Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt transznemű? Miért...

Van itt transznemű? Miért vagy az?

Figyelt kérdés
Mit éreztek amitől tudjátok, hogy azok vagytok?
2021. jún. 21. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Én régebb nagyon szerettem volna lány lenni, itthon mikor egyedül voltam gyakran felpróbáltam a tesóm meg anyám ruháit és magassarkúit. De aztán ez elmúlt az évek alatt, vagyis inkább megváltozott, meleg vagyok, de szeretem magam férfi testben.
2021. jún. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Miért vagyok az (transznemű) ? Mert annak születtem...


Maga az érzés egy elég nehezeb megfogalmazható érzés, sokszor szoktam hasonlítani ahhoz, mint amikor egy ember úgy érzi, hogy egyes testrészei nem a sajátjai és lelki megnyugvást jelent neki az öncsonkítás. (Péládul úgy érzi, hogy a jobb keze nem az övé). Én ugyanígy érzek a saját testemmel, ez amiben élek nem a saját testem, hanem egy hús és vér börtön amiben raboskodom, a legjobb amit tehetek pedig, hogy gyógyszeres kezeléssel "otthonosabbá" teszem azt.


Gyerekkoromban sokkal jobban érdekeltek a "lányos játékok", mindig hosszú hajat akartam, ékszereket viselni megmagyarázhatatlan okok miatt. A fiús nevelés amit kaptam (a fiúk nem sírnak, stb) pedig rettentően nagy elnyomást és belső feszültséget gerjesztett bennem. De sok mindent nem sejtettem egészen addig, amíg tinédzser koromban elkezdtem a nők iránt érdeklődni...


A leg szembetűnőbb dolog számomra az volt, hogy amikor visszagondoltam mi is történt velem aznap, példának okáért hogy akkori barátnőmmel kézenfogva sétáltunk, mindig egy harmadik fél szemszögéből láttam az eseményeket, nem a saját nézőpontom szerint. És ez a harmadik fél mindig két nőt látott, saját magamat nőnek láttam és ez boldoggá tett. Majd persze a kínos pillanatok, amikor realizálkódott bennem, hogy én nem szűlhetek gyereket, nem "élvezhetem" a női ciklus meglétét, a melleim nem fognak megnőni, és bizony a testem a tesztoszteron hatása miatt egyre durvább és férfiasabb lesz. Az ezek hatására érzett depresszió és szorongás volt az, ami felnyitotta egy kis segítséggel a szememet, hogy valami nem tökéletes, és realizáltam: a testem.


Persze minden transzneműnél más-más jelek és panaszok vannak, az úgynevezett nemi diszfória mint összesítőjelenség viszont jelen van mindannyiunknál. Nem tudunk azonosulni azzal a testtel amivel születtünk, és azokkal a társadalom álltal elvárt normákkal amiket e test miatt ránkerőltetnek.

2021. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
74%

Igen.


Azért vagyok transznemű mert egy borzalmas női testbe születtem, ami persze szerencsére nem is igazán látszik.


Nem szeretem a testem, hál istennek nincs valami nőies testem.


Sokkal nagyobb önbizalmam van, ha férfiként tekintek magamra.

2021. aug. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!