Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nárcisztikus hogyan...

Egy nárcisztikus hogyan reagálna erre?

Figyelt kérdés

Ismerek egy nárcisztikus embert, aki éveken át sok fájdalmat okozott nekem és másokkal sem egy nagyon angyali lény. Sajnos sokan odáig vannak érte, pedig valójában nem kellene, csak hát nem mindig az igazi énjét mutatja, meg persze olyanok is vannak, akik az igazi énjével is szeretik, valakinek meg éveken át fel sem tűnik, hogy nárcisztikus és csak későn szakítja meg vele a kapcsolatot. Sok közös ismerősünk van, onnan tudom.

A páromon keresztül ismertem meg, aki már megszakította vele a kapcsolatot hónapok óta, már az én életemnek sem része. Már elfogadtam, hogy ami a múltban történt, az megtörtént és igyekszem a jelenre és a jövőre koncentrálni meg örülni, hogy eltűnt, de azért mégis bosszantó a tudat, hogy annyian odáig vannak érte és tökéletesnek tartják meg nem látják, hogy milyen ember. Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem haragszok rá még mindig egy kicsit a korábbi viselkedései miatt. Már nem annyira mint akkor, de mégis.

A fent leírt érzések és tapasztalatok miatt azon gondolkodom, hogy lehet le kellene neki írnom üzenetben, hogy mit gondolok róla, akkor is ha nem olvassa el, és elküldeni neki. Nem azt remélném, hogy ő ettől megváltozik. Nem lenne célom, hogy megváltoztassam, nem vagyok pszichológus, csak éreztetni szeretném vele, hogy nem olyan tökéletes mint azt magáról gondolja és azt szeretném, hogy a sok csodálat mellett, amit kap, kapjon egy őszinte, negatív véleményt is, hogy lássa, nincs mindenki oda érte. Hogy szembesítsem és lássa, hogy én átlátok rajta.

Úgy tudom, hogy a nárcisztikusoknak gyenge pontja a szembesítés és feldühíti őket, ugyanakkor nem adnak igazat a másiknak, akkor sem, ha igaza lenne. Vitatkozni, veszekedni nem szeretnék vele mert annak nem lenne értelme, de azért szeretném szembesíteni, így arra gondoltam, hogy miután elküldtem neki az üzenetet, le kellene azonnal tiltani. Így akkor sem tudna válaszolni és vitatkozni, ha elolvasná és nem tudná bizonygatni az igazát.

Szóval az egyik célom az lenne, hogy szembesítsem és éreztessem vele, hogy milyen valójában, ha nem is változik meg ettől, de legalább pár percig legyen rá valami hatása, a másik oka meg az lenne, hogy hátha így teljesen le tudom zárni magamban ezt a dolgot. A párom csak megírta neki, hogy őt ne keresse többet és ennyivel le is zárta, de az én érzéseim mások, nekem nem biztos, hogy elég ennyi.


Egy nárcisztikus ember hogyan reagálna erre?

Ha már itt tartunk, mi a jobb, ha tiltom rögtön utána, hogy ne tudja magát megvédeni és vitatkozni meg engem szidni ezért úgy érzi, hogy veszített, vagy ha írok neki, de nem tiltom le szóval tud válaszolni, de ha nem akarok neki válaszolni, akkor nem válaszolok szóval ignorálva van?


És az utolsó kérdésem: mennyire valószínű, hogy a szembesítő üzenetemet megosztja egy közösségi oldalon, például facebookon? Az biztos tetszene neki ha engem kiröhögtetne a csodálóival, de feltételezem, hogy félne attól, hogy mások nekem adnak igazat és elveszíti a rajongói egy részét.



2021. júl. 11. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha már arra a felesleges és értelmetlen cselekedetre szántad el magad, hogy kiosztasz valakit, legyen benned annyi gerinc, hogy nem sunyizod el a végét, hanem felveszed a kesztyűt éshagyod válaszolni, megvedeni magát. Akkor is, ha nárci. De ismétlem, értelmetlen. Lehet azért "rajonganak" érte, mert tartanak tőle, sok ember meghajlik egy nárcinak, csakhogy ne taposson belé is.
2021. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak felkúrod vele az agyát és megpróbál majd kicsinálni. Tök értelmetlen, ne tartsd vele a kapcsolatot és ennyi.
2021. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Írj ki magadból mindent az üzenetben, aztán engedd el. Nem a te dolgod őt szembesíteni meg megmondani neki a tutit, te is leírtad, hogy nem sok foganatja lenne. Tégy úgy, mint a párod, tiltsd le az illetőt anélkül, hogy üzengetnél neki, és lépj túl rajta.
2021. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Az ignoráláson át az "elkönyvel magában hülyének"-en keresztül a "fog egy pisztolyt és belédereszt egyet"-ig bárhogy. Két nárcisztikus ember között is ég és föld lehet a különbség.
2021. júl. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd idővel bölcsebb leszel, és rájössz, vannak dolgok az életben, amiket felesleges megtenni. Ez esetben pl a szembesítés. A fő gond az, hogy te miért érzed ennek szükségét? Ez mit befolyásol az önmagadról alkotott képben?
2021. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Nincs értelme, mint ahogy azt előttem írták. Jobb lesz Neked, ha elengeded.

