Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Évek óta zaklat egy huszonéves...

Évek óta zaklat egy huszonéves "férfi" Törökországból az interneten, akivel régen "összejöttünk" egy internetes oldalon, pedig már 2018-ban letiltottam és megszűntettem vele minden kapcsolatot. Nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Fiatal voltam 17 éves és "összejöttem" ezzel a török fiúval egy nyelvtanulós oldal által. Sokat beszéltünk egymással minden nap angoulul, tetszettünk egymásnak, küldtünk magunkról képeket, videóztunk egymással. De igazából én nem gondoltam ezt soha komolyan akkor, inkább az akkori lelkiállapotomban (előtte volt fél évvel egy szakításom) jó volt, hogy van valaki akivel tudok beszélgetni bármiről, hogy van valakim és örültem, hogy tudom fejleszteni az angolomat. Aztán kezdett nagyon sok lenni a fiú, perverz képeket, videókat küldött, arról beszélt, hogy de jó lesz, ha majd 3 gyereket szülök neki, hogy mik lesznek a neveik stb. Már nagyon sok volt ez nekem és teljesen kiábrándított. Aztán mikor próbáltam tőle egyre távolodni, akkor csak egyre tapadósabb lett. A végén mikor megmondtam neki, hogy én ezt nem szeretném folytatni, akkor öngyilkos akart lenni, az Instagramon meg kellett keresnem a testvérét és írnom kellett neki, hogy nézzen rá, mert nagy baj van! Véres képeket küldött, késről küldött képeket, videóban sírt, remegett. Ez teljesen tönkretett idegileg. Nagyon megrázott az eset... Nagyon kiosztottam utána mikor nagyjából felfogta,hogy ez azért sok volt és letiltottam minden felületről. De folyamatosan azóta is új profilokat csinál és vagy Instagramon vagy Facebookon küld valami üzenetet álprofilról. Ál profilokat gyárt csak azért,hogy rám tudjon írni! Az elején még válaszoltam, hogy nem szeretnék vele beszélni, nem akarok tőle semmit, hagyjon békén. De már régóta semmire sem válaszolok, de nagyon frusztrál, hogy folyamatosan figyel. Nagyon egyedi nevem van, bármikor megtalál a közösségi oldalakon és a családomat is. Azóta elköltöztem otthonról, egyetemre járok és 2,5 éve kiegyensúlyozott párkapcsolatom van. Félek, hogy soha nem fog békénhagyni és esetleg egyszer történik valami komolyabb. Eljön értem, megkeres, felhasználja esetleg a régi képeket rólam, amiket biztosan megőrzött, a családomat is zaklatni fogja. Mit tehetnék? Egy gyerek voltam és annyira bánom,hogy az interneten ismerkedtem ráadásul idegen külföldivel...

2021. máj. 10. 16:06
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
94%
Arra nem gondoltál, hogy esetleg szólj a rendőrségnek vagy a szüleidnek erről?
2021. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Ez durva, hogy már 3 éve zaklat. Tudja a címed, hogy hol laksz? Mert az ilyentől kitellik, hogy tényleg megkeres.
2021. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát... le kellene jönnöd a közösségi hálókról. A Facebookot be tudod úgy állítani, hogy nagyon zárt legyen a profilod, csak az ismerőseid írhassanak rád. Profilképet akkor se rakj ki magadról egy ideig. Az Instát nem tudom, mert én nem használom. Talán most neked sem kellene egy ideig.
2021. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
Milyen oldalon ismerkedtetek? Pont ilyen nyelvtanulós dolgot keresnék én is. 🙂
2021. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
A legegyszerűbb tényleg az, ha letörlöd magad mindenhol vagy minimum elérhetetlenné teszed a profilod idegen felhasználóknak.
2021. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, bocsi, 7es vagyok, a kérdésre nem válaszoltam, szóval ha nem akarod felfüggeszteni magad, vagy letörölni a hálóról, akkor valami más nevet válasz magadnak, vagy valamiféle rövidítést, hátha akkor nem talál meg.
2021. máj. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Az üzeneteket nem kötelező elolvasni, vagy csak megnyitni. Facebook-on alapból nem is keverednek az Engedélykérések (az olyan üzenetek, amelyeknek a feladója nem ismerősöd) a rendes üzenetekkel. Külön meg kell keresni őket. A feltöltött képeknél, posztoknál meg lehet úgy állítani a láthatóságot, hogy CSAK az ismerőseid láthassák. Szóval csinálhat 1001 kamuprofilt is, de ha nem igazolod vissza, kitörölheti velük a fenekét...
2021. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Minden közösségi oldalon privát a profilom, nem is engedélyezek, igazolok vissza ismeretlent. De az engedélykérésekben látom, hogy néhány havonta jön levél tőle. Egyszerűen nem értem, hogy mi jár a fejében egy ilyen embernek és miért nem lép már tovább... :( A címemet nem tudja, csak a kisváros nevét, ahol születtem (és laktam akkoriban). Pedig azt hiszem azt még megválaszoltam neki másfél éve, hogy legyen kedves ne keressen többet, nem vagyok rá kiváncsi, már új kapcsolatom van, továbbléptem.
2021. máj. 10. 16:44
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor bánkódok hogy az ilyenek nem engem találnak meg. Én a öngyilkossági fenyegetéseinél nem hogy ráírjak valakijére, hanem ott hagytam volna a francba, miután elküldtem volna szépen kifejtbe a búsba. (Mert a buzdítás már bűntethető). Akkor talán rájött volna a gyökér, hogy a fiatal csajokcsákat azért nem valami kifizetődő zaklatni. De te 3 évig egész jól elszórakoztattad, szóval ez neki kifizetődő...


Amúgy nem láttál még életedben vért, vagy miért akadtál ki ennyire egy ilyen random, alja ember vergődésén?

2021. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ha nevet változtatok, akkor is meg fog találni, mert nagyon egyedi a vezetéknevem és rajtam kívül a családom profiljáról megtalálna. Nem akarom egy távoli, idegen alak miatt letörölni magam mindenhonnan.
2021. máj. 10. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!