Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire jellemző a túlsúly az embereken? Ennyire nincs rá igény, hogy a "pocak" ne legyen ott már 25 éves kor felett is?

Figyelt kérdés
2021. júl. 6. 12:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%
Persze, lehet aszkétaként is élni, de ha néha megkíván valaki egy kis csokit, jó lenne, ha lenne pénze a minőségire, nem csak a masszára.
2021. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

11:

A minőségi és az édesítőszeres szemét eleg tavol all egymástól. Minőségi csoki az magas kakaó tartapmú, és kevés hozzáadott cukor van benne.

2021. júl. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%
És drágább, mint a szar minőségű.
2021. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Senior Séf ***** válasza:
54%

Anélkül, hogy védeni akarnám a túlsúlyos honfitársaimat, meg kell említsem, hogy hazánkba csak nemrég gyűrűzött be a nyugati típusú táplálkozás, és még nem terjedt el a köztudatban annak káros mivolta. Esszük, mert kényelmes és finom. Közben nem tűnik fel, hogy MINDENBEN iszonyatos mennyiségű CUKOR van.

Emellett ettől az étrendtől a bélflóra is felborul, ami rövid időn belül pajzsmirigyproblémák formájában manifesztálódik, és még az jár jól, akinél valóban diagnosztizálják, és nem rejtetten dolgozik tovább. Ugyancsak a felborult bélflóra következménye, ha túlszaporodnak a firmicutes fajok, amik anyagcseréjükkel adott mennyiségű élelmiszerből 3x annyi cukrot szabadítanak rá a szervezetre, mint a normál bélflóra.

Ugyancsak nem elhanyagolható körülmény a rengeteg toxin. Mára több mint 8000 kemikáliával vesszük körül magunkat, amikkel a máj nem tud mit kezdeni. Ezért zsírpárnákba csomagolva ledepózza valahol, hogy majd szebb időkben előveszi és feldolgozza. Csakhogy ezek a szebb idők sohasem jönnek el, mert folyamatosan kapja az utánpótlást.

Ejtsünk szót a felborult cirkadián ritmusról is. A társadalmunk túlnyomó többsége kialvatlan. Keveset alszunk, de azt a keveset legalább nem jól. Későn fekszünk, pedig a szerveink regenerálódás az éjfél előtti órákban zajlana. Nyugtalanul alszunk (ha egyáltalán), mert késő estig gépeztünk, és a monitorok kék fénye kortizoltermelésre serkenti a mellékvesét, ami antagonistája a melatonin nevű alváshormonnak. A kialvatlan ember pedig többet eszik, mint amennyire valójában szüksége lenne, mert a szervezete nem jelzi időben, hogy jóllakott.

Ugyancsak felróható a mai mezőgazdaság által termelt élelmiszerek silány beltartalmi értéke. 1975-re a zöldségek és gyümölcsök vitain-, valamint ásványianyag tartalma 95, illetve 80 %-kal csökkent! Mára jószerivel a 0-hoz közelít. Üres kalóriákat viszünk be!

Egy ideig megbirkózik ezekkel az inzultusokkal a testünk, főleg, ha jó karban van tartva, és megkapja a kellő mozgásszintet. De nem mindenki olyan szerencsés, hogy munka után el tud szabadulni egy kiadós futásra, vagy edzőtermi izzadásra. De ha el is tud, az jellemzően késő délután,, vagy este történik, ami a fent már taglalt cirkadián ritmust megint csak oldalba rúgja.

Tovább is van, mondjam még?

2021. júl. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

13:

Egyrészt ez nem feltétlenül igaz, pl. az 1000 Ft-os édesítőszeres szemét helyett 700-800 Ft körül 90% kakaótartalmú étkcsokit lehet kapni. Másrészt mindent érdemes a helyén kezelni: az édességek, ropogtatni valókat alkalmanként fogyasztani, nem pedig állandóan azokon élni.


Hozzáteszem rengeteg draga és hízlaló ételt megesznek az emberek, és azzal, hogy az édesítőszeres alternatívát akarják, hogy ezután lelkiismeretfrdalás nélkül zabáljanak, nagyon rossz irány.

2021. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
38%

A rendszerváltás óta nem mindenkinek sikerült jobb egzisztenciába kerülni. Sokan egyfajta tanult tehetetlenséget is hordoznak, meg érdektelenséget.

Az meg milyen már, hogy délután megyek futni, ha meg hazaérek, akkor beverek 2 fagyit?

2021. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a Milka és egy 85%-os étcsoki volt a fejemben.


Egyetértek veled, én nem vagyok kifejezetten édesszájú, és pont a 85%-os étcsoki van itthon, mert azt nem szeretem, de az édesség iránti vágyamat egy fél kocka kielégíti.


De ezek csak a nasik. Én továbbra is azt mondom, hogy sokkal drágább egészségesen étkezni, pláne minél többen vannak. És ezt nem a magam mentegetése miatt mondom, mert egyedül vagyok, és van pénzem a jó összetevőkre. De egy négytagú család, gyerekekkel, apukával, akik nem akarnak zöldségeket enni, elég nehéz lehet.

2021. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
78%

140 ezer ft a PhD ösztöndíjam. Ha ebből futná kellő mennyiségű zöldre én nagyon boldog lennék. :(


Kondira se telik értelemszerűen, próbálok edzegetni, eleget mozogni. De a sajtos tészta még mindig nagyon olcsó kaja, és hónap végére másra nem jut (mivel spórolnom kell a jövőmre valamennyit havonta, nem verhetek el mindent). Heti 15.000 ft-ot tudok költeni mindenre (ebben benne van a WC papír is).


És tudom, hogy ez az összeg messze van a gyalázatostól, mégsem lehet normálisan kijönni belőle. Laptopot kellett vennem, felvettem DH-t. Hát ilyen csórónak lenni. :(

2021. júl. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!