Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen érzés az a női sportoló...

Milyen érzés az a női sportolóknak, hogy nem értékelik őket úgy, mint a férfi sportolókat? Se fizetés, se megbecsülés, se tisztelet, se nagyközönségű meccsek. Akkor miért sportolnak? Mi ad nekik motivációt?

Figyelt kérdés

A legjobban fizetett női sportolók labdába se rúghatnak a legjobban fizetett férfi sportolókkal. Egy 2016-os cikk szerint a Top100 Legjobban fizetett sportoló közül csak egyetlen nő volt, az is csak az 51. helyre volt elég. A női sportolói fizetések messze nincsenek egyvonalban a férfiakéval. Amivel nem is lenne semmi baj, de vannak női sportolók, akik kiemelkedőbbek mondjuk egy sportágban, a 10. vagy 11. legjobb férfi sportolóval simán fel vehetné a versenyt, bír olyan teljesítménnyel, de a fizetésén ez nem látszik meg.

És nem is annyira becsülik meg a női sportolókat. Szexizmus szinte majdnem minden második-harmadik közvetítésen, interjún van, rengetegszer úgy mutattak be női sportolókat, hogy XY felesége, sokszor megjegyzéseket tesznek a kinézetükre, a testalkatukra, nőiességükre, felemlegetik családi állapotukat, és megalázóan mutatják be őket, mégha ezzel valamilyen szinten jót akarnak mondani, balul sül el. Pl.: a Női Cristiano Ronaldo, a Női Federer. De ez fordítva sose történik meg, senki nem mondja Cristiano Ronaldo-ra, hogy ő a Férfi Alex Morgan, stb.

A meccseik se olyanok, mint a férfiak meccsei. Most az EB-n is hatalmas hangulat volt, sose jártam még meccsen, mindig csak a TV-ben néztem, de szerintem hatalmas nagy élmény lehet egy ilyen hangulatú mérkőzésen részt venni (persze vannak hátulütői gondolom, részegek, tömeg, stb.), de a TV-n nagyon jól átjön a hangulat. A női meccseken, viszont nem látom ezt. Alig vannak, általában rosszabb stadionban is játszanak, és nincs meg az az érzés, mint a nagy volumenű meccseken. Nem is nagyon adják a TV-ben, mert nincs annyi nézettsége se a pályán, se a TV-ben.


El nem tudom képzelni, hogy milyen lehet az, amikor 2x annyi munkával fele annyira se mész, feleannyira nem ismernek el és nyolvanadannyi pénzt kapsz, mint egy rosszabb focista. A női sportolóknak mégis mi adhat motivációt? Ha a férfiakra néznek, akkor nem fogja el őket a féltékenység, irigység? Nem szegi kedvüket a tudat, hogy nem ismerik el őket eléggé, emellé megjegyzéseket is tesznek rájuk?

Nekik mi adhat motivációt? Én biztos nem csinálnám, mert akárhányszor a sportoló férfiakra néznék, elfogna a sírógörcs. Hogy én nem érek annyit, mint ők. Hogy én nem tudnám sem tiszteletben, se fizetésben felvenni a versenyt velük. Hogy nem élhetném át azt a hatalmas nagy ovációt, azt az eufórikus állapotot, amit a TV-ben látok. Mert egy nő, egy lány sose fogja megtapasztalni, hogy milyen egy ilyen meccs, csak a lelátón vagy a TV-ben, maximum edzőként. Játékosként sosem.


2021. jún. 30. 14:00
1 2
 1/12 hollófernyiges ***** válasza:
89%
Amilyen egy férfi sportlövőnek, hosszútávfutónak, párbajtőrösnek, sárkányrepülőnek. A legtöbb sportban nincs nagy pénz, mégis csinálják, mert élvezik.
2021. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
65%

Sok munkahelyen sem ugyan azt a fizetést kapják a nők.

De addig miről is beszélünk, míg olyan elmaradt putri országok léteznek, ahol kultúra gyanánt kislányokat csonkítanak meg, és adnak gyerekként felnőtt férfiakhoz.

2021. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Hát most erre mit mondjak?Női sportot egyáltalán nem nézek,és nem is akarok (nem azért mert bármi bajom lenne velük,csak szimplán nem érdekel) csak NBA-t meg nagy ritkán focit nézek.

Kézilabdába például jók a nők...de azt sem nézem,lehet nem olyan nagy az érdeklődési kör az irányukban.

2021. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Én 9-10 évesként futsaloztam versenyszerűen. Volt, hogy mi mentünk el, volt, hogy az ellenfél jött a mi sportcsarnokunkba.

