Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a szociális készségeim? Skizofrén vagyok ,de szeretnék változtatni. Olyan családból származom ahol apám eléggé ősember figura a puszta erőben hisz. Sajnos én is ,de kezd ellenem fordulni ez a dolog?

Figyelt kérdés

Úgyhogy örülnék neki ha valaki meggyőzne a társadalom erejéről.

Alapvetően egy félelem van bennem apám labilitása miatt és senki nem védett meg tőle így az jött le nekem,hogy csak magamban bízhatok.

De valahogy ez nem működik ennyit látok. De valahol tudom, hogy van ereje a társadalomnak , de mégse védi meg a gyengéket.

Gyerekként az ember ki van szolgáltatva a szüleinek , de 28 évesen már jó lenne beilleszkednem a társadalomba mint egy láncszemnek ami tesz is a társadalomért.

De amíg nem véd meg a társadalom addig én nem tudok hinni benne.

Mit tegyek ,hogy sikeresen beilleszkedjek és én is és társadalom is profitáljon belőle?


2021. ápr. 15. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul látod a társadalmat ha szabad akaratodból be alarsz illeszkedni.
2021. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is: nem értem a kérdést, meg mi az hogy a puszta erőben hisz és ez a dolog fordul ellened?


Másodszor: Ha 28 éves vagy valamilyen formában már biztos dolgoztál, vagy kijártál egy egyetemet, tehát része vagy/voltál a társadalomnak.


Harmadszor: Miért akarnál a társadalomba beilleszkedni, amikor elég egy szűk kapcsolati kör is, nem muszáj mindenkit ismerned, azzal meg ha dolgozol már része leszel a társadalomnak.

Szociális készségeiden pedig egy lelkitárs fog segíteni.

2021. ápr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

21 évesen jött elő a betegségem utána 5 évig magamtól próbáltam meggyógyulni azt hittem megszállták a testtrészeim emberek szelleme, esélyem nem volt dolgozni kb olyan voltam mint egy fuldokló aki örült ha a víz felszínén marad.

Aztán bekerültem a pszichiátriára 2x

Azóta szedek gyógyszert , és jarok pszichológushoz ,pszichiáterhez már nincs pszichózisom de a negatív tünetek céltalanság és hasonlók kísértenek.

Amúgy nem dolgozok most. Nem is tanulok ,de valamelyiket szeretném elkezdeni csak az apámmal nem vagyok kibékülve.


"A puszta erőben hisz" alatt arra gondolok , hogy amióta élek az erőt állandóan a család ellen használta ő volt a vezér bika a saját szavaival élve. És ha ellenszegülsz akkor isten tudja hol áll meg úgyhogy inkább nem lettem senki csak titkon reméltem hogy egyszer majd eltűnik az életemből az apám.

Csak az a baj hogy nem tiszteli a határokat nárcisztikus amúgy szerintem.

Őszinte legyek?

Edzettem mint az őrült , hogy ne tudjon megverni tiniként. Amúgy nem vert meg sose mert mindig visszahúztam magam. Jó azért egyszer nekem esett. De csak 1x. Mondjuk elvesztette a fejét és lebukott a szememben hogy valóban agresszív.


De ennyi nem panaszkodok többet.

Szóval szeretnék egy nőt de nem úgy hogy nem állok készen.



Amúgy arra értettem , hogy ellenem fordul a dolog ,nem találom a harmóniát az emberekkel.

2021. ápr. 15. 10:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem lennél skizofrén, csak önbizalom hiányod lehet, vagy nem nagyon lehetnek barátaid és gondolom emiatt is írhattad, hogy nem tudsz beilleszkedni a társadalomba.
2021. jún. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!