Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekes szülők, mennyi...

Többgyerekes szülők, mennyi időt tudtok naponta a gyerekekkel foglalkozni? Dolgoztok vagy háztartásbeliek vagytok?

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van, 5 felé érünk haza a munkából!oviból, 8kor ágyban vannak, mese és alvás. Ebbe a 3 órában most jól elvagyunk, játszunk, vacsorázunk, fürdünk de nem tudom elképzelni hogy hogy fogjuk megoldani ha már tanulni kell velük és igényelni fogják hogy néha kicsit csak velük, az ő kis magánéleti gondjaikkal foglalkozzunk. Már most is van hogy a nagyfiam félrehív hogy "a húgi ne tudja meg" és csacsog vagy 20 percet.


Szeretnénk harmadik babát, de nem látom mikor lenne időm rá :-(


Ti hogy oldjátok meg?


2012. nov. 20. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha szülsz egy harmadikat, akkor megint több időd lesz a gyerekekre. :o)


Én most itthon vagyok hármaskával, a nagyok oviban.

Egy héten kétszer ebéd után elhozom őket.

Igyekszem úgy csinálni, hogy mire haza jönnek, addigra nem maradjon háztartás, és akkor velük játszom, ha igénylik (mert sokszor egyedül vagy kettesben akarnak játszani).


Igyekszünk úgy csinálni, hogy mindenkinek legyen olyan "saját ideje", pl. egyik nap nem adom oviba az egyiket, valahová elmegyünk, vagy a férjem elviszi "kalandozni" csak az egyiket. egy szombat délelőtt. (Sétálnak egyet és beszélgetnek).

Nem könnyű, de igyekszünk egyensúlyt tartani.


Ismerőseimnek 5 gyereke van, és mindig megoldották, hogy mindenkinek legyen "saját ideje" a szülőkkel, szóval nem lehetetlen, csak szervezés kérdése. :o)

2012. nov. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem könnyű az biztos. Nekem is 2 gyermekem van az egyik 8 éves a másik 4 hónapos mind a 2 fiú.Én úgy oldom meg hogy a nagy fiamat bevonóm mindenbe amit a picivel csinálok,fürdés,tisztázás séta , vásárlás.Lényeg az hogy megtanulják hogy együtt csinálni mindent.legyen meg mindenkinek a feladatta.Amíg a picit fürdetem a férjem a nagyobbikat rendezi.Ha etetem a picit a nagy fiam türelmesen vár,és utána vele foglalkozóm.Megérti hogy nem csak egyedül van és megvan mindenek az ideje.Tanulásban is meg kell tanulniuk az önállóságot és hogy egymásnak segítsenek.
2012. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!