Mindig megdöbbentően tapasztaltam, hogy az előttünk játszó fiúk meccsein dugig volt a lelátó, hangos trombita szó, dobpergés, üvöltözés, kiabálás, tapsvihar ment, a mi meccseinken meg maradtak a családtagagok, általában anyukák, testvérek, a 2-3 bíró meg a két edző. És ennyi. Ott igen, amit te is leírtál, nem volt olyan jó hangulat. Volt, akik beszélgettek végig közben, volt aki végig kamerázott, volt aki végig telefonozott. Nyilván a gólokat megtapsolták, meg hogyha valami általuk vélt szabálytalankodás történt a mi irányunkba, azt lehurrogták, hogyha valaki megsérült és le kellett vinni a pályáról, mert kiment a bokája például, azt is megtapsolták. De ami mai napig a fülemben cseng az a labda hangja akkor, amikor a fiúk játszottak és akkor, amikor mi. Amikor mi játszottunk, minden passzt lehetett hallani, minden lábcserét, a futsal cipők surlódását, a lábak dobogását. A fiúkét elnyomta az éljenzés.


Aztán hogy miért hagytam abba? Na nyilván nem azért, mert 9-10 évesen bántott a nők helyzete a sport világában és nem tudtam kitörni, mert akkor ezt még úgy annyira nem tudtam megfogalmazni kisiskolás fejjel meg nem is nagyon gondolkodtam ilyesmiken.

Hanem azért hagytam abba, mert volt valami a sportcsarnokba, már nem tudom, hogy mi. Felújítás azt hiszem. És az edzőnk ment nekünk keresni fedett pályát, ahol edzhetünk. Talált is egyet, ami nem volt olyan messze, de amikor a tulajdonos vagy szervező megtudta, hogy lányok vagyunk és nem fiúk jönnek ide edzeni, lefújta az egészet és nem mehettünk oda.

Utána eltört a lábam, mert a jeges talajon futottam és csúszkáltam a tesóimmal, és úgy döntöttem, hogy ott hagyom a futsalt.

2021. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

Nyilván vannak olyanok akik szeretnének több megbecsülést, elismerést, pénzt stb. De szerintem a legtöbben elégedettek a helyzetükkel. Azt csinálják amit szeretnek, és kényelmesen megélnek belőle.


Szerintem nincs nagy értelme amúgy a férfi és női sport összehasonlításának. Mérföldekre van a kettő egymástól.


"de vannak női sportolók, akik kiemelkedőbbek mondjuk egy sportágban, a 10. vagy 11. legjobb férfi sportolóval simán fel vehetné a versenyt, bír olyan teljesítménnyel, de a fizetésén ez nem látszik meg."


Ez sületlenség, ne haragudj. Egy-két kiugró kivételtől eltekintve ennek köze nincs az igazsághoz. Például a nők ultrafutásban jobbak, ami ilyen több 100 kilométeres távokat jelent. De ez egy nagyon niche sport, az ismertsége és az anyagi díjazása elhanyagolható. Egy U-15-ös fiú válogatott simán elveri a legjobb női csapatokat fociban. Teniszben a világranglista 203 helyezettje nagyon simán (6-1, 6-2) elverte a Williams testvéreket akik a nők között éljátékosnak számítanak. De még a jóval kevesebb fizikai elemet tartalmazó sportokban (darts, snooker) sem igazán tudnak odaérni a nők az élmezőny közelébe. Ez egyszerűen tény, fizikai, biológiai szempontból, nem lenézés a nők irányába.

2021. jún. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

És akkor mi értelme van női játékosokat versenyeztetni? Ha nem kaphatják meg azokat az az alapokat, amiket a férfiak? Akkor nem kell nőket indítani, mert úgysincs bennük annyi pénz, teljesíteni se tudnak.

És akkor nem kell hiú ábrándokba ringatni a kislányokat, hogy ők is értékes sportolók, amikor a kutya se figyel rájuk, hanem ezzel bezárulna egy kör, a nők kihasználásával, kizsigerelésével kapcsolatban.

2021. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

"Például a nők ultrafutásban jobbak, ami ilyen több 100 kilométeres távokat jelent. "


Nem igaz, nézd meg a rekordokat, nincs olyan táv, amiben a nők jobbak lennének.

2021. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Ostobaság!

A győri kézilabdás csajokat pl. mindenki értékeli. Erkölcsileg is, és az AUDI-nak, mint szponzornak hála anyagilag is meg vannak becsülve.

2021. jún. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Győri kézilabdás csapat... és a többi csapat a bajnokságon? Velük mi van? Vagy csak a Győr játszik magában?

És vajon a győri kézilabdás csapat, akik annyira de annyira meg vannak becsülve az AUDI-nak hála, azok vajon keresnek-e annyit, mint a férfiak?

2021. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
61%

Mar reg baj, hogy peldat tudunk felhozni. Plane hogy csak egyet.

Na most ertettem meg igazan azt a mondast, hogy a kivetel erositi a...

2021. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!