Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, ha nem bírom, hogy...

Normális, ha nem bírom, hogy csak a kiemelkedő munkára figyelnek fel az emberek?

Figyelt kérdés
Ez igazán művészeteknél zavar. Ha egy rajz nem egy "azt a mindenit" mestermű, csak szép, esztétikus és igényes, akkor le se szarják. Elegem van ebből.

2021. jún. 18. 22:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy buta kérdés.
2021. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy menniyre normális, de szerintem nem kell aggódnod ezen. Semmi haszna neked ezen aggódni. Azt csináld lehetőleg, amit szeretsz, és lehetőleg a legjobb tudásod szerint. Ha abból , amit szeretnél, nem tudsz megélni, akkor vállalj mellette munkát.
2021. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint szeretsz/tudsz rajzolni, és úgy érzed, nem értékelik azt? Ez rossz dolog, mert tehetséges lehetsz.

Az jutott az eszembe, hogy szervezz egy kiállítást a rajzaidból, először akár az ismerősi körödben, majd utána nagyobban, vagy vedd fel a kapcsolatot egy vagy rajztanárral, vagy egy grafikus művésszel, aki tud ötletet, javaslatot adni.

Lehet, hogy az irányvonal belövése is fontos lenne, azaz, hogy milyen rajzokra van igény.

2021. jún. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiányolom csak, hogy kevesen nézik még neten is (Deviantart) és kevesen kommentelik vagy beszélnek róla.


A kiállítás tényleg jó ötlet.

2021. jún. 19. 10:06
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
átlagosan rajzolni mindenki tud egy kis gyakorlás után... kiemelkedően pedig a művészek kb 0,1%-a. Mindenhol a kiemelkedő munkát dicsérik. Egy mezei ház megtervezése hétköznapi feladat egy mérnöknek, egy 300m hosszú híd, aminek nincs párja a világon, meg kiemelkedő teljesítmény.
2021. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez így kicsit furán van megfogalmazva, bár értem, mire gondolsz. Most nyilván az lehet a dologban, hogy te nem tudsz megrajzolni mondjuk egy videójátékos concept art szintű képet, ezért kicsi a közönséged, akik láthatják a Twitteren/Instagramon, akárhol feltöltött képeidet. Ettől kisebbségi érzésed van. Igazából ezen annyival tudsz változtatni, hogy csatlakozol mindenféle online rajzos csoportokhoz, gyakran hozzászólsz mások képeihez, és te is sokat töltesz fel, véleményt kérsz, ha tanácsokat adnak, azokat megfogadod. Máskülönben meg az online galériák 90%-a becsapós, mert a közönség azt szereti, ami ismert. Ha fanartot rajzolsz mondjuk a One Piece-ből, lehet akármilyen kezdetleges, imádni fogják, hiába vagy jobb rajzos, aki mondjuk olyan dolgokat rajzol, amik tök átlagosak vagy senkit sem érdekel, elsiklanak felette. Online galéria népszerűsítésére ezért szoktak sokan fanartokat rajzolni. biztos van valami olyasmi, amit szeretsz, film, képregény, játék, akármi, kezdd el rajzolni a szereplőket és töltsd fel az oldaladra, használj tageket is, ezzel növelheteded a nézettségedet.

Látom Deviantartot írtál. Na, az jó, az tele van mindenféle groupokkal, teszem azt, van egy rajzod, ami Assasin Creed-es, azt fel tudod tölteni egy fanart, egy AC, egy video game fanart, egy male characters csoportba, ez már négy csoport. Plusz vannak magyar csoportok is, mehet oda is, így azoknak, akik benne vannak ezekben a csoportokban, bekerül a frissébe.

Amit még érdemes, nem tudom, hogy dolgozol, de fekete-fehér helyett például a színesre hamarabb felfigyelnek.

2021. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Aha. Értem. Ez sok hasznos tanács volt. Köszönöm:)
2021. jún. 19. 12:13
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy ego nélküli side projekttel is próbálkozhatsz, ami erősen tematizált, tehát mondjuk néhány karakter marháskodásai vagy épp komoly és bölcs megfejtései, vagy ugye akármi, üss a hasadra, akár scanline effektes síkidomokból álló 4:3-asban rajzolt kompozíciók 16:9-be átméretezve, szóval érted, elgondolás, koncepció, következetesség.
2021. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ötletet adtatok. Csinálhatnék egy kiállítást, ahol főleg képregény oldalak vannak. Ezek lehetnének különbözö fajták, olyan, ahol beszéd nélküli képkockák, vagy nagy részt hangutánzó szavak (ez lehet gyerekes vagy egy másikon kicsit komolyabb). Lehet rövid humoros, mint a Garfield vagy komoly, drámai történet képkockái. Különböző stílusú rajzok. Lehet valami nem szokványos, ami teljesen kísérleti jellegű. Ezeket azért én rajzolnom.


Csak hobbiból rajzolok és több képregényt elkezdtem megcsinálni, ez is csak hobbiból, kísérletezésből. De észrevettem, hogy minden rajzzal olyan sok munka van, hogy inkább nem abból akarok megélni (amúgyis nehéz lenne).

2021. jún. 19. 20:37
 10/17 A kérdező kommentje:
Szóval arról szólna, hogy bemutassa sok embernek, hogy a képregények mennyire változatosak, nem csak Garfield vagy csak Marvel létezik.
2021. jún. 19. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!