Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez miért van manapság?

Ez miért van manapság?

Figyelt kérdés
Miért van, hogy az elhízott embereket mindenképp el kell fogadni úgy, ahogy vannak? Egy csomó helyen látom, hogy egészségtelenül kövér nőket reklámoznak vagy ők reklámozzák magukat, mondván, hogy ők így is szépek, és nem foglalkoznak azzal, hogy mások mit gondolnak róluk. Nekem egyáltalán nincs bajom a túlsúlyos emberekkel, szerintem úgy is lehet valaki szép, ha van rajta egy KIS felesleg. De azt nem bírom megérteni, hogy ha valaki már tényleg nagyon egészségtelenül elhízott, akkor azt mégis miért kell ennyire reklámozni? Ezzel sokkal több kárt okoznak, mint hasznot. Nem az a baj, hogy az elhízott emberek is elfogadják magukat, és nem gyűlölik a testüket, hanem, hogy esetleg ennek hatására úgy gondolják, hogy akkor minden rendben és nem fogalalkoznak vele, hogy ez milyen egészségügyi károkat okozhat. Ez pedig nagy probléma. (Nyilván nem arra gondolok, ha valaki valamilyen betegség miatt hízik el, amin nem tud változtatni)

2021. jún. 21. 00:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%
Múltkor is kaptál egy rakás választ, nem volt annyi elég?
2021. jún. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Öhmmmm... az nem én voltam😂😂 Be tudod linkelni légyszi?😅😅
2021. jún. 21. 00:49
 3/25 anonim ***** válasza:
60%
Én azt nem értem, te miért "aggódsz" ismeretlen emberek egészsége miatt.
2021. jún. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

"Egy csomó helyen látom, hogy egészségtelenül kövér nőket reklámoznak"

Tudnál mutatni pár ilyen reklámot? Mert olyat láttam már, hogy plus size modellekkel reklámoznak, de olyat nem hogy kórosan elhízottakkal.

2021. jún. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
Pucika, nem fogja magat eves utan hanytatni, nem fogja kinyult mackonadragban utalni magat, nem fogja ugy erezni, hogy bocs, hogy elek.
2021. jún. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%
Jajj tudhatnád h ők soha nem tehetnek arról h kövérek.
2021. jún. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%

Nekem nincs bajom a body positiv hozzá állásal amíg egészséges BMI-s emberekkel reklámoznak és nem esnek át a ló másik oldalára.

De az hogy baromi sok kövér nő ekézi a vékony nőket már a vicc kategóriája. Csak a kutyák játszanak csontokkal, anorexiás, deszka és még sorolhatnám az általuk puffogtatot üres frázisokat.

És ezt teljesen egészséges szép karcsú testalkatú nőkre mondják. De ha őket kövérezik le akkor már vérig vannak sértve innen is látszik, hogy nagy úr az irigység. De tenni sokan lusták bármit is inkáb azzal takaróznak, hogy pajzsmirig stb betegségük van (amit csak úgy megjegyeznék hogy simán lehet kezelni. Nekem is alúl működik sőt egyáltalan nem is működik a pajzamírigyem, gyógyszert szedek rá és mégsem híztam akkorára mint egy lamantin hanem egészségesen vékony testalkatom van)

2021. jún. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Katona Dius ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, fogalmam sincs. Én magam nem vagyok kövér, nem folyik rajtam a háj, viszont tagadhatatlan, hogy van rajtam felesleg bőven, kb 20 kiló. És én már érzem, hogy ez mennyire nem jó. Főleg a fizikai hatásait érzem, gyakrabban fáj a bokám, a térdem, fáradékonyabb vagyok, mint mikor a tesmagasságomhoz mérten megfelelő súlyú voltam. Kb 2 hónapja kezdtem el étrendet váltani és többet mozogni, nagyon lassan, de elkezdtek lemenni a kilók. És nem érdekel, ki mennyire reklámozza, hogy ez még oké, meg ez még lehet szép is, én érzem, hogy nekem nem oké. Nem érzem magam kövérnek, se csúnyának. Nincsenek önértékelési gondjaim, és párom is szeret így is. De én érzem, hogy kevesebbet bírok és hogy a testemnek nem jó.


A kövéreknek, túlsúlyosaknak reklámozhatnak mindent, ha rájönnek, hogy nekik ez az állapot nem jó, a világ összes reklámja kevés. De ha nem akarnak változtatni, akkor az ellenkező témájú reklámokból is mehet akármennyi, nem fognak változni.

2021. jún. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%

7!

Részben igazad van, és egyet is értek veled. Viszont azért ez a pajzsmirigy dolog egy kicsit bonyolultabb ennél. Kevesen vannak úgy, hogy kapnak egy gyógyszert, minden addigi problémájuk megszűnik, és még egyéb mellékhatások sincsenek

2021. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert a népesség jó része elhízott, őket akarják megszólítani, plusz valami nagyon félrecsúszott body positivity.
2021. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!