Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezt más is tapasztalta?...

Ezt más is tapasztalta? Ismerős felhív, és utána rám önti az összes nyűgjét.

Figyelt kérdés

Akár volt munkatárs (akivel maradt némi jó viszony), akár ismerős, akár haver (barátnak nem nevezném). Felhív pl. névnapomon, felköszönt, és utána egy órán keresztül tolja rám a saját életének a nyűgjeit. Nem arról van szó, igazából elég lenne egy sms-ben ha felköszönt, de még azt sem várom el tényleg. De felhív, (akár más ürüggyel is), és egy órán keresztül csak ő beszél, én pedig hallgatom, néha "igen", "ja", "hmmm" meg ilyenek a részemről, közbevágni sem tudok, nem is vagyok olyan. Nem az a bajom, hogy valaki, aki tényleg maga alatt van, nyomós okkal, kiöntse a lelkét, de az, hogy a héten pl. volt kollegina felhívott, (névnap), ez egy mondat volt, és utána rám zúdította az elmúlt fél évet, ami történt vele, persze a legszemléletesebben részletezve, hogyan ápolja az ágyhoz kötött testvérét, mi van a nászasszonyával, hogy jött össze a fia a barátnővel. Persze felém semmi, egy kérdés sem.

És ezt most alsó hangon tapasztalom pár éve több ismerősöm által. Ismétlem, nem lenne baj, ha beszélGETnénk, de ez így, egyoldalúan, a végén meg elköszön simán, meg sem kérdi, hogy vagyunk, még formálisan sem.... Nem közel állók igazán, nem barátaim, az ilyeneket hogy kezelitek?



2021. júl. 13. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, ez nagyon rossz.

Én a hétvégén találkoztam valakivel barátilag, akivel előtte csak cseteltünk. Kábé ez volt a szitu. Ő beszélt, én hallgattam és bólogattam. Talán egy dolgot kérdezett.

Nagyon nehezen kezelem. Nem bírom.

Neked talán valahogy mégis közbe kéne vágnod, hogy "jaj, kifut a bableves" vagy "csöngetett a postás" és letenni.

2021. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hát szerintem is ilyen közbevágós hozzáállás lenne a célravezető.

Csak azt nem tudom, az ilyen hogyhogy nem veszi észre magát. Hogy mindig csak ő dumál, felém egy kérdés sem, a végén sem... És most kb. 4 ilyen van a "holdudvaromban" úgy, hogy baromira nem vagyok egy társasági ember. Az egyik egy szegről-végről kolléganő, a másik egy volt munkatársnő, a harmadik az unokanővérem, a negyedik egy volt ügyfelem.

Ezek a "beszélgetések" lehúznak, egy órát elvesz az időmből, és még csak fel sem tölt kicsit sem (mert miért töltene). Én inkább naplót írnék, nem odaömleszteném valakire (aki annyira sem érdekel, hogy megkérdezzem, "te hogy vagy".

2021. júl. 13. 16:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki, hogy van 3 perce, majd ha jelezd neki, hogy ennyi volt.
2021. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A másik "panaszkodó barátos" kérdéstől jöttem ( https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__..

A férjemnek van egy régi gyerekkori "barátja", akit csak sajnálatból hallgat végig, de a srác is minden héten felhívja, UGYANAZOKAT a panaszokat a nyakába önti, a tanácsait sosem fogadja meg, de a férjem annak ellenére is végighallgatja, hogy saját bevallása szerint is leszívja. Ő is már úgy szokott tőle szabadulni, ha már nem bírja tovább, hogy kitalál valami kifogást, hogy miért kell mennie.


Én nem is értem, miért veszi még fel neki a telefont, főleg mivel voltak a srácnak gázabb húzásai is, pl. kölcsönkérte az autót, 100 ezer Ft-os kárt csinált benne, és egy fillért nem fizetett, stb. Az autót többé nem adja oda neki a férjem, de továbbra is meghallgatja, mondván, hogy régi barátok, meg az anyukáik is barátnők, meg sajnálja. Hát jó, ő tudja.

2021. júl. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!