Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a fönököm és egy azonos...

Ha a fönököm és egy azonos nemzetiségű kollégám más nyelven beszélnek úgy hogy tudnak magyarúl akkor törvényileg rájuk szolhatok hogy magyarul beszeljenek?

Figyelt kérdés

A főnököm arab es az egyik kollégám is félig. Mind a ketten tudnak arabul is meg magyar ul is folyékonyan. De mikor valami másról beszélnek és tudom hogy példáúl engem beszélnek ki akkor rájúk szólhatok hogy magyarul beszéljenek?

Marmint jogilag meg tehetem hogy lépéseket teszek mert ugy beszélnek rólam meg egy másik magyar kollégámról hogy mi ne értsük?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 4. 10:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem hinném. Viseld el. Dolgozni vagy ott elvégre, szóval ha a munkád nem befolyásolja, akkor semmi okod a felháborodásra.

Egyébként légyszi tanulj meg helyesen írni.

2019. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Melyik országban élsz és dolgozol?
2019. máj. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

A magánügyeiket nem beszél ki előtted.

Ez teljesen normális.

Ha ezt másik szobában tennék akkor is rohannál egy ügyvédhez, hogy ezentúl csak nyitott ajtónál beszélgessenek és hangosan tagolják is, hogy te mint 28. beosztott is jól halljad a főnököd üzleti titkait??!!


Ha én lennék a főnököd, már repülnél...

2019. máj. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

és tudom hogy példáúl engem beszélnek ki

Es megis honnan a francbol tudod?

Erdelyi vagyok, es a romanok uldozesi maniaja, hogy ha 2 magyar magyarul beszelget, akkor biztos oket beszelik ki.

Ugyhogy szepen nyugodj le, mert semmi kozod hogy ok mirol, es milyen nyelven beszelnek egymassal.

2019. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs törvénybe foglalva, hogy az ország területén milyen nyelven kell folytatni a magánbeszélgetéseket, szóval a válasz :nem.
2019. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem értitek a lényeget! Arról van szó hogy nem üzleti titkok vannak itt hanem arról megy a beszélgetés hogy minden magyar kollégám kb egy Kakidarab és kancsó! Egyépként itt dolgozom magyarországon. Mindig magyarul beszélnek de ha elhordanak minket csak akkor beszélnek a saját nyelvükön! Hogy ne értsük hogy a k anyánkat meg stb... és a negativ kommentelőknek remélem lessz ilyen és akkor majd ők teszik fel ezt a kérdést! És nem azért mondanának ránk ilyet mert rosszúl dolgozunk mert mi vagyunk a legjobb eladók a cégnél! Szimplán csak ha idegesek és valami bajuk van akkor egyből mi vagyúnk a rosszak...
2019. máj. 4. 11:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Férjemmel egy irodában dolgozunk Angliában, és ránk szólt a főnök, amikor magyarul mondtam férjemnek, hogy hazafelé ugorjon be az oviba a gyerekért, mert én túlórázom. Én durvának éreztem.
2019. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Onnan tudom hogy utána meg kérdezek egy arab ismerőst akivel jóba vagyok és ott van a párbeszédnél és ő saját maga mondja hogy nagyon jo fej fonokom van hogy ilyeneket mond! És ő is arab... és ő maga is azt mondja hogy meg kellen minket becsülnie nem pedig így beszélni rólúnk
2019. máj. 4. 11:09
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

Az arabok többsége segg. Tapasztalat. Nem is dolgoznék arabnak.

Koreai főnökeim viszont voltak, és sose tudtuk, mit beszélnek és néznek minket.

Mivel én a munkámmal törődtem, sose zavart. Amíg a fizetésemmel nem szórakoztak, meg nem kaptam fegyelmit, miért is érdekelt volna, ha pl lenéznek. Tegyék. Én voltam az egyik legjobb. (onnan tudom, hogy nem rúgtak ki 3 hónap betegállomány miatt, pedig arra akartam játszani, a végén kénytelen voltam felmondani)

És még egyszer: használj helyesírás ellenőrzőt, vagy valami, mert irtó butának tűnsz íráskép alapján. Márpedig akár tetszik, akár nem, az emberek mindig ítélkeznek, és fórumon az íráskép az egyik ilyen szempont. Ez most jó tanács. Értelmesebbnek néznek, ha szépen írsz.

2019. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Szabad nyelvhasználat van Magyarországon. Tudom, divatos mindenféle balkáni és félázsiai országnak leírni minket, de szerencsére ez nem teljesen így van.


Illetlenség olyan nyelven beszélni egy társaságban,amit nem ért mindenki, amikor van közös nyelv. De ezzel jogilag nem tudsz mit kezdeni.

2019. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!