Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » T e személy szerint mit...

T e személy szerint mit tennél, ha ilyen helyzetben lenne a kapcsolatod?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, csak játsszunk egyet (persze ha valakinek van személyes tapasztalata, és nem bánja, ossza meg a döntését, következményeket).


Ugye szokták azt ajánlani, hogy ha nem tud az ember dönteni, írjon le egy lapra minden pozitívumot és negatívumot és vesse össze.


Tegyük fel a te párkapcsolatodban sok a negatív, de!!! nem a partner személyisége, viselkedése miatt, hanem mondjuk te Budapesten akarsz letelepedni, ő vidéken, és valaki mindenféleképpen szomorú lesz, ha arra kerül a sor. Vagy egyszerűen szeretnél szabad lenni, nem akarsz az életedben kapcsolatot most, nem akarod, hogy alkalmazkodni kelljen akárkihez is. Vagy sokszor összekaptok (de azért nem repülnek a tányérok, fent említve, hogy nincs pl bántalmazás, szenvedélybetegség, ilyenek). Vagy egyszerűen nagyon lapos a kapcsolat, és nem tesz erőfeszítést a másik fél.

Szóval ilyen "apróságok", de ha józan ésszel belegondol az ember, rájön, hogy nem akar egy életet így leélni.


Viszont! És ez az egy, ami visszatart! A pozitívumoknál az van leírva, hogy nem fogsz soha jobbat találni. Lehet, hogy lesz akit jobban fogsz szeretni, aki viccesebb, vagy jobb az ágyban, de _összességében_ a mostani nő/férfi jobb. Lehet, hogy mindenben csak átlagos, de semmiben sem rosszabb az átlagnál. Lehet, hogy nem röhögöd halálra magad mellette, vagy sokszor odaégeti a kaját, de összességében jó a kapcsolat, jó szülő lesz a párod, jól dolgozik, jól megvagytok. Nem tökéletes, nem extra, nem különleges, hanem jó. És ha elhagyod, lehet, hogy soha nem találsz olyat, aki extra vagy különleges, ha meg találsz egy másik "összességében jót", az meg most ott van neked.


Szóval ha így nézne ki az a bizonyos összehasonlítós papírlapotok, ti mit lépnétek? Maradnátok/mennétek? Esetleg szünetet kérnétek?


A kérdés azért született meg, mert egy online barátom tépelődik, hogy mit csináljon. Nem rossz a kapcsolata, de a múltkor volt egy kis összezördülés, és éppen akkor panaszkodott neki az idősebbik testvére is egy hasonló dologról, aki már házas, gyerekekkel, tehát nehezebb végetvetni a kapcsolatnak. A barátom ezért megkérdőjelezte, hogy vajon szakítani kellene-e, mert ez az apróság most oké, de később nem fog ilyen hülyeségeken összeveszni, amikor mondjuk a gyerekek is tépik egymást a másik szobában, mert mindkettőnek ugyanaz a játék kell. De azt is gondolja, hogy az amúgy oké kapcsolatnak egy most nem fontos, most nem olyan zavaró indokkal butaság most végetvetni.


Sajnos elkövette azt a hibát, hogy a csoportban panaszkodott, és ahány ember, annyiféle választ kapott. Talán eddig a legjobb ötlet az úgymond "szünetkérés" volt (nem tőlem származik az ötlet, nem azért dicsérem), de ebben ő "nem hisz".


Szóval kis közvéleménykutatás, itt ki hogyan döntene? Mi segítene a döntésben?


2021. júl. 9. 19:31
1 2
 1/12 anonim válasza:

Hu nehéz ez a kérdés. Mi is így voltunk a párommal, úgy éreztem a lelkitársam, de neki a sok tanulás miatt, meg valószínűleg a kapunyitási pánik miatt is kezdett lapos lenni a kapcsolat, velem kapcsolatban meg már nem érzett úgy, mint régen. Én is láttam a hibákat, és részemről sem volt minden okés, de ugyanez volt, hogy jó anya lett volna szerintem, meg jó társ, és ő is így gondolkodott rólam. Én kész lettem volna küzdeni érte, mert betutdtam a kapcsolat nehézségeit annak, hogy alig töltöttünk egymással minőségi időt. Ő viszont megelégelte a nehézségeket így szakított.


Na mármost, mivel friss az élmény, és csak a saját szemszögemből tudok beszélni: ha úgy érzi mindkét fél, hogy habár nem extra a kapcsolatuk, de szeretik egymást és jók lennének egymásnak, ezért azt ajánlanám, hogy tartsanak ki a választásuk mellett és kezdjenek mindketten dolgozni azon, hogy felrázzák kicsit a kapcsolatot, és azon, hogy jobbá tegyék esetleg, ne sajnálják az egymásra szánt időt.

Viszont, ha úgy érzik elkezd toxikussá válni a dolog, akkor inkább jobb, ha külön válnak az útjaik, mert habár ott is megoldható tudatossággal és kicsi hozzáállásbeli változtatással(szerintem), hogy jobb legyen, de ahhoz is mindkét fél kell és ha csak az egyik is elbizonytalanodik, onnan könnyen elmérgesedhet a viszony.

2021. júl. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! És sajnálom, hogy nálatok így alakult.
2021. júl. 9. 20:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor mit számít az neked hogy ki tartotta a fegyvert a saját fejemhez?
2021. júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem számít, de látod bajod volt a kérdéssel, mégis visszajársz válaszolgatni.
2021. júl. 9. 20:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen összefüggés van a kérdés hossza meg a válaszolgatás közt?
2021. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Olyan, hogy ha számodra valami túl hosszú és nem olvasod el, akkor nem tudsz rá érdemleges választ adni. Ha elolvastad, akkor nem hosszú.

De látom, összefüggés van, de neked hobbid nincs, úgyhogy csak kommentelgess, engem nem zavar.

2021. júl. 9. 22:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem is a kérdésedre adtam a választ, hanem a kötekedésedre, de nem értem hogy ezt miért nem egyértelmű.

Amúgy meg van hobbim, éppen most te is része vagy a mókázásomnak:)

2021. júl. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen? És ahová beírtad a választ a kötekedésemre, oda mi volt írva? Csak nem az, hogy válaszol a kérdésre?


Szóval nincs hobbid. Nem baj, nem lehet mindenkinek.

2021. júl. 10. 21:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Ennyi? Komolyan ennyi telik? Hogy "nincs hobbid" XDD

Mintha óvodába lennénk és versenyeznénk kinek az apja magasabb:D

Nem egyébként nem az volt írva hogy "válaszol a kérdésre?"

de igazam volt, mert ahogy látod a regényedre 1 válasz jött, én megmondtam:CCC

2021. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"én megmondtam", és még engem vádolsz azzal, hogy óvodában vagyok...oké...


Nem tudom az rosszabb-e, hogy én megjegyzem a nyilvánvalót, hogy nincs hobbid, vagy hogy te ugrasz minden kis morzsára és rögtön válaszolsz rá.


Köszönöm, hogy segítettél elszámolni egyig, nélküled nem sikerült volna, hasznos tagja vagy a társadalomnak! De ha majd egyszer megtanulsz olvasni, akkor azt is látod, hogy írtam, nem számít mennyi válasz jön. Hiszed, vagy sem, nem fogok a kardomba dőlni.


Na de jó éjt neked! Majd ha felnősz, esetleg még beszélgetünk.

2021. júl. 10. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!