Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy gyakran...

Mi az oka annak, hogy gyakran nem barátokat, hanem ellenségeket keresek?

Figyelt kérdés

Amikor részt veszek például néhanapján egy-egy idegenekkel/ismeretlenekkel történő internetes beszélgetésben, gyakran arra megy ki részemről a "játék", hogy saját személyemet kiemelve/felmagasztalva másokat lenézzek, ezáltal pedig közvetve gyűlöletet szítsak a chat-szobában.

Valahogy időnként (nem mindig) mérhetetlen gyűlöletet érzek azon emberek iránt, akiket nem ismerek személyesen, illetve (talán) akikkel nem jó a viszonyom. Úgy érzem néha, hogy én vagyok az Igazság, a világ pedig az ellenségem, tehát "Igazság a világ ellen." ("Y gwir yn erbyn y byd.")

Megkeseredett vagyok. Kicsit olyan ez, mint az úgynevezett incelség. Csak ez szinte mindenre kiterjed.


Nem tudom, lehet-e köze hozzá, vagy sem, de kisgyerekként rendszeresen bántottak fizikálisan és lelkileg egyaránt az osztálytársaim, a csendességem/"másságom" miatt.

Illetve, sok (valós, nem pedig feltételezett) igazságtalanság/sérelem ért ezen a weboldalon is az évek során.


Esetlegesen szociopata jellemvonás lenne ez az esetemben? Vagy mi lehet igazából?


28/f vagyok.


2021. júl. 2. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Úristen, de magamra ismertem a kérdésedből :D


Amúgy nem, nem hiszem hogy szociopata lennél, mert sok ember szeret veszekedni (magamat beleértve). Nem tudom, te miért élvezed a veszekedéseket, de én azért mert ilyenkor mindig úgy érzem mintha győztem volna.

2021. júl. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekként nem kaptad meg a kellő szeretetet és érzelmi biztonságot, s most meg már nem hiszed el, hogy te is értékes és szeretnivaló ember vagy. Így hát inkább önként átállsz a másik oldalra, mert azt már ismered, nem érhet csalódás.

Vsz. sok idő kell majd a gyógyuláshoz, de ne add fel, hisz az jó, hogy keresed az okokat, gyógyulni vágyik a lelked, és valahol mélyen él benned a remény.

Csináld azt, hogy legközelebb csak keveset írsz a chat-szobába, vagy ilyesmi helyre, figyelj, olvasd a többieket, próbálj empatikus lenni velük, amikor írnak. De még jobb lenne ezt személyesen persze.

Kitartást, lehet még másképpen!

2021. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit a 2-es ír és azonkívül lehet ez egyfajta feszültséglevezetés is.
2021. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, én is magamra ismertem. A csendességem miatt sok igazságtalanság ért, mert féltem kiállni magáért, és ez most olyan szinten tört elő belőlem, hogy már lassan a tükörrel is veszekszem 😀 egyértelmű, hogy a rengeteg régi sérelem miatt van ez, a rengeteg magadba folytatt düh stb. Nekem a volt főnököm tette fel a pontot az i-re, bárki hibázott, azt rám fogta, mert egyedül én voltam az, aki nem állt ki magáért. Nem tudom a megoldást, én jártam pszichológushoz is, többnél is voltam, de alig mondanak valamit, csak meghallgatnak.
2021. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!