Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is annyira összetört mint én?

Más is annyira összetört mint én?

Figyelt kérdés

Illetve lehet, hogy a "kiégett" szó alkalmasabb lenne a helyzet leírására.

Úgy érzem az életem egy főleg lejtőkből álló hullámvasút. Az idő 80-90%-ában általában borzasztó lehangolt vagyok, nincs motivációm semmihez (annak ellenére, hogy amúgy az egyetemen és a munkahelyemen is jól teljesítek, mégis minden áldott nap úgy kelek fel, hogy "rettenetesen utálok mindent amit csinálnom kell"). Párkapcsolati szempontból előfordul, hogy valaki felbukkan az életemben, olyankor nagyon beleélem magam, és próbálok mindent beleadni. Az elején úgy tűnik minden jól alakul, ekkor kezdődik egy kisebb "felüdülés", amikor mosolyogva ébredek, és állandóan ő jár az eszemben, de aztán mégis maximum 3 hónap múlva egy hatalmas csalódással ér véget az egész, és kezdődik minden elölről.

Tudom, hogy a saját életemet én irányítom, és siránkozás helyett akár kézbe is vehetném a dolgokat, de egyrészt borzasztó nagy áldozatokkal járna, másrészt gyáva is vagyok hozzá. Jelenleg legalább stabil lábakon állok, ha ezt feladom, lehet, hogy ennél is rosszabb lenne. Viszont így nem látom sok értelmét az életnek. Mi értelme lehet így, hogy az ember állandóan nyűglödik, semmiben sem leli örömét, csak kvázi "túlél" minden napot? Ha esetleg valami örömteli dolog történik, az nagyon gyorsan megszűnik. 22 éves vagyok, túl korainak érzem a kiégést, de egyszerűen az életemnek minden percét gyűlölöm, és konstans síráson kívül semmihez sem lenne kedvem.


2021. jún. 6. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Volt egy időszak amikor folyamatosan váltogattam a barátnőimet,nem azért mert jól esett,hanem mert máshogy nem ment (mindig szakítottak velem,átb..ztak,ilyesmi).


Aztán érzelmileg ez nagyon megterhelt és depressziós lettem.Ezen már túl vagyok és hála istennek már senki iránt nem érzek semmit,nincs is senkim,de nem bánom nincs aki átb..zon,megcsaljon,hazudozzon.


Ezt leszámítva nekem sincs túl sok motivációm.

2021. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
"Tudom, hogy a saját életemet én irányítom, és siránkozás helyett akár kézbe is vehetném a dolgokat, de inkább sajnáltatom magamat a gyakorikérdéseken, ahleyett, hogy meghoznám az áldozatot és bátor lennék. "
2021. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 A bátorsággal az a baj, hogy ha az ember belevág, de nem úgy sül el ahogy kéne, akkor azon kapja magát hogy sokkal nagyobb szarban van mint korábban, és már az alapból béka segge alatt lévő önbizalmának sem tesz jót. Párszor megpróbáltam, nem lett jó vége. Kinek van kedve kísérletezni a továbbiakban?🙃
2021. jún. 6. 10:44
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

Ne haragudj, Kérdező, de nem tudlak sajnálni... Tehát, sikeres életed van, mert van egy jó állásod, és az egyetemen is jól teljesítesz. Ezek szerint okos vagy! Ez, hogy egyetemre jársz, már egy nagyon becsülendő dolog, hiszen sok ember örül, ha a középiskolát elvégzni. Te átlagon felüli intelligenciával rendelkezel.

Nagy eséllyel sikeres karrier áll előtted! Nem egy gyárban kell életed végéig 3 műszakban tönkretenned magad, vagy egy étteremben 14 órákat robotolnod, vagy Tesco kasszásként elviselned a sok idiótát egész nap, hanem egy kényelmes irodád lesz, ahol 16 órakor mindent eldobhatsz, és mehetsz haza. Ráadásul jól is fogsz keresni!

A társadalom is jobban szereti a diplomás, okos embereket, felnéz rájuk! A nők is előbb jönnek össze egy diplomással, mint egy árufeltöltővel!

