Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik most azt kívánják, hogy...

Akik most azt kívánják, hogy az oltatlanok ki se tehessék a lábukat a házból, mert ők terjesztik a járványt, azok tavaly egész nyáron otthon ültek?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron hasonló fertőzöttség mellett, de oltás nélkül, feloldották a korlátozásokat. Tehát arra következtetek, hogy akik most az emberiség megmentőinek képzelik magukat, mert felebaráti szeretetből oltattak, hogy véletlenül se fertőzzenek meg senkit, azok tavaly ugyanilyen felelősségteljesek voltak és ki se mozdultak a házból a nyár folyamán.

2021. jún. 24. 17:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Én tavasszal voltam enyhe Covidos 1 hétig, de engem nem teszteltek le akkor, hogy tudjak menni érettségire. Mamám egy határeset volt, mert ő velünk élt, de más házban. Érettségi előtt 1 héttel amúgy már jól voltam, úgyhogy a szüleim elengedtek. Oltást nem kaptam (bár én már január-február óta akartam, apa támogatta, anya ellenezte), vérből csináltunk nekem egy ellenanyagszint tesztet és az pozitív lett, erre megkaptam a védettségi igazolványt.

Ami az eljárkálást illeti: a szabályok betartásával(néha véletlen megszegésével) el szoktunk menni más családokhoz vendégségbe, eljárunk nyaralni, strandolni. Nem mondhatni, hogy folyton itthon döglünk, nem is vagyunk egész nyáron úton, afféle egyensúly van a 2 között.

2021. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy gondolom, hogy az oltatlanok nem terjesztik jobban a vírust, így nem ezért kell kerülniük a zártterű helyeket. Arról viszont szó sincs, hogy ki se tehetik a lábukat otthonról.

Lehet, hogy tévedek, de az oltottakat azért engedik be bizonyos helyekre, tömegbe, mert kevesebb az esélyük a súlyos megbetegedésre, míg az oltatlanokat azért tartják távol a tömeges rendezvényektől, beltéri étteremtől stb. , mert ha súlyosan megbetegszenek, akkor egyrészt az egészségügyet terhelik, pedig elkerülhették volna oltással, másrészt súlyos betegségük, haláluk a családnak is rossz, pedig megelőzhető lett volna.

2021. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
#22! Félreérted, nem arra gondoltam, hogy a kormány milyen intézkedést tesz ténylegesen. A kérdés azokról szól, akik oltottak, és itt az oldalon szoktak covidos kérdéseknél ötleteket adni, hogy mit kéne még "elvenni" az oltatlanoktól, mert minden IS miattuk volt, van és lesz. Az érdekel, hogy egy éve, amikor még ők is oltatlanok voltak, ugyanígy vigyáztak-e az embertársaikra, hogy mindentől elzárták magukat.
2021. júl. 1. 19:31
 24/30 anonim ***** válasza:

Azért válaszoltam ezt a 22-ben, mert a kérdésedben is találok valótlanságot vagy hibás gondolkodást (mert az oltatlanok terjesztik a vírust), meg az utána következő leírásban is (ne fertőzzenek). Mindegy, hogy te gondolod így, vagy azt tapasztaltad, hogy néhányan így gondolják.

Több helyen is túlzol, senki nem ült tavaly sem otthon egész nyáron, ment boltba, vízpartra, erdőbe, városban kóvalygott, hétvégi házhoz kiment, kiskertet művelt kint a telken stb.

Sokan nem tudnak válaszolni a kérdésedre, mert ezt a ki se tegyék a lábukat dolog szerintem senkinek a kívánságlistáján nem szerepel az oltatlanokkal szemben, legalábbis ilyen sarkosan nem. Melyik válasszal vagy eddig elégedett? Oltatlan családtagjaimért persze aggódnék, de nem gondolnám, hogy a vírust terjesztenék, hanem hogy ne betegedjenek meg, így persze jobban örülnék, ha nem mászkálnának tömegbe. Csupán erre céloztam a válaszomban, hogy kb ez az intézkedés célja, nem az, amit te írsz, és ezt az intézkedést jónak is tartom, függetlenül attól, hogy mi a véleményem a kormányról.

Tudnál belinkelni ilyen kérdéseket itt, amit említettél, hogy megy a hergelés az oltatlanok ellen?