Ugyanakkor lehet, h önvizsgálatot kéne tartanod, h ne fusd bele ismét egy ilyen kapcsolatba. Miért akarsz neki ártani? Miert nem tudtál még megszabadulni tőle? Miért kötődtél hozzá?

A volt párodon keresztül ismerted meg. Esetleg a volt pároddal miatta szakítottál?

2021. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A jelenlegi páromon ketesztül ismertem meg. Nem szakítottunk a párommal. A párom egy haverja volt (sajnos) akit az egyetemen ismert meg.
2021. júl. 12. 14:34
 8/12 anonim válasza:

6-os vagyok. Bocsánat, félreértettem.

Ilyen ismerősöm nekem is volt, cca. 15 baráti csapatból építette ki magát úgy 20 év alatt.

Nem tudom, érdemes-e szembesíteni önmagával. Nem fogja belátni.

Talán az ismerősi körben célszerű felhívni a figyelmet rá.

Ha csak szimpla bosszúról van szó, csak magadnak ártanál vele.

2021. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

En szembesitettem a narcisztikus ismerosomet. Eszembe nem jutott olyat mondani, hogy narcisztikus (ezt nem nekem kell megitelni), de a szemebe mondtam, hogy manipulal, erzelmi zsarol, felelmet kelt. Ott bogtem elotte, mert mar annyira kesz voltam a kapcsolatunktol. Hogyan reagalt?

- O nem csinal ilyeneket, higgyem el.

- Nekem kell megvaltoznom, en nem tudok kommunikalni, de majd segit nekem, kialakitjuk a helyes kommunikaciot.

- Felhanytorgatta regi vitaimat mas kollegakkal, mikozben akkoriban teljes mellszelesseggel kiallt mellettem.

- Azt allitotta, hogy felnek tolem az emberek (latjatok, hogy visszaforditja azt, amit mondasz neki?)

Eszebe nem volt elgondolkodni, o mindent jol csinal. Egyszer emailben is megirtam neki, leginkabb magam miatt, a duhom utat kivant. Erre kirugott olyan embereket, akiket megemlitettem ebben, mondvan, hogy velem paktalnak.

100%-ban megszakitottam vele a kapcsolatot. Meg egy: mindig azt hittem, hogy mennyien szeretik ot, mert nekem ezt adta elo. A kapcsolatunk megszakitasa utan tobb ismerossel beszeltem, es egyontetu megjegyzesek voltak: “varj, mi nem voltunk baratok / nem kedvelem ot /csak kihasznalt” tehat a latszat es a valosag teljesen mas. Regebben irigyeltem, hogy mennyien szeretik, most mar csak sajnalom :(

A mai eszemmel a szembesito emailt elhagynam, mert azt a duh iratta velem, de a szemelyes, szemtol szembe mondast ugyanugy csinalnam. Annak meg az volt a celja, hogy rendezzuk a kapcsolatot.

Egy ev no contact utan irtam egy levelet neki cimezve, amiben a maradek serelmem irtam le. Ez a level a kukaban vegezte (egyebkent sem akartam elkuldeni neki), de el lehet egetni is :)

Bizom benne, hogy te bolcsebb leszel, mint en, es a serelmeket, szembesitest csak magadnak irod meg, es kovesd a no contactot.

Sok sikert!

2021. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Személyesen amúgy nem tudnám neki elmondani mert nem egy városban lakunk (szerencsére). Ha már pár percig hatna rá a mondanivalóm és legalább egy napig elhinné, amit írok vagy rádöbbenne, hogy nem is olyan tökéletes mint hiszi magát és valójában milyen ember, már az is érne valamit. Akkor is ha hosszú távon nem változna meg.

Mivel 90% biztos vagyok benne, hogy rajtam kívül senki nem mondaná el neki, hogy milyen is valójában.

Valójában viszont tudom, hogy igazatok van.

2021. júl. 12. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!