Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Transznemű lennék?

Transznemű lennék?

Figyelt kérdés
(biológia nemem lány)inkább férfiként határozom meg magam de viszont a személyiségem sok esetben teljesen nőies, pl.: emberek társaságába, lehet hogy csak azért mert tudat alatt próbálok nekik megfelelni? nem tudom hogy egy adott helyzetben egy fiú hogy viselkedne. próbálok fiúként viselkedni egy adott helyzetben de nem megy pedig azt látom helyesnek, mintha valami vissza tartana.

2020. jún. 28. 00:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Ne akard követni az idióta divatokat.

Maradj te csak nő, mert annak születtél.

A genetika határozza meg, hogy valaki férfi, vagy nő.

Több nem nem létezik.

2020. jún. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem mindenki az, aminek érzi magát, hiszen a biológiát nem lehet befolyásolni. Nem tudhatjuk, hogy csak a környezeted nyomására viselkedsz-e nőiesen, de valami kapcsán csak felmerült benned a kérdés. Próbálj odafigyelni magadra és a viselkedésedre, mert ezek fogják megadni a választ! Ja, és még valami, soha ne félj az lenni, aki akarsz!
2020. jún. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Én sajnos nem vagyok tisztában a fogalmakkal, és téged sem ismerlek, de:

"Genderfluid" és "nonbinary", ezeknek a szavaknak nézz utána, hátha valamelyikkel tudsz azonosulni. Szerintem magyarul is találsz majd róluk valamit.

2020. jún. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

2#


Már érzem az agyzsibbaszt, de erre nem tudok nem reagálni:

"Szerintem mindenki az, aminek érzi magát, hiszen a biológiát nem lehet befolyásolni"


Te tényleg nem veszed észre, hogy a mondatod első és második fele ordítóan ellentmond egymásnak? A biológiát NEM lehet befolyásolni, amiből természetszerűleg következik, hogy hiába érzi magát bárki bárminek, attól még nem lesz valósan az. De tessék, akkor én azt mondom: fának érzem magam!

Na, akkor én most fa vagyok, és bűntudatot kelthetek mindenkiben, aki ki meri mondani, hogy én nem egy fa vagyok? Elvégre csak a "sz.ros biológia" állítja azt, hogy én emberi lény vagyok? Köpjünk jó nagyot a tudományra, az mindig előre vitte a civilizáció fejlődését!

2020. jún. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

""Genderfluid" és "nonbinary", ezeknek a szavaknak nézz utána, hátha valamelyikkel tudsz azonosulni. Szerintem magyarul is találsz majd róluk valamit."


Szóval tudjon azonosulni valami művi kategóriával, amit X éve még nem ismert a tudomány. Nagyon logikus. Figyelj, akkor neked is üzenném: fa-nemű vagyok, és nem érdekel, hogy a tudomány ezt nem ismeri el. Na, látsz ebben logikát?

2020. jún. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Legelső lépés: tegyél félre MINDEN nemi sztereotípiát amit életed során tudatosan vagy tudat alatt megtanultál. Mindet, egytől egyig.

Ne legyen a fejedben semmi olyan, hogy "fiúként viselkedtem" "lányos vagyok" stb.

Ha minden ilyen hülyeséget kiversz a fejedből, és elképzeled pusztán egy percre is, hogy semmit sem jelent, hogy mi lányos vagy fiús kinézet/viselkedés/gondolkodás, akkor mi marad benned?

Van extrém diszfóriád, ami depressziót, vagy egyéb mentális problémákat okoz neked, amik lehetetlenné teszik a mindennapjaidat?


Hallottam olyan transz identitású nőről (azaz transz férfiról) aki saját maga akarta levágni a melleit tini korában, mert ő tényleg úgy érezte, hogy rossz testbe született.


A transzságnak baromira semmi köze sincs a sztereotípiákhoz. A transzság az, amikor nem tudsz a testedre nézni mert az agyad nem érzi magáénak, és ezért orvosi figyelemre szorulsz.


Ha nincs testképzavarod, akkor valszeg csak egy kislány vagy, akit túlságosan is agymostak a nemi szerepekkel. Nem leszel fiú attól, hogy "logikusan gondolkodsz", a szelfiken nem a szádat csücsöríted, hanem komor arccal hunyorogsz mint valami magát menonek gondolo pasi, és akkor sem, ha úgy érzed, hogy ~nem vagy olyan mint a többi lány~.


A női lét nem csak az ilyen nőket foglalja magába:

[link]


hanem az ilyeneket is:

[link]

2020. jún. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
#4 látom, sikerült megérteni a lényeget! De bevallom őszintén, örülök, hogy nem vagyok egy véleményen egy olyannal, mint te!😉 A lepontozást pedig külön dicséretnek tekintem, hiszen ez mutatja, hogy a toleranciám nem az átlag begyöpösödött szinten ragadt le.😌 Téma lezárva.
2020. jún. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

#7:

Ennyire fáj az igazság?

2020. jún. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
A léleknek nincs neme. A fizikai test adott, ezt erőszakkal megváltoztatni természetellenes! Ha mégis megteszed, mindentől megfosztod magad. Nemcsak a szexualitás (szexuális beállítottság) számít, hanem megfosztanád magad az anyaság örömétől is.
2020. jún. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem csak nőies nők és férfias férfiak léteznek, ez csak két véglet, ennél sokkal színesebb a paletta. Lehetsz transz férfiként is feminin, én is ismerek ilyen transz pasit. A férfias vagy nőies viselkedés csak sztereotípia, a nemi identitás ennél sokkal többről szól. El kell engedned azt, hogy megfelelj mások elvárásainak és eszerint éld az életed. Sokkal boldogabb leszel, ha a saját életed éled és nem másokét. És ami még fontos: ne görcsölj rá! Hanem megy, haladj inkább apró lépésekben. Változtass pár apró dolgon, pl. az öltözködésedben vagy a hajviseletedben. Én is egyszerre akartam mindent, aztán csak bepánikoltam. Van, aki már alig várja a tranzíciót és minél gyorsabban túl akar esni rajta, de nem minden transznemű ember ilyen és rá kellett jönnöm, hogy én sem ilyen vagyok.
2020. jún. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!