Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés: ilyen esetben...

Elméleti kérdés: ilyen esetben melyik a helyesebb?

Figyelt kérdés

(ez csak egy elméleti felvetés! (Mielőtt valaki elkezdene kérdezgetni, nem, nem egy valós szituáció, egy hosszú gondolatmenet végi dilemma a kiindulópontja a kérdésnek.))


Ha valaki nagyon itt szeretné hagyni a világot, de mások mindig megmentik, nem hagyják. Ilyenkor ha szenved az adott ember és semennyire nem szeretne élni, akkor kérheti, hogy hagyják eltávozni? Tegyük fel, hogy nem engedik, meg akarják úgymond javítani fejben, de ezt az ember nem akarja.


Kérdésem lényege, mi "jobb"?

1. Hagyni eltávozni az embert.

2. Mindenképpen életben tartani, igyekezni rá, hogy minél tovább köztünk legyen, miközben ő szenved.


(Tudom, tudom, aki nagyon akarja megoldja meg mittudomén, de ha ez a 2 eshetőség volna, etikailag melyik a "helyesebb" verzió?)



2021. máj. 31. 19:54
A kérdező szavazást indított:
1.
2.
Nem szeretnék állást foglalni
21 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Mielőtt megismertelek c. film pont erről szól, nézd meg.
2021. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nincs olyan helyzet, hogy tényleg ne legyen semmi olyan ami az élni akarás felé vonszolja.

De ha én ilyen döntést hoznék, akkor nem akarnám, hogy bárki is tudjon róla vagy, hogy megakadályozzanak tehát 1.

2021. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én léptem ki nagyon komoly évtizedes depresszióból, minden nap csak azért fohászkodtam, hogy bár ne kelnék fel másnap. Ha a családom nem támogatott volna, nem lett volna kihez fordulnom, akkor lehet öngyilkos is lettem volna már. Most viszont jól érzem magam, és boldog vagyok. Senkit nem szabad "elengedni", mindenkinek van esélye, hogy változzon. Sosem tudni mit hoz a jövő. Ha nem változik, legalább megpróbálta. De ha nem próbálja meg, akkor nem is derül ki, hogy jobb lett volna-e valaha.
2021. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én elkülöníteném, hogy pontosan milyen helyzetből akar így menekülni. Ha "csak" depresszióról van szó (erős idézőjel a CSAK körül), szóval ha egy bármilyen típusú lelki betegségről beszélünk, akkor ott az előző válaszolóhoz hasonlóan mindig van lehetőség kilábalni belőle, és emiatt nem engedném el. De ha mondjuk rákos beteg, és tudjuk, hogy már nem fog meggyógyulni, cserébe azt az x hetet/hónapot fájdalmak közt, kórházban feküdve (vagy otthoni ápolásban, de magatehetetlenül) tölti, és csak várja, hogy teljen az idő, miközben szépen lassan épül le, fájdalmak között, akkor elengedném.

Szóval nem mindegy, hogy van-e elméleti esély a gyógyulásra, vagy nincs. Ha van, akkor morálisan nem helyes "elengedni", de ha nincs, akkor meg pont, hogy az a morálisan helyes, ha megkönnyítjük az útját. Szerintem.

2021. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!