Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elvesztett munkaeszközét...

Elvesztett munkaeszközét barátomnak hogyan illendő pótolnom?

Figyelt kérdés

Kedves barátom vásárolt egy munkaeszközt több százezer forint értékben, amit én vettem át, és feladtam saját magamnak csomagküldő automatán keresztül, hogy nehogy elkeverjem otthon a gépet, amíg át nem tudja venni.(pár napig az automatában tudott volna maradni, megőrzésre.)

Az automatából viszont szőrén szálán eltűnt. A csomagfeladást sem érzékelte a rendszer.


Egy hete telefonálgatok a csomagküldő szolgálattal, és minimum 1-2 hónap a kártérítés időszaka, valamint a munkaeszközét is csak drágábban tudnám megvenni neki, mert egy kedvezményesen vásárol eszköz volt.


Nem mertem eddig még szólni barátomnak.


Mi lenne ilyen esetben a célravezető eljárás?


2021. máj. 31. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Először is szólni a barátodnak, majd megbeszélni mit tehettek, a csomagküldő szolgálatot meg addig cssztetni míg nem térítik meg vagy nem derül ki hol a csomag. Valószínűleg meg kell várni azt az 1-2 hónapot, ha nem többet, már ha a pénzt újra látni akarjátok.


Az, hogy nem szóltál még neki erről, az egészen hihetetlen és aljas.

2021. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Miért lennék aljas? Teljesen letörné, mivel épphogy volt rá pénze, és azt is úgy kérte kölcsönbe.

Most azon gondolkodom, hogy veszek fel hitelt és megveszem neki. Csak hónap vége van, és alig maradna most pár ezer forintom.

2021. máj. 31. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!