Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan javíthatnék a szociális...

Hogyan javíthatnék a szociális készségeimen? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egész életemben beilleszkedési problémaval küzdöttem, már általános iskolás koromban sem ment könnyen a barákozás és emiatt az osztályban ki is közösítettek illetve piszkáltak a többiek. Teltek-múltaknaz évek, elballagtam az általánosból majd középiskolába kerültem ahol minden kezdődött elölről. Végül annyira kikészültem az első év végére, hogy iskolát kellett váltanom az épelméjűségem megőrzésének érdekében. Az új helyen jobb volt a közösség, így ott fejeztem be középiskolás tanulmányaimat. Az érettségi óta eltelt jó 12 év, de a kommunikációs készségem semmit nem fejlődött azóta. Nem megy a small talk, a spontán viccek, könnyed beszélgetések, barátkozás és emiatt borzasztóan szorongok. Általában csak hallgatom ahogy a körülöttem levők viccelődnek én pedig semmit nem tudok hozzáfűzni a témához, mert az agyam egészen egyszerüen le van bénulva. Rettegek a gondolattól, hogy az újdonsült ismerősök lekoppintanak- erre már többször is volt példa- ezért amikor beszélgetésre kerül a sor valakivel teljesen bepánikolok és azon pörgök, vajon mit fogok elszúrni. Ha pedig elszúrok valamit, rendszerint nem tudok az adott esemény után elaludni mert az adott szituáció játszódik le újra és újra előttem.

Jelenleg járok pszichológushoz, ezen felül pedig gyógyszeres kezelés alatt is állok, de úgy érzem mind hiába. Az önbizalmam ugyanúgy az óceán fenekét nyaldossa és a kommunikáció sem megy könnyebben.

Nagyon szeretnék változtatni a helyzetemen, viszont egyre többször érzem úgy, hogy reménytelen. 30 éves vagyok barátok nélkül és nagyon magányosnak érzem magam.

Esetleg van itt valaki, akinek sikerült kilábalnia ehhez hasonló szituációból? Ha igen, megosztanátok velem, hogyan?



2021. jún. 22. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Áruld a testedet
2021. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam, általánosban felső tagozatban és gimiben is. Bármennyire próbáltam úgy éreztem nem tartozom közéjük és egyáltalán ők sem akarnak befogadni. Sokat sírtam miatta,viszont a szüleim azon kívül h ne figyelj rájuk mást nem mondtak. Ez egy olyan dolog, amit nem lehet csak úgy. Valakinek szüksége van barátokra (pl. a húgomnak) mert ő ilyen személyiség, valakinek meg nincs, mert jobban szeret magányos lenni. Én inkább magányosabb típus voltam, hozzám hasonló emberekkel barátkoztam, egy barátom általában volt. Azt tudom tanácsolni, próbálj egy kicsit változtatni, ha valaki beszélni szeretne veled, nyiss felé, nevess a viccein, neked nem muszáj viccelődnöd. Ha kérdésed van írj nyugodtan!
2021. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!