Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműség miért nem...

A transzneműség miért nem számít mentális betegségnek nyugaton?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itthon ez még nincs nagyon jelen (hál' Istennek), de nyugaton az ha valaki férfiként nőnek (avagy fordítva) képzeli magát, az miért nem pszichiátriai eset? Honnan a fenéből tudná egy férfi hogy milyen érzés nőnek lenni? Én nő vagyok, de sose volt olyanom hogy "oh, most de érzem hogy nő vagyok!"


Ilyen nincs. A szoknya hordás meg társadalomtól függ (pl: skótok), tehát az is mindegy. Meg ha nem léteznek nemek, mert az egy "spektrum" akkor hogyan tudja hogy nőnek érzi magát, ha nincs olyan hogy nő? Logikátlan az egész...



2021. jún. 7. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/166 anonim ***** válasza:
69%
Ez a te véleményed, a szakemberek véleménye pedig más. Azért nincs, mert te nem vagy szakember. Mondanám,hogy szerencsére, de ez nem szerencse kérdése, ennyi ésszel ha akarnál se lehetnél :D
2021. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/166 anonim ***** válasza:
87%

Sose érzed, hogy nő vagy? Azt szoktad érezni, hogy férfi vagy? Nem?

Akkor lehet, hogy mindig azt érzed, hogy nő vagy.

A propagandát, hogy nem léteznek nemek, azt nem a transzneműek terjesztik, hanem a queer provokátorok.

2021. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/166 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted az normális ha valaki egy "érzés" alapján hazavágatja a hormonháztartását, elintézteti hogy soha ne lehessen gyereke és jelentősen növelje az öngyilkossági hajlamait?
2021. jún. 7. 12:54
 4/166 anonim ***** válasza:
37%

Az, hogy milyen neműnek érzed magad, egy program kérdése, ami lehet fordított.

Ezt ma már nem tekintik betegségnek... pl. azért sem, mert nem gyógyítható.

2021. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/166 A kérdező kommentje:

"Sose érzed, hogy nő vagy? Azt szoktad érezni, hogy férfi vagy? Nem?


Akkor lehet, hogy mindig azt érzed, hogy nő vagy."


De hogyha nem érzek semmit, ergó mindig azt érzem hogy nő vagyok, akkor ha valaki érez valamit, hogyan azonosítja azt be hogy az a nőiség érzete, ha senki nem tudja azt megmagyarázni hogy az milyen érzés, mert senki nem érzi aki nő?

2021. jún. 7. 12:57
 6/166 anonim ***** válasza:
62%
Azért ez ennél mélyebb kérdés régen hisztériával is kezeltek emberek a sárga házba ami szimplán az volt hogy kielégületlenek voltak a nők (így találtak fel a vibrátort később) vagy régebben megégettek mert boszorkánynak hittek ha felismertél egy gyógynövényt vagy többet akár az hogy nőnek érzed magad vagy nem az a te dolgod én szoktam pl férfinek érezni magam mikor a barátnőm odabújik mert azt mondja biztonságot ad neki vagy ilyesmi de ez a transzneműeknel más dolog ez egy test kép zavar mint az anorexia hogy kövérnek látják.magukat ha szigorúan vesszük mentális állapot és nem betegség amiben a beteg a testét nem érzi a sajátjának és zavarja rajta ez az itt a nemi szerv és a nemi jelleg másokat az orra vagy a melle akkor ők is betegek ?
2021. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/166 A kérdező kommentje:

"Ezt ma már nem tekintik betegségnek... pl. azért sem, mert nem gyógyítható."


Az éc sem gyógyítható, a rák sem. Mégis "betegség".

2021. jún. 7. 12:58
 8/166 A kérdező kommentje:

" ez a transzneműeknel más dolog ez egy test kép zavar mint az anorexia hogy kövérnek látják.magukat"


Ezzel egyet értek


"ha szigorúan vesszük mentális állapot és nem betegség amiben a beteg a testét nem érzi a sajátjának és zavarja rajta ez az itt a nemi szerv és a nemi jelleg másokat az orra vagy a melle akkor ők is betegek ?"


De ha testkép zavar, akkor ez zavar, nem normális. Az anorexia sem az.

2021. jún. 7. 13:00
 9/166 anonim ***** válasza:
36%
Igen, jo kerdes, igazad van. 🤷
2021. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/166 anonim ***** válasza:
36%
Mert gazdaságilag profitáló nekik a sok elmebajos. Van róla egy levezetés. Egyébként az USA nem állt volna be emellé, ha nem érné meg gazdaságpolitikailag.
2021. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!