Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha már a halál sem lehetőség?

Ha már a halál sem lehetőség?

Figyelt kérdés

Egy ideje eléggé rám jár a rúd. Pontosabban évek óta. Mondhatni nincs az életemnek olyan területe, ahol ne lennének problémáim. Gondjaim vannak a családommal, a párkapcsolatommal, a szociális életemmel, a munkahelyemmel és persze saját magammal. Igyekszem megoldani amit megtudok, és elengedni, amit el lehet, de kezdek besokallni és végetért az erőm. Teljesen. Hiaba adom ki magamból kreatívan, vagy sporttal, panaszkodással. Egyszerűen nem használ. Legszívesebben egy jó nagy kést düfnék magamba! De nem tehetem.

Szeretem a páromat, a családomat, az állataimat. Nem tehetem meg velük, hogy cserben hagyom őket, és mégis annyira nyomorúságos ez az egész, hogy még annyi választásom sincsen, hogy meghalhatok e.


2021. jún. 3. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Akkor dolgozni kell, örömet, sikerélményt hozó hasznos tevékenységet kell végezni.
2021. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Beszéld meg a pároddal!!!!!!!
2021. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Igen, olyan dolgokat igyekszem csinálni.

#2 Mindig beszélgetünk, kommunikálunk, de vannak aktuàlis, néha megkerülhetetlen bajok, amikre nem biztos, hogy van megoldás.

2021. jún. 3. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:

A szeretet önmagában elég. Én sajnos hasonló helyzetben vagyok, de nálunk már szeretet sincs és az a baj, hogy elsősorban bennem nincs már szeretet a párom felé. Kilépni nem tudok, mert a gyerekem apját nem szeretném albérletbe küldeni, ha ő maga nem akar menni, de már nem élünk párkapcsolatban. A gyerekről és a házról gondoskodunk, de ez akkor is lenne, ha külön élnénk, nyilván mindenki a maga otthonáról és a közös gyerekünkről gondoskodnánk. Ettől mi már rég nem vagyunk kapcsolatban. Ráadásul más iránt meg lettek érzéseim, de hiába, ő se fogja felrúgni a családját, de nem is várnám el...Az állataimat is nagyon szeretem, de öregek voltak, meghaltak és bár van néhány cica és egy kutya még, hozzájuk már nem úgy kötődök. Cserben hagyni őket sem tudnám, de ahhoz kevesek, hogy boldog legyek. Volt olyan kutyám, aki a puszta létével boldoggá tett, de már nincsen.:((( A munkahelyemen lassan 5 éve pokoli a helyzet, de nem tudok váltani, mert a gyerek még mindig átlag havi egyszer lebetegszik, ezt egy új munkahely se tolerálná.

Boldogtalan vagyok nagyon régóta, főleg amióta szerelmes is lettem. A gyerek lát egy boldogtalan szülőt és elégedetlen, mert nem úgy játszok vele, nem vagyok ott fejben és sokszor szomorú vagyok, amit talán magára is vesz szegényke...Az ő elégedetlensége elől is menekülök, hazamenni sincs sokszor kedvem. Volt amikor ültem a munkahelyemen az irodában és azt éreztem, hogy nem vagyok a helyemen, de bárhova mennék, sehol nem lennék a helyemen. Se feleségként, se anyaként, se munkavállalóként...

Ilyen még nem volt. Mindig volt az életemnek legalább egy területe, ahol jól éreztem magam. Ha otthon volt rossz a helyzet, a munkahelyen voltam biztonságban, ha a munkahelyem volt rossz, akkor volt egy boldog párkapcsolatom és egy kutya, akiért érdemes volt élni...

Most viszont csak lebegek és nem jó sehol.

De ha szeretném a páromat, nekem az elég lenne, emlékszem, hogy a szeretet/szerelem mennyi mindenen átvitt és bár nehéznek tűnt, nem volt igazán nehéz. Az sokkal nehezebb, hogy benne vagyok rabként egy házasságban és úgy érzem magam, mint akit élve eltemettek. Hozzám se érhet évek óta, de ez jó neki, nem menne el így se, mert ezek szerint a lakhatás kellett mindig is belőlem igazán.

Nagyon közel voltam én is sokszor az öngyilkossági gondolatokhoz. De én se tehetem meg. A gyerek miatt elsősorban. Amikor azt sírta, hogy én nem szeretem őt, mert nem játszok vele soha, akkor jöttem rá, hogy hiába szeretem mindennél jobban, nem érzi és ez így nem lesz jó. Megpróbálok magamból kilépni, törődni, játszani vele, mert nélküle tényleg semmi értelme ennek az egésznek.

Én egyáltalán nem várok el problémamentes életet, mert azt nem lehet úgyse. De szeretni szeretnék és szeretném, ha szeretnének. De úgy tűnik, nem vagyok rá képes.

2021. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!