Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Baj ha irogy vagyok azokra...

Baj ha irogy vagyok azokra akik több nyelven beszélnek?

Figyelt kérdés
Egyetlen egy dologra vagyok irigy, ha valaki tud angolul vagy beszél idegen nyelvet. Olyankor mindig azon gondolkodok, milyen jó neki. Sajna én diszlexiás vagyok és nem tudok semmi nyelven beszélni, még magyar nyelven sem értek néha zenéket. Egyik ismerősöm mondta, hogy lengyelül meg angolul tud, most fényesíti az orosz nyelvet. Én meg kivörösödtem, hazafele meg könnyeztem, hogy nekem ez sosem fog menni. Egyáltalán nem vagyok amúgy irigy, de ilyenkor úgy lennék a helyébe azoknak akik normálisak és nem olyan fogyatékos mint én.

2021. júl. 5. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt teljesen normalis. Nem kell rosszul érezned magad még azért is mert irigykedsz.
2021. júl. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Akkor tanulj valami mást - mondjuk különböző hangszereket, művészi ágazatokat, táncokat... annyi minden más van, mint a nyelvek.


Ezzel is fel lehet vágni (jó értelemben) és sokan elismernek :)

2021. júl. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Tesóm is diszes (elvileg), mégsem adta fel és ha nem is perfekt, de megérteti magát annyira, hogy el nem adnák, megérteni meg szinte mindent megért. Ne add fel!
2021. júl. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Engem kifejezetten zavar ha valaki nem magyarul beszel. Ugy altalaban betiltanam a kulfoldi nyelvek hasznalatat, tanulasat.
2021. júl. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
99%
Eszeden vagy, utolsó? Mi jogon tiltanád meg másnak, hogy mit tanuljon? Inkább a téged kellene az internettől eltiltani!
2021. júl. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Ne add fel, nekem az angol tanárom diszlexiás volt, de sokat küzdött és mondom. Most tanár.
2021. júl. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%

Unokahúgom diszlexiás, de leérettségizett angolból, igaz az írásbeli alól fel volt mentve, így két szóbeli tételt húzott. Keress magántanárt aki jól tanít, mondd el neki hogy a helyesírás nem érdekel annyira, de a nyelvtant értsd meg, hogy jól tudd a szerkezeteket használni. Nézz mindent angolul. Ha elárasztod magad a célnyelvvel, előbb utóbb el fogsz jutni egy szintre.

Amúgy én nyelvtanár vagyok és az egyetemen azt tanultuk, hogy diszlexiával az angol nyelv pont az írott és kiejetett alakok miatti eltérés miatt nagyon nehéz, könnyebb a német, de a legkönnyebb az olasz mert ott hangzás alapján nagyon jól meg lehet tippelni a dolgokat. Nem mellesleg szép és dallamos nyelv. Csak nehéz találni jó tanárt mert eleve kevesen tanítják. Amúgy használhatsz nyelvtanuláshoz különböző segédeszközöket, mint pl quizlet, bár lehet, hogy erős diszlexiával neked ez sem könnyű, nem tudom. De egy jó magántanár csodákat tud tenni veled, ha van rá kitartásod.

2021. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is az olaszt vagy a spanyolt ajánlom neked. A spanyol bán mindössze négy-öt kiejtés szabályt kell megtanulni, könnyű olvasni nagyon.A spanyollal tök sok országban boldogulnál. Spanyolországban sok helyen nem is beszélnek angolul. Sok jó dalszöveg is segíthet a tanulást.
2021. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!