Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen?

Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Szóval azt vettem észre magamon, hogy rettentően meg akarok felelni mindenkinek. Eddig nem mentem el szakmai gyakorlatra, mert félek, hogy nem jól fogok valamit csinálni, azt fogják mondani, hogy hülye vagyok vagy hogy nem nekem való ez a munka.A legtöbb szituációban nem tudok olyan lenni, amilyen vagyok, hanem próbálom kitalálni, hogy másik mit várnak el, mit képzelnek el, hogy milyen legyek és azért pedálozok, hogy olyan legyek, a végén majnem mindig csalódok, azt érzem, hogy nem vagyok jó semmire. Miért vannak ilyen érzések bennem? Honnan jöhet ez?

2021. jún. 17. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szülők, főleg.

Megfelelési kényszernek olvass utána, sok mindent megtudhatsz magadról. Engem felszabadított.

2021. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Társadalmi nyomás.

Csoportban nagyobb a túlélés esélye. El kell fogadjanak ahhoz, hogy ne legyél egyedül.

Pl pont múltkor hallottam erre egy példát, pl ha egyedül császkálsz, és találkozol mondjuk egy oroszlánnal, akkor az az oroszlán vélhetően megesz. Illetve hát van rá nagy esélyed. De ha már ketten vagytok, akkor már csak 50 % , hogy téged kap el; ha pedig mégtöbben, akkor érted; akkor egyre nagyobb a túlélési esély.

Ezért gondolják pl sokan, hogy tehát ha ugyanolyan lesz,mint mások , "beolvad", akkor az tuti, hogy nem nézik ki; szal pl hogy a "'túlélés'fontosabb, mint a személyisége/mint megélni az egyéniségét"; na , és tehát akkor mindig oda csapódik, ahol nagyobb az egységes vélemény; mert tehát nagyon félne kirekesztődni.

Nem tudom, mennyivel jutottál közelebb a válaszom által, de azé' remélem, useful; majd ha eszembe jut mégvalami , kiegészítem.

2021. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pont ezért voltam/vagyok pszichoterápián. Szerintem egyénenként változó mért alakul ki.
2021. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!