Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent a megbecsülés?...

Mit jelent a megbecsülés? Számotokra mit jelent ez?

Figyelt kérdés
2019. márc. 18. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szavakkal nem igazán lehet kifejezni vagy csak én nem tudom.
2019. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
75%
Olyasmi, hogy vigyázol rá, tiszteled, óvod, de ezt tényleg nem lehet szavakkal elmagyarázni.
2019. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Delanchy válasza:
Igazából én valami/valaki iránt akkor kezdtem ezt az érzést igazán megismerni miután elvesztettem azt úgy gondolom. Amíg vannak ilyen "dolgaink" vagy emberek körülöttünk addig nagyon sokszor nem tudjuk értékelni őket én se tudtam. Leginkább nálam ez emberi téren azóta jelentkezett miután sajnos a másik fél és az én hibámon kívül elvesztettem egy olyan lányt akit előrébb tudtam helyezni a saját Önzésemnél és vágyaimnál. (Fura és nagyon jó érzés találni egy olyan személyt :D) Azóta úgy viselkedek másokkal, hogy nem a hibájait keresem (hazugság mondjuk :D de erre később kitérek még) vagy azt,hogy elvárásoknak feleljen meg, hanem az értékeit tisztelem. Az erősségeit és a jó tulajdonságait értékelem elmondom a rosszakat őszintén bátran,de nem sértően (azt gondolom ha valakit becsülünk akkor nem köntörfalazunk neki elmondjuk a véleményünket ,de nem sértegetjük). Próbálom észre venni mindig azt ha valaki valamivel pozitívan meglep vagy az érdekeimnek megfelelően cselekszik értem, megdicsérem, megköszönöm és motiválom őt, elmondom azt,hogy min változtasson az esetleges javulásáért. Komoly párkapcsolat után azt gondolom rájön az ember olyan nincs ,hogy "véletlen" bántom a másik felet(az ilyen kifogásokat se, hogy részeg voltam meg nem érzem jól magam a kapcsolatba). Ha valakit szeretünk akkor képesek vagyunk rá,hogy egész évbe figyeljünk és időt áldozzunk rá és belegondolunk az ő helyzetébe is sok cselekedetünknél. Számomra talán ez a megbecsülés.... Figyelmesség, odafigyelés, a másik értékelése, a másikra is gondolni nem csak magunkra, motiválása és az,hogy olyan döntéseket hozzunk ami mindkét félnek pozitív, ha problémája van nem hagyjuk magára és nem mondunk le róla! :)
2019. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Munkahelyen: Éreztetik vagy megmondják ha valamit amit csináltam tetszik a feljebb valóknak, és megfizetnek érte.


Párkapcsolatban: kompromisszumot vállalni a másikért, a kérése nem teher, ha van is hibája nem ócsárolom mások előtt, nem hozom kellemetlen helyzetbe. Sokkal inkább "kiszínezem".


Más emberi kapcsolatok: néha elég egy jó szó.

2019. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!