit ennyivel jobban csinálnak amiről én nem tudok? Ti hogy vagytok ezzel?
2021. máj. 29. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Én dolgozni járok.

két nap 16 óra, utána két nap szabad. Így hiába esik ki két teljes nap, de utána ott van két szabad napom bármire. A legtöbben amúgy csak egyetemre járnak így van idejük sok minden másra is. Anyuka apuka fizeti sokaknak.

Az, hogy már most ennyire levagy terhelve csak annyit jelent, hogy már érettebb vagy. Azaz nem ott tartasz ahol a korodbeliek többsége hanem előrébb. Ha szeretnél még élni akkor vagy a munkát hagyd, vagy a tanulást. De én egyiket se hagynám ki a bulik miatt. 22\f

2021. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
62%
Én csak szimplán egyetemre járok és tanulok, de így is alig marad szabadidőm vagy, ha marad is nem tudom igazán kihasználni. Általában minden nap vagy legalább az ötből négy napon szokott lenni órám, illetve az óráim nagy részére hétről hétre készülnöm kell és ezzel rengeteg időm elmegy. Próbálok hétköznap is haladni, de délutánra/estére már sokszor elfáradok és egyszerűen nem vagyok elég éber, hatékony, így akár hétvégére is marad. Ha végeztem mindennel, akkor pedig sokszor már nincs energiám aktívabb tevékenységekhez, szóval általában a kikapcsolódás is csak annyi, hogy pl. nézek egy filmet vagy valami sorozatot, főzök valamit magamnak, kitakarítom a szobám, alszok stb. Olyankor a kirándulás, buli stb., csak valami plusz fárasztó programnak tűnik. Holott tök jó lenne meg amúgy lenne hozzá kedvem, csak mikor végre lehetőségem adódik rá, akkor már nem így érzem, mert akkor megint el kell menni valahova, fel kell öltözni, akkor az fárasztó, meg akkor találkozok ezzel meg azzal stb. Mikor még jelenléti oktatás volt, akkor az utazás is picit lefárasztott, de azt szerettem, hogy a vonaton tudtam picit aludni akár vagy csak pihenni, zenét hallgatni, olvasni és mire hazaértem picit frissebb voltam, tudtam még mit kezdeni magammal. Szerintem valahogy ez az online oktatás is “bepunnyaszott” vagy hogy mondjam :D
2021. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!