Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire jellemző a túlsúly az embereken? Ennyire nincs rá igény, hogy a "pocak" ne legyen ott már 25 éves kor felett is?

Figyelt kérdés
2021. júl. 6. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Én inkább a nőkön veszem ezt észre, rengeteg az elhízott nő szülés után, aki beletőrödik, mert már a férj úgy is meg van. Ha szeret meg elfogad így. Aztán ebből van a sok megcsalás.

A szingli 25 év alattiakon én inkább egyre elterjedtebb sportos alkatot vettem észre általánosságban, egyre nagyobb divat a kondizás, sportolás, mint a fogyókúra.

2021. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Amíg itthon a gépjármű státuszszimbólumként funkcionál, addig nem lesz változás e téren.


Van olyan ismerősöm, aki annyira lusta, hogy két utcával arrébb gyalogoljon a boltba, helyette kocsival megy. Az egészséges életmód ráadásul anyagilag megterhelőbb, mint az olcsó ketchupos parizel.

2021. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a kedvencem az, hogy kisvárosban élek (tehát nincsenek nagy távolságok) és a gazdagnegyedből az edzőterembe és külön a fitness terembe is, nagy dög autókkal járnak le, az se baj, ha nincs már szabad parkoló, simán elfoglalják a járdát. Vaagy, a másik opció, hogy az edzés vége előtt már ott áll a párja, persze az is szabálytalanul, nehogy már pár métert gyalogolni kelljen. Ugyan ez van az utcánkban, ahol gyerekeknek tartanak foglalkozást. Azokban az időkben gyalogosan és autóval is borzalmas a közlekedés, mert elfoglalják az egész utcát... Na mindez a táv max 1,5 km.


Ebből azt is akarom kihozni, hogy ezek a dolgok már kb. luxus szimbólumok, egy átlagkeresetű ember meg nem tudná fizetni a havi bérletet, plusz vannak olyan foglalkozások ami bőven benne vannak egy normál munkaidő beosztásban...


Na meg a zöldségek-gyümölcsök ára a húshoz képest egekben van. Simán el lehet bhaszni 1 napi zöldségre több mint 2000 ft-ot.


Akkor lepődnék meg ezen, ha a zöldséget vágnák poton pénzért utánad, hogy rájuk ne rohadjon, mint pl. Londonban nagyobb marketekben. Akkor jogosabb lenne a kérdésebb.

2021. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

Ez nemcsak Magyarországon van így, hanem elég sok országban. :D jópár helyen jártam már a világon és elég sok túlsúlyos ember van.


De egyébként szerintem egyszerű:


A cukormentes csoki táblája 1000 forint. A cukormentes proteinszelet 510 forint. Ehhez képest egy tábla, jó cukros Milka csoki 300 forint.

A popcorn 99 forint, az egészségesebb kölesgolyó zacskója több mint 300. Én most 1600 forintot fizettem 5 gombóc fagyiért, ami cukormentes.


A teljes kiőrlésű kenyér 500 forint (vagy van ennél is drágább), a sima kenyeret jobb helyeken megkapod 200-400 forint között.


A zöldség és a gyümölcs baromi drága, olcsóbban kijössz ha valami mirelit "húst" veszel és azzal laksz jól.


Emellett persze befigyel a lustaság is, mert este a tévé helyett lehetne sétálni vagy futni is, az ingyen van.


Én is autóval megyek mindenhova, mert a tömegközlekedés színvonalon aluli, megbízhatatlan, nincs kedvem megfulladni mások izzadtságszagától sem. De nálunk mondjuk nincs is bolt a közelben, szóval a kocsi az nem indok az egészségtelen életmódra.


De jót szoktam röhögni, mert elseje után pl tömött kocsisorok várakoznak a Meki előtt a drive-nál...

2021. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

"az edzőterembe és külön a fitness terembe is, nagy dög autókkal járnak le"


Lurdyban az irodaházban dolgozom, földszinten edzőterem, rendszeres, hogy az edzőruhás emberek liftet várnak, minthogy fél emeletet lesétáljanak a parkolóba.

2021. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
1%
Mondjuk egy igazi edzés (főleg láb) után sétáljon a ló.
2021. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Szegénységnél gyakrabban megfigyelhető a túlsúly. Az olcsó élelmiszerek pont hízlalóbbak. Ezen kívül lustaság, meg időhiány. Akik egész nap gyárban vannak, nem fognak elmenni este sportolni, hanem megisznak pár sört, tésztát főznek, azt esznek, aztán lefekszenek.
2021. júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Na hagyjuk, hogy Budapesten például autóval jobb lenne járni. LOL

Dugó dugó hátán. Piros piros után. Inkább jár az ember metroval.

2021. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%

8! LOL! Leszarom ha 2 órát is állok a dugóban, de inkább hallgatok zenét a klímás/fűtött autóban, minthogy másnak az izzadt, szőrös teste hozzámérjen vagy csodálhassam szandálban a gombás lábkörmöket, meg szagoljam a csövesszagot.


Nem szeretem a hering effektust, inkább elindulok előbb, de ne kelljen másokat szagolgatnom.

2021. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

4:

Az édesítőszeres csoki és proteinszelet nem alapszükségelt, nem kell ilyeneket enni, hogy ne hízzál el. A sima csoki meg jóval drágább, mint nem venni nasit.

2021. júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!