Hidd el! Emberek milliói örülnének, ha a te helyedben lehetnének; ha a te életedet élhetnék!

Személy szerint én is! Egy egyszerű munkás ember vagyok. Sosem voltam okos. Életeü egyik legnagyobb sikereként tekintek arra, hogy leérettségiztem. Sokáig nagyon zavart, hogy nem vagyok olyan okos, mint sok egyetemista, diplomás ismerősöm. De, 29 éves koromra elfogadtam, és másban lettem sikeres! Így végre megtaláltam az élet értelmét, és nem akarok nap mint nap a sínekre feküdni.

Azt már meg sem említem, hogy az összes szülőm és nagyszülőm elhunyt már, a nővéreimnek saját családjuk van, én meg egyedül élek.

Szóval, valahogy nem esik meg a szívem rajtad.... Fejezd be a hisztit! Jó dolgodban meg unalmadban sajnáltatod magad, miközben rohadtul szerencsés vagy, hogy ilyen képességekkel vagy megáldva! Olyan vagy, mint a milliárdos sztárok, akik jó dolgukban depressziósak és drogoznak, mert mindenük megvan... Ha ráérek, megsajnállak, de most épp nem érek rá...

2021. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

Komolyan, felcseszik az agyam az ilyen műmájerek... Más meg albérletben szenved hosszú évekig, és olyan keveset keres, hogy miután kifizeti az albérletet, szendvicseken él, ez meg itt nyavalyog...

Manapság pont az ilyen unatkozó hisztis majmok miatt nem veszik komolyan a valóban lelkibeteg, komoly bajban lévő embereket! Mert ti, akiknek lónemiszerv gondjuk sincsen, unalmatokban depressziósok vagytok...

Drága Szívem! Nézzék meg akár egy Híradót, ahol láthatod, mennyien vannak sokkal, de sokkal rosszabb sorban, mint te! Vagy menj végig akár a 7. kerületben, és nézd meg a hajléktalanokat, akiknek az üveg boruk meg a ruháik az egyetlen örömük! Mégsem hisztiznek!

Te, aki meg okos vagy, sikeres vagy, és egy szép karrier áll előtted, meg itt játszot a sajnálnivalót... Gondolkodj el ezen, és adj hálát Istennek, hogy az vagy, aki vagy!!!

2021. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Off: Néhány emberben olyan szinten nincs már empátia, hogy az már szinte félelmetes, az érzelmi intelligencia szintről nem is beszélve... Nem veszekedni jöttem ide, de nem tudtam szó nélkül hagyni pár kommentet. Miért kell másokban bűntudatot kelteni, mert így érez? Miért jó rosszindulatúnak lenni, és belerúgni a másikba, pláne, ha nincs jól?


A Kérdezőnek: tűzz ki célokat, legyen az bármilyen kicsi is, és írd is le őket. Vezess napi listát, de ne csak a kötelezettségekről, hanem mondjuk jegyezd fel, hogy megnézel 1 részt a kedvenc sorozatodból. Ha az aznapiakból mindent kipipáltál jutalmazd meg magad a kedvenc édességeddel. Így már a motivációd is javul.

Kezdj el mozogni, legyél kíváncsi és fedezd fel, ami érdekel. Tudom, hogy nehéz kimászni egy ilyen mélypontból, de nem szabad feladni. A sok rossz után szokott jönni a sok pozitív, csak türelmesnek kell lenni és nem feladni.

Az is sokat segít, ha naplót vezetsz az érzéseidről, ez felnőtt korban sem ciki. Kiírod, és elengeded a sok negatívumot.

2021. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak barátaid? Én is letargikusabb egyén vagyok az átlagnál. Képes vagyok nagyon elkeseredni és az egekben járni a boldogságtól. Nagyon végleteket tudok megélni érzésekben egyik napról a másikra gyakorlatilag ok nélkül.

Ebből a kilábalás csak is a saját gondolataid átformálásával működik. Mi tesz boldoggá? Áldozz erre több időt. Egy nagy séta, egy bicajozás, egy hétvége a barátokkal. Végre újra ki lehet menni, szép idő van, lehet ÉLNI! Engem pl. ami nagyon kizökkent és boldoggá tesz az a görkorizás valmi jó zenével, bármilyen hülyén is hangzik. Egyszerűen imádom.

Szóval neked kell tudnod, hogy mivel tudod feldobni magad.

Ezen felül pedig ha nő vagy, akkor érdemes odafigyelni, hogy összefügg-e a ciklusoddal a letargia. Nekem pl. igen. Ettől nem javul, de hogy tudom, hogy éppen a hormonjaim csinálnak hülyét belőlem, az segít.

2021. jún. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

22 évesen... Mi lesz veled 32 évesen...? Az élet a legtöbb embernek egy kalap szr, mégsem lesz mindenki öngyilkos!

Kérlek szépen, nekem meghaltak a szüleim, nagyszüleim 2009 - tolőé kezdve 3 - 4 évente. Sosem volt még komoly kapcsolatom, okos se vagyok, szinte semmihez nem értek.

5 éve ugyanazt a munkát végzem. Az egyetlen öröm az életemben, hogy vannak házi állataim, amikkel foglalkozom, meg a legfontosabb barátaim is megmaradtak.

Amúgy, meg egyedül fekszem, egyedül kelek. Minden nap úgy kelek fel, hogy azon gondolkodom, mi értelme az egész kszott életemnek? Miért nem vetek véget neki egy mozdulattal?

De, nem teszem(még), amíg egy picúrka öröm is van az életemben!

Szedd össze magad, és örülj neki, hogy még ilyen fiatal vagy! Egyetemre jársz, dolgozol! Sikeres életút áll előtted!

Én már jövőre 30 leszek, de még mindig ott tartok, ahol te... Nem mondom, hogy öreg vagyok meg kicsúsztam már az időből, de így egyedül, ennyi idősen már nagyon nehéz bármit is elérni.

Nem egy olyan embert ismerek, aki sajnos 40 - 50 közötti korosztály, és még mindig a szüleivel él. Se párkapcsolat, se karrier. És ilyenkor mondják nekem, hogy bár másképp csinálták volna huszonévesen.

Ezek az emberek a társadalom szégyenei! Hiába jószívűek, akkor is lúzerek, és valószínűleg azok is maradnak!

Nincs annál rosszabb, mikor ott vagy a halálos ágyadon 80 évesen, és az ápolókon meg orvosokon kívül senkit nem érdekelsz... Vagy maximum a testvéreidet, hacsak nem te maradtál utoljára... Akkor jössz rá, hogy mennyire elcseszted az életed!

De! Te még nagyon fiatal vagy! Boldog életed lesz, csak tegyél érte!

2021. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Mi lepontoznivaló volt a válaszomon...? Az, hogy nem ajnározom szegény egyetemista, elkényeztett barátunkat...? Vagy az bántja a csőrötöket, hogy nekem sokkal rosszabbul alakult az életem, mint a kishavernek, mégsem sajnálatatom magam...?

Akkor jó mélyen a kérdezőnek! Írjatok is neki, hátha valami csöcsös csaj, és meg lehet dugni szomorúságában...😅 Suttyók! Na pá

2021. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es + 5-ös + 9-es vazze, te meg mit rinyálsz, hogy gyárban dolgozol meg meghaltak a szüleid? Kongóban a gyerekek már 10 éves koruktól kezdve dolgoznak a mangánbányában öcsém, napi 2 dollárért, írni-olvasni sem tudnak, a családjukat meg lemészárolták ruandai zsoldosok az egész faluval együtt, miután órákon keresztül erőszakolták az anyjukat és puszta szórakozásból darabokat vágtak le belőle machetével. Ehhez képest neked fejedelmi luxuséleted van, oszt ahelyett, hogy hálát adnál az égnek, képes vagy ilyenért sírni, hogy mert lepontoztak a gyakorin?
2021. jún. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!