Számít valamit, amit ezek írogatnak? A valóság számít, az éppen aktuális intézkedések.

2021. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Attól, hogy tisztában vagyok a jelenlegi intézkedésekkel, még nem tudom, hogy, hogy azok a válaszolók, hogy gondolkodnak. Engem meg, mint írtam, kifejezetten az érdekel. Nem tudok neked linkelni, mert azok nem kérdések, hanem válaszok. Adott kérdésre érkezik mondjuk, 5-10 ilyen, számomra érthetetlen válasz. Mivel a covidos kérdésekre alapból sok válasz érkezik általában, most be kéne linkelnem neked 20 ilyen kérdést és megjelölni, hogy a fejenként 100 válaszból melyikre gondolok. De összefoglalom neked a teljesség igénye nélkül:

-Remélem boltba se járhatnak majd

- Tömegközlekedésre se engedném őket, járjanak gyalog

-Oltottként svédasztalos étteremben ebédeltem és az oltatlanok is(akik a teraszon ehetnek), odamehettek a pulthoz, ahová ÉN! Megfertőzik az oltatlan gyerekeimet, azonnal panaszt tettem a vezetőségnél!

-Remélem sose jön meg (a + antitest teszttel igényelt) kártyád. Ha nem oltatsz, maradj otthon

- Oltatlanoknak az utcán is maszkot kéne hordaniuk, miattuk jön majd a 4.hullám

-Én kötelezővé tenném, aki nem oltat, ne is dolgozhasson. Majd meggondolja

...A sor végtelen

2021. júl. 1. 20:10
 26/30 anonim ***** válasza:

Bocsánat Kérdező, nem trollkodni szeretnék, csak egyszerűen nem tudom megállni: ha csak az oltottak tudnának menni mindenhova, akkor azt hiszem az összes oltással kapcsolatos hozzászólásom ellenére kérném az oltást, mert én lassan már hat éve nem tudok menni sehova a szklerózisom miatt.:D De akkor így hátha lenne esély...

Amúgy meg, amiket itt az utolsó válaszodban írtál, az tipikus emberi reakció. Meg azt sem értem, hogyha beoltatták magukat, nekik nincs mitől félni, még akkor sem, ha ugyanúgy fertőzhetnek és fertőződhetnek, mert könnyebben túlesnek egy esetleges megbetegedésen.

2021. júl. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

#26! Igen, ezt én se értem. Ha ő védett, miért nem mindegy neki,hogy én nem. Erre szokott az jönni, hogy mert majd MI leterheljük az egészségügyet, MIATTUNK jönnek a mutánsok stb. Ők meg akarják menteni a világot, bezzeg mi elpusztítjuk az emberiséget. Ezért fogalmazodótt meg bennem a kérdés, hogy vajon oltás előtt is ekkora szuperhősök voltak, vagy a vakcinával került beléjük ez az óriási altruizmus?

A szavazás eddigi állása alapján többségében már tavaly is mi voltunk a g.nyók, de azért szép számmal akad a 3.válaszból is. Szerintük ezek szerint attól függ, hogy valaki mennyire fertőzőképes, hogy a magyar kormány épp mit enged, vagy nem enged meg🤷

2021. júl. 12. 10:04
 28/30 anonim ***** válasza:
43%
27: Igen, ti fogjátok leterhelni ez eü-t ha megfertőződtök, miatattok fog leállni megint a normális ellátás, meg minden más. Konkrétan az oltottak normális élethez való jogait veszélyeztetitek
2021. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
#28! Ezt már hallottuk. A kérdés most nem erről szól. Kérlek, arra szavazz, te mit tettél oltatlanként, hogy ez ne így legyen.
2021. júl. 12. 10:11
 30/30 anonim ***** válasza:

Kérdező: Vagy a vakcinával, vagy csak a régi közmondás alapján, miszerint, Ha az én tehenem megdöglött, dögöljön meg a szomszédé is.


28. Én nem valószínű, hogy terhelni fogom az egészségügyet, mert ha valamilyen úton-módon elkapnám itthon a lakásban, ahonnan lassan hat éve nem teszem ki a lábam (csak ha már végképp elkerülhetetlen egy MR vizsgálat,akkor is kísérővel és taxival) szóval, ha elkapom, ki van zárva, hogy én itt ebben a városban, ahol élek, kórházba menjek.

2021. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!