Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mièrt van olyan kevés akció...

Mièrt van olyan kevés akció filmhős manapság?

Figyelt kérdés
Régen volt bőven. Terrence Hill, Bud Spencer, Travolta, Jean-Claud Van Damme, Stallone, Schwarzenegger, Chuck Norris, David Hasselhoff, Hulk Hogan stb. Manapsàg meg alig alig. Vajon miért? Stallone meg Schwarzenegger kell hogy szerepeljen 70+-os öregemberként, hogy nézhessünk valami jó akciót?

2019. dec. 26. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

C

G

I


Akármilyen látványos dolgot tud tenni Arnold Schwarzenegger, egy kocka egy számítógép előtt lekörözi 10-ből 10-szer. A mai akciófilmek arra épülnek, hogy milyen látványt lehet számítógéppel készíteni, így a színészek háttérbe szorulnak.

2019. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Manapság csak a szuperhősök, a remakek meg az agyatlankodás a menő Hollywoodban, pedig szerintem a John Wick filmek elsöprő sikere megmutatta hogy igenis lenne még igény a régivágású, üsd-vágd-nem anyád típusú akciófilmekre. Én is sajnálom hogy már nem készülnek, pedig mint említettem még azt sem lehet mondani hogy nem lenne célközönsége. Egyszerűen a stúdiók nem foglalkoznak már ilyesmivel, csak az egykaptafa filmekkel.
2019. dec. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2019. dec. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nem hiszem, hogy Hollywood bármit tanulni fog a John Wickből. Az a film sem az első fecske volt, csak talán a legjobban megoldott gun-fu az utóbbi 10 évben. A korábbiakból sem tanultak semmit.

2019. dec. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De más műfajokban is igaz ez, hogy régen jobb filmeket csináltak. Most pl. Nincsenek olyan jó sorozatok mint régen volt pl. Az Egy rém rendes család vagy a Dallas. De még olyan kultikus filmek sem mint pl. A Gyűrűk ura trilógia vagy a Harry Potter.
2019. dec. 27. 10:43
 6/13 anonim ***** válasza:
8%

Mert már nem a nyolcvanas-kilencvenes években vagyunk, sokat változott a világ, már nem menők a kigyúrt pasas mindenkit lever típusú filmek. Minden változik a világban, az öltözködésünk is teljesen más, mint akkori divat stb. Már nincs akkora igény az ilyen filmekre, ahogy a régi kedvenc westernekre, burleszkekre és némafilmekre sem.


Emellett mindenki nosztalgiával gondol vissza a gyerekkori kedvenceire, akiket az akkori idősebbek ugyanúgy leszóltak, mert nem az ő stílusuk volt.

2019. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

"már nem menők a kigyúrt pasas mindenkit lever típusú filmek."


Dehogynem. Ebből állnak a szuperhős filmek, amit hármasával fosnak ki évente. Robert Downey Jr. volt a legkevésbé kipattintva az Avengers stábból, de azért rajta is játszott, hogy felpakolt némi izmot:

[link]

Ha meg azt vesszük, hogy Chris Evans vagy Hamsworth

[link]

[link]

Ezek nem nádszál emberek, simán hozzák vagy felülmőlják Van Damme és Norris formáját. Ha mellé tesszük Terence Hill, David Hasselhoff vagy Bruce Willis mellé, akik legfeljebb az átlagnál egy hajszállal fittebb emberek. Ami meg Hogant illeti, ma ott van Dwayne Johnson. Ugyanúgy ex pankrátorból lett színész, hasonló magasság, alkat. Ne is beszéljünk Scott Adkinsről, harcművészből lett színész, simán lehetne a mai Van Damme vagy Norris.

[link]


Sokkal inkább üzleti oldalról lehet megközelíteni a dolgot. Stand alone akciófilmekből nem lehet úgy franchise-t építeni, mint egy képregény univerzumra. Ugyanez az oka annak is, hogy Scwarzeneggert és Stallonét is nyomják (bár már nem annyira, mint 2-3 éve).



Van ember, aki alkalmas az ilyen szerepekre, van igény az ilyen filmekre de a stúdiók még a kockázat látszatát is kerülik. Berendezkedtek a kényelemre filmuniverzumokkal, amiket nem kell nagyon felhypolni, mert úgyis eladják magukat.

2019. dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hogan nekem gyerekkoromban óriási nagy kedvencem volt.
2019. dec. 27. 13:38
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ebből állnak a szuperhős filmek,"


Nem, ott páncélt használ, varázsereje van stb., nem szimplán emberként csapja le az embereket a főhős, ez az akciófilmek új generációja már.

2019. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pedig az ilyen termèszetfeletti képességekkel rendelkező hősökről szóló filmek inkább a tini korosztálynak valóak szerintem, nekünk felnőtteknek szerintem jobban tetszenek a "normál hősökről" szóló akció filmek. Amúgy a Rambo befejező része meglepően jóra sikeredett szerintem. Nekem tetszett. Lehet csak a nosztalgia miatt, nem tudom. Gondoltam, hogy mókásan fog mutatni egy 73 éves ember akció hősként, de egyáltalán nem volt komolytalan. Amúgy ezt a John Wickről szóló filmet még nem láttam. Ma megnéztem, tetszett.
2019. dec. 27. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!