Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Háztartásbeli anyuka mit...

Háztartásbeli anyuka mit csinál ha felnőnek a gyerekek?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, eddig háztartásbeli anyuka volt. Diplomás, de egy percet sem dolgozott. Mikor végzett az egyetemen, összeházasodtak a férjével, akivel középiskola óta együtt van. Hamarosan jött az első baba és még kettő követte. Azóta otthon van, háztartásbeli. A két nagyobb gyerek már iskolás, ősszel a kicsi is az lesz. Így aztán előbb-utóbb már nem fognak teljes állású anyukát igényelni. Persze a háztartás, hozni-vinni a gyerekeket különórára stb sok időt elvesz, de emellett már lehet munkát vállalni.

Mit tesz egy anyuka ha felnőnek a gyerekei? Otthon unatkozik, helikopterezik a gyerekek körül, vagy munkát keres? A barátnőm férje jól keres, anyagilag nincsenek rászorulva, de egy értelmes nőről beszélünk akinek vannak ambíciói az életben a gyerekeken kívül is. Viszont nulla munkatapasztalata van, nyilván a tudása sem friss hiszen több, mint 10 éve végzett az egyetemen. 34 évesen van esélye normális állást kapnia és karriert kezdenie?

Ő pozitívan látja a helyzetét.

Ha van itt olyan aki hasonló cipőben jár/járt, megosztaná a történetét?



2021. jún. 11. 23:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Elmegy dolgozni. Legkésőbb akkor, amikor a legkisebb gyerek elmegy oviba.


Ő nem ment. Így max csak unatkozik. Pl szeretőt keres majd, vagy hasonló problémákat gyárt magának, amiket ilyenkor szoktak az emberek a nagy jólétükben.

2021. jún. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem attól is függ, hogy milyen szakon végzett. Nyilván jogi, informatikai területen rengeteg minden változott már, így nagy valószínűséggel junior pozíciókra tud csak jelentkezni. Illetve attól is függ, hogy beleszokott-e már a helyzetbe, az otthonlétbe, vagy vágyik arra, hogy akár karrierista nő legyen belőle.

Nekem van egy ismerősöm, jogásznak tanult, az egyetem után 1-2 évet dolgozott. Jött a két gyerek, és azt gondolta, hogy szükségük van egy anyára aki folyamatosan velük van, leül tanulni a gyerekekkel, bármikor rendelkezésre áll. Először csak a gimi végét akarta megvárni, aztán jött a szöveg, hogy majd egyetem végeztével elmegy dolgozni, és most 3 évvel utána még mindig otthon ül, és a férje tartja el. Elhiszem, hogy borzasztó nehéz lehet visszaszokni ennyi idő elteltével, hisz tulajdonképpen eddig csak a háztartás vezetése volt a feladata, nem kellett egy stresszes munkahelyen izzadnia egész nap. Persze, hogy mostmár ez a kényelmesebb számára, és biztos vagyok benne, hogy már soha életében nem fog dolgozni. A szomorú csak az a sztoriban, hogy a férje szívbeteg, de mégis elnézi, hogy ő dolgozik fizikai munkában, a nő pedig otthon lógatja a lábát. De míg a férj ezt elviseli, addig én is elfogadom a helyzetet.

2021. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hat en azt latom Angliaban, hogy egy nonek ezer dolog eszebe jut, hogy mit csinaljon, ha nem kell dolgoznia. Es ha galyat akar huzni, onkentes vagy jotekony munkat vegez, maskulonben nincs gond azzal, hogy egy no mivel toltse el az idejet.
2021. jún. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem lesz nyugdíja. Ha meghal a férje, vagy beleszeret másik nőbe, akkor is mehet a híd alá.
2021. jún. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Hu, ez nagyon nem igy van.
2021. jún. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%

Mi a célod evvel a kérdéssel?

Ne szüljenek a nők, ne menjenek férjhez, takarodjon el mind dolgozni, és ne merészeljen rászorulni senkire?

A feministák sulykolják ezt minden létező agyába, hogy a halálba vonulnak, ha férjhez merészelnek menni, pláne gyereket szülni, kiszolgáltatni magukat...

Gondolom te is valami leszbikus hajlammal élő nő vagy, akit irritál, ha egy férfi hozzá mer nyúlni egy nőhöz....

2021. jún. 12. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#6 azért valljuk be, a nő érdeke az hogy ne legyen senkinek sem kiszolgáltatva...

Ha a férje elhagyja/ balesetet szenved/ neadjisten meghal, akkor mit csinál? Az rendben van hogy otthon marad a gyerekkel, de szerintem legkésőbb mikor felsős lesz a gyerek, érdemes lenne mondjuk 4 órában elmenni dolgozni. És most nem azért mondom mert egy feminista/ antifeminista/ tudjaaf@szommi lennék. Ez a nő érdeke.

2021. jún. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Akit én ismertem, azok elváltak. Miután felnőttek a gyerekek, valamiért több lett a balhé, nem tudom, unatkoztak talán? A férfi lelépett, ott hagyott mindent a nőnek. Ez már vagy 10 éve volt, a nő elkótyavetyélt mindent úgytudom, nyomorog albérletben. A férfinek lett új kapcsolata, élnek mint hal a vízben.
2021. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom kB 15 éve ismerem, ezalatt max fél évet dolgozott takarítóként, mindig siránkozik, hogy nincs pénzük semmire (Após dolgozik csak raktérosként), gyerekek már 3 felnőtt a legkisebb másodikos, el tudna menni dolgozni, de csak 8-16 os munkát akár és olyat ahol lehet kummantani, ilyet 8 osztállyal nem fog találni, úgy hogy örökös siránkozás és mindenki kritizálása várható felőle a továbbiakban is, ritkán is megyünk oda évi 2 alkalom még sok is.
2021. jún. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

Én most végzek az egyetemen és most megyek férjhez, van saját lakhatásunk, stabil munkahely a páromnak és folyamatosan rakunk félre.

Mi is nemsoká szeretnénk a gyerekeket.


Mit fogok csinálni? Nyilván valamennyit dolgozni, aztán a gyerekekkel, háztartással és magammal foglalkozok.


Most nem azért, de egy 8-10 órát melóban ülő, nap végére idegroncs nő, akinek kevés ideje van a férjére és saját magára, elhízik stb, jobb volna?


Részidőben mennék dolgozni, de a fő feladatom itthon van, mert engem úgy neveltek és a páromat is hogy a nő teremt hátországot a férfi meg megteremti az anyagiakat.

Gályázni rá érek ha nagyon megszorulunk, amúgy meg elég a részidő is meg a befektetésekkel foglalkozni.


Bírom az ilyen rosszindulatú kiégett embereket, akik azt hiszik minden a karrier :) főleg ma, a home office világában.


Az olyan családokban lesznek az elzüllött gyerekek, ahol az anyának 0 ideje van a gyerekre, nincs egy harmonikus családi környezet. De ez nem az én bajom :)

2021